Spryskiwacze na jednym silniku czy dwa zbiorniki?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
WhiteRoute
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: ndz lip 25, 2010 10:11
Lokalizacja: kraków

Spryskiwacze na jednym silniku czy dwa zbiorniki?

Post autor: WhiteRoute » wt sie 10, 2010 21:55

Witam.
Wiem, ze w naszych MK2 spryskiwacze sa rozwiazane w ciekawy sposób. Jeden silniczek do przodu i tyłu który w zależności od polaryzacji kręci na przednia szybę lub odwrotnie na tylna. Powinien miec dwa przewody - plus i minus - ze zmienną polaryzacją bo jest sterowany z przekaźnika. Tymczasem mój ma dwa przewody - OK ale ma tylko jedną rurkę. Dopiero kawałek dalej jest trójnik i dwa wężyki. Widziałem w innym Golfie że dwie rurki i weżyki wychodzą jużz silnczka. Efekt mam taki, że płyn leci tylko na przednie szyby a gdy manetke nadusze na tył to przód wciąż leci i dopiero tył - widomo z racji dłuższego wężyka przez całe auto.
Co radzicie?
Wymienić sam silnik na dwururkowy czy cały zbiorniczek płynu?
A moze załozyć tylny zbiornik ze swoim silnikiem?
Wydaje mi się że tylny dodatkowy jest lepszym rozwiazaniem bo płyn się na szybie od razu znajdzie. Ale jak to technicznie rozwiązać? Trzeba się wpiąć pod manetkę czy lepiej w przekaźnik tylnej wycieraczki? I zamiast rurki przez całe auto puscić jednożyłowy przewód do silniczka? Ten zbiorniczek do tyłu to jakiś mniejszy jest i montowany po prawej stronie bagażnika przy błotniku?



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Spryskiwacze na jednym silniku czy dwa zbiorniki?

Post autor: Zico63b » wt sie 10, 2010 23:24

Oryginalnie były dwa rozwiązania, najpierw z dwoma zbiornikami, w późniejszych wersjach z jednym a za to dwukierunkowym silniczkiem. Ponieważ części do obu tych wersji stosunkowo łatwo jest kupic używane, należy sprawdzić czy prąd we wtyku silniczka tego który teraz jest - płynie dwukierunkowo. Jeśli tak, łatwiej kupić części do wersji dwukierunkowej, jak nie - dołożyć drugi zbiornik.



kaorini2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn kwie 12, 2010 18:28
Lokalizacja: Wrocław

Spryskiwacze na jednym silniku czy dwa zbiorniki?

Post autor: kaorini2 » wt lut 01, 2011 17:22

Podpinka pod temat. Sprawa taka że z dnia na dzień znikły mi spryki obu szyb na silniku dwu kierunkowym. Domyślam się że padała manetka bo czasami trzeba było mocniej do siebie wajchnąć żeby zadziałały z przodu natomiast od siebie tył śmigał bez kłopotu. Dwa dni temu nie działa ani tył ani przód przy czym po wciśnięciu na tył dziwne bo startują mi wycieraczki z przodu a nie powinny. Natomiast silnik sprysków milczy. W związku z tym że jestem po za domem nie mam przy sobie miernika i innych gratów typu elektrycznego dlatego też pytam czy ktoś się orientuje które kable we wtyczce do manetki należy pozwierać żeby spryski chodź zaskoczyły wtedy wystarczy mi do końca miecha jak wróce do doma kupie nowa manetkę.


Pontiac Trans Am 78' 6.6 6BBL 450HP
Pontiac Trans Am 91' 7.0 TPI 480HP
Camaro Z28 92' 5.7 TBI 315HP
Golf 2 89' 1BBL 74HP

Nowy nabytek - Camaro IROC-Z 91 TPI 5.7 240HP

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Spryskiwacze na jednym silniku czy dwa zbiorniki?

Post autor: Zico63b » wt lut 01, 2011 22:20

Zielono-biały i zielono-czerwony; w zależności na który podamy plus a na który minus - będzie "dawał" na przód lub tył, po zamianie biegunów będzie pryskał na drugą szybę - o ile nie spalił się silniczek, nie manetki.



Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

Spryskiwacze na jednym silniku czy dwa zbiorniki?

Post autor: Tomasz Bis » wt lut 01, 2011 22:44

Temat elektryki Kolega Zico63b, wyjaśnił :grin: a co do cofającego płynu to można dokupić zaworek jednokierunkowy i po problemie :jezor: do przedniej są trójniki z zaworkiem


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości