Strasznie cięzko odpala

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
seba198666
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 703
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 00:05
Lokalizacja: Kazimierza Wielka

Strasznie cięzko odpala

Post autor: seba198666 » wt mar 01, 2011 00:06

witias2 pisze: wtedy podpiąłem kablami akumulator z innego zapalonego samochodu i mój golf zapalił przy pierwszym tyknięciu stacyjki ????!!!!
to może masz za słaby aku albo przyśniedziały kable przy rozruszniku lub słaba masa na silniku i za małe nateżenie płynie. przeczyśc styki i mase na silniku oraz klemy na aku


seba

witias2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt sty 22, 2010 22:23
Lokalizacja: Ustrzyki Dolne

Strasznie cięzko odpala

Post autor: witias2 » wt mar 01, 2011 22:01

Podobnie jak wcześniejszy kolega z problemem borykam się jakieś 3 lata w tym czasie zmieniłem akumulator na nowy , kable, rozrusznik regenerowałem, czyściłem masę styki , stacyjka, pompa wody itp. i nic jak tylko temperatura spada poniżej zera zaraz mam problem identyczny jak na załączonych w poście filmikach , powiem szczerze dałem spokój bo szkoda kasy na wymianę sprawnych części, jakoś zimę męczę , z zainteresowaniem śledzę ten temat może coś w końcu z tego wyniknie . Jaszcze zmienię rozrusznika na inny sprawny , no i byle do wiosny



witias2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt sty 22, 2010 22:23
Lokalizacja: Ustrzyki Dolne

Strasznie cięzko odpala

Post autor: witias2 » śr mar 09, 2011 00:53

Witam ponownie tak jak pisałem wcześniej zmieniłem rozrusznik na inny sprawny i problem prawie znikną tz nie ma problemy z odpaleniem nie zacina jak wcześniej tylko jak postoi na mrozie podczas rozruchu resetuje mi nieraz zegar na liczniku , jak ktoś miał podobny przypadek to proszę o radę



Zapfen
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: sob paź 11, 2008 15:05
Lokalizacja: POZNAŃ

Strasznie cięzko odpala

Post autor: Zapfen » śr mar 09, 2011 10:12

a może macie coś z przekaźnikiem, dzieje się to przy określonej temperaturze? miałem kiedyś co prawda w Mk3 że w niskich temp jak nie chwycił od kopa, to musiałem zapłon wyłączyć i po chwili próbować. Latem natomiast w bardzo gorące dni się przywieszał (tak jak na filmie) wymiana szczotkotrzymacza pomogła


Pierwszy VW - Golf III (sprzedany)
Drugi VW - Passat B5
Trzeci VW - Golf IV (sprzedany)
Czwarty VW - Passat B6

witias2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pt sty 22, 2010 22:23
Lokalizacja: Ustrzyki Dolne

Strasznie cięzko odpala

Post autor: witias2 » śr mar 09, 2011 23:33

Po kilku dniach od wymiany rozrusznika jestem na 100% pewny że powodem "przywieszania" się silnika podczas rozruchu był wadliwy rozrusznik i wcześniejsza wymiana samych tulejek i łożyska w moim przypadku nic nie dała. Obecnie rozrusznik idealnie kręci nawet przy -12 stopniach , problem jeszcze pozostał z dużym poborem prądu przy rozruchu i resetującym się przez to zegarze zauważyłem jeszcze że podczas rozruchu silnik zaczyna " załapywać" w momencie gdy kluczyk wraca do pierwotnej opozycji "wypuszczam z palców" , gdzieś na innym forum znalazłem, iż dzieje się tak przy wadliwej kostce stacyjki może ktoś coś wie na ten temat , proszę o sugestie , do kolegi "Zapfen" o którym konkretnie przekaźniku mówisz bo chętnie to też sprawdzę bo problem dotyczy tylko ujemnych temperatur na zewnątrz, dodam że mój golf to MK3 z silnikiem 1.6 benzyna , 1996 rok produkcji.



Awatar użytkownika
grabek150
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 308
Rejestracja: ndz lip 18, 2010 19:21
Lokalizacja: Syców
Kontakt:

Strasznie cięzko odpala

Post autor: grabek150 » pn kwie 25, 2011 11:08

problem prawdopodobnie rozwiązany, prawdopodobnie bo nie ma minusowych temperatur
przestawiłem zapłon i teraz zapalam na strzała i obroty są równiejsze, a ja tyle dobrych części powymieniałem :)


był mk2 1.6cl
był mk3 1.8GT
był mk2 1.3 na pełnym wtrysku
jest passacik b5 1.9TDI
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości