Gdzie znaleźć czujnik skrętu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Centek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: sob sie 02, 2008 20:09
Lokalizacja: ...
Kontakt:

Gdzie znaleźć czujnik skrętu

Post autor: Centek » pt maja 15, 2009 14:15

Witam
Mam pewien problem z kontrolką esp otóż po skasowaniu błędu zapala się ponownie (nie pamiętam kodu błędu) ale wiem że jest to czujnik skrętu lecz nie wiem gdzie się on znajduje.
Dodam że ostatnio padło mi wspomaganie i była do wymiany maglownica i wszystko zaczęło się od tego.



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » pt maja 15, 2009 14:38




Centek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: sob sie 02, 2008 20:09
Lokalizacja: ...
Kontakt:

Post autor: Centek » pt maja 15, 2009 14:43

dzięki widziałem to ale czy mogło się coś takiego stać bez zdejmowania kierownicy?



Ryszardo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 203
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:42
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: Ryszardo » pt maja 15, 2009 21:35

Miałem to samo po wymianie maglownicy - świeciła sie kontrolka od ESP. Mechanik nie potrafił tego zrobić, drugi pseudo mechanik (nawet z Bosch-Serwisu) też niby zrobił, ale po kilku skrętach kierownicą znów sie paliła. Dopiero gość, który zna się na Vagu zrobił od nowa "adaptację czujnika". Polegało to na podłączeniu kompa i w czasie jazdy kręcił kierownicą i cos tam kombinował przy kompie. Od tej pory (prawie 2 lata) spokój. Pozdrawiam.



Centek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: sob sie 02, 2008 20:09
Lokalizacja: ...
Kontakt:

Post autor: Centek » pt maja 15, 2009 21:44

Ryszardo pisze:Miałem to samo po wymianie maglownicy - świeciła sie kontrolka od ESP. Mechanik nie potrafił tego zrobić, drugi pseudo mechanik (nawet z Bosch-Serwisu) też niby zrobił, ale po kilku skrętach kierownicą znów sie paliła. Dopiero gość, który zna się na Vagu zrobił od nowa "adaptację czujnika". Polegało to na podłączeniu kompa i w czasie jazdy kręcił kierownicą i cos tam kombinował przy kompie. Od tej pory (prawie 2 lata) spokój. Pozdrawiam.
dzięki będę szukał kogoś ogarniętego, ale napisz mi jeszcze czy to jest ten czujnik przy kierownicy?
Ostatnio zmieniony pt maja 15, 2009 21:45 przez Centek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Bronco
Red Devil
Red Devil
Posty: 216
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:04
Lokalizacja: Półkula Północna

Post autor: Bronco » sob maja 16, 2009 21:00

Centek pisze: dzięki będę szukał kogoś ogarniętego, ale napisz mi jeszcze czy to jest ten czujnik przy kierownicy?
:gora: Istnieje pewne prawdopodobieństwo, że ogarnięty może się okazać nierozgarniętym...
:bajer:


[img]http://kaspertino2.republika.pl/Borowka.jpg[/img]
[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/22164][img]http://www.motostat.pl/user_images/22164/icon1.png[/img][/url]

Centek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: sob sie 02, 2008 20:09
Lokalizacja: ...
Kontakt:

Post autor: Centek » sob maja 16, 2009 21:45

zabba88 pisze:Centek, tak to jest ten czujnik przy kierownicy. Czujnik kata skretu. I dokladnie trzeba zrobic adaptacje tego czujnika. Ale sam czujnik to spory koszt;/
myślę że nie będzie takiej potrzeby żeby go wymieniać a ciekaw jestem ile by sobie policzyli w aso za taką adaptacje :-k



przemlin
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 922
Rejestracja: wt sty 06, 2009 20:31
Lokalizacja: kwidzyn

Gdzie znaleźć czujnik skrętu

Post autor: przemlin » czw cze 14, 2012 09:39

Też czeka mnie wymiana maglownicy, dziś demontaż. Pytanie : czy da sie uniknać tej adaptacji, czy da się zdemontować stara przeakładnie i założyć nową bez przebojów z esp, na co zwróćic uwage przy montązu i demontazu przekładni?Nie ruszać kierą po zdjęciu przekładni?.Pozdro.



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Gdzie znaleźć czujnik skrętu

Post autor: edzio » czw cze 14, 2012 21:15

Dokładnie ,nie ruszać kierownicą ,a w razie niepewności podłaczyć vaga i sprawdzić ,czy jest zero.



malenstwo10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw paź 18, 2012 17:02

Gdzie znaleźć czujnik skrętu

Post autor: malenstwo10 » wt kwie 30, 2013 12:44

a jak sprawdzić bez waga czy jest zero



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Gdzie znaleźć czujnik skrętu

Post autor: Paweł Marek » śr maja 01, 2013 11:42

sa pewne zasady ustawienia wstępnego maglownicy czyli wyśrodkowania, odpowiedniego wkręcenie drążków końcówek i dopiero potem ustawienie zbieżności. Po prostu musi być fachowiec. Można założyć że czujnik jest sprawny, pozostaje adaptacja,


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Re: Gdzie znaleźć czujnik skrętu

Post autor: edzio » śr maja 01, 2013 19:57

malenstwo10 pisze:a jak sprawdzić bez waga czy jest zero
zdjąć kierownicę,w prawym rogu u góry czujnika w okienku widac kropkę,przy prawidłowym ustawieniu..



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości