LED do jazdy dziennej, watpliwosci

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: LED do jazdy dziennej, watpliwosci

Post autor: Zico63b » ndz kwie 01, 2012 13:29

doggie pisze:elektroda nie jest dla mnie wyznacznikiem prawa, ja za takie podłączenie zatrzymuję dowód rejestracyjny
To jest mi przykro to stwierdzić, ale Kolega nie potrafi czytać ze zrozumieniem: zarówno rozporządzeń, jak i nawet prostego tekstu mojego postu, gdzie jest odsyłacz do elektrody, owszem; ale wcześniej, wyżej - także do Rozporządzenia.
I warto wiedzieć, gdzie Kolega te dowody zabiera, by szerooookim łukiem omijać tą okolicę - co prawda, łatwo wykazać brak podstaw do takich zatrzymań dokumentów przez Kolegę, lecz po co nam te korowody.
Wystarczy starannie, spokojnie poczytać "Załącznik 6".
Ostatnio zmieniony ndz kwie 01, 2012 13:31 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

LED do jazdy dziennej, watpliwosci

Post autor: doggie » ndz kwie 01, 2012 13:31

nie musisz mnie odsyłać do rozporządzenia, znam go na pamięć i potrafię czytać ze zrozumieniem :D
co prawda, łatwo wykazać brak podstaw do takich zatrzymań dokumentów przez Kolegę
jeszcze nigdy nikt mi tego nie wykazał :D


pozdrawiam


EDIT: po przeanalizowaniu tematu muszę przeprosić, cały czas miałem na myśli ledy dzienne podłaczone "na krótko" a nie po zapłonie do świateł postojowych, gdzie bez zapłonu włączają się razem z postojowymi i za to zatrzymywane są DR, Zico63b przepraszam za zamieszanie



Awatar użytkownika
kris-krzysztof
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: śr lut 24, 2010 20:16
Lokalizacja: Borki
Kontakt:

Re: LED do jazdy dziennej, watpliwosci

Post autor: kris-krzysztof » śr kwie 04, 2012 11:59

Nie che zakładac nowego tematu bo mam problem kupiłem od skody światła ale są za duże i mam problem z montażem szukam minejszych okrągłych coś sensownego polecacie?
Obrazek


http://allegro.pl/swiatla-lampy-jazdy-d ... 83627.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/nssc-swiatla-do-jazdy ... 48027.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dzie ... 54056.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ktoś cos takiego ma?


Obrazek

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

LED do jazdy dziennej, watpliwosci

Post autor: skaktus » śr kwie 04, 2012 16:42

Najmniejsze okrągłe jakie znajdziesz to te z allegro, 7 cm średnicy. Uważaj na najtańsze bo są tragicznej jakości.



lukas1305
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: pt lis 07, 2008 11:46
Lokalizacja: Gliwice

Re: LED do jazdy dziennej, watpliwosci

Post autor: lukas1305 » śr kwie 04, 2012 20:22

doggie pisze:
sklejku pisze: nie trzeba zadnych przekaznikow przelacznikow itp szmelcu zadnego,

żebyś przypadkiem nie musiał się jeszcze przeprosić z przekaźnikiem jak ci za jakiś czas zaczną po wyłączeniu lekko świecić :D
Witam.Żeczywiście doggie przewidziałeś to w 100%(przynajmniej u mnie),dziś założyłem te philipsy z tym "cudownym"przekaźnikiem i tak szybko jak to założyłem tak szybko to wy......em ten przekaźnik -totalna porażka,zamówiłem już taki jak być powinien czyli pod 12V(po stacyjce)zresztą czytałem opinie o tym przekaźniku i tak samo narzekają.Może i komuś on działa ale u mnie klapa.
Mam małe pytanie z tych lamp ledowych wychodzi czarny i czerwony,czy czerwony to + może to ktoś potwierdzić ?



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

LED do jazdy dziennej, watpliwosci

Post autor: Zico63b » czw kwie 05, 2012 14:33

Był "Edit" a nie całkiem nowy post, więc długo nie zauważyłem dopisku, przepraszam.
Kolego Doggie! Jest O.K. :okej: oraz :pub: . Sam ustawodawca tak namieszał, do tego pisząc posty, też różnie te sprawy określamy - tak, że można dostać od tego wszystkiego hoopla :kac:
Sam szyk słów "pozycyjne z dziennymi" a "dzienne z pozycyjnymi" już inaczej ustawia sprawę :rotfl:
Pozdrawiam i Wesołych Świąt oraz mokrego Śmigusa!



Awatar użytkownika
sklejku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 359
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 21:52
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

LED do jazdy dziennej, watpliwosci

Post autor: sklejku » czw kwie 05, 2012 17:51

lukas1305 pisze:Mam małe pytanie z tych lamp ledowych wychodzi czarny i czerwony,czy czerwony to + może to ktoś potwierdzić ?
Tak czerwony to + tylko teraz zalezy w jaki chcesz sposob podpiac w samochodzie te lampy bo czasem + staje sie minusem :P jak co to pisz to powiem Ci o co kaman i jak zmostkowac :)


Zawsze warto mieć pod nogą więcej niżeli mniej ale w głowie mieć więcej jak w nodze to tak ku przestrodze

Awatar użytkownika
thebeast
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz maja 30, 2010 10:44
Lokalizacja: Przedbórz
Kontakt:

Re: LED do jazdy dziennej, watpliwosci

Post autor: thebeast » ndz kwie 08, 2012 16:27

feniks pisze:
sklejku pisze:czy mozna jezdzic na dziennych +mijania??
nie
Swoją drogą to zawsze zastanawiało mnie dlaczego w niektórych nowych autach które mają takie światła do jazdy dziennej nie gasną po włączeniu mijania. Widziałem to w mercedesie, chyba hyundaiu. Wg prawa powinny zgasnąć...



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

LED do jazdy dziennej, watpliwosci

Post autor: wesol » ndz kwie 08, 2012 16:42

na miljon dwiescie procent tak nie ma w nowych autach. Jest poprostu nieco inaczej. W trybie swiatel dzienych ledy sweica pelna mocą a wlaczajac mijania ledy słabną nieco lub tez ewnetualnie ich sie mniej poprostu swieci. Chyba ze na lampie jest wybite ze jest to swiatlo do jazdy dziennej jak i postojowe jednoczesnie bo w zasadzie audice maja te paski diodowe. W insigniach masz lampe na samym rogu jakby kierunku lampy i ma tam zarowke z dwoma włóknami.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

LED do jazdy dziennej, watpliwosci

Post autor: skaktus » ndz kwie 08, 2012 16:56

Nie muszą gasnąć jeśli są dwufunkcyjne tj. pełnią rolę dziennych a po włączeniu mijania funkcję postojowych. Taką samą funkcję oferują światła dzienne od Philipsa w wersji 8 led.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

LED do jazdy dziennej, watpliwosci

Post autor: wesol » ndz kwie 08, 2012 20:15

Takale napewno po zalozeniu tych ledowych nie moz ebyc tak ze swieca nam w lampach pozycyjne jednoczesnie oraz te ledy tez jako wlasnie pozycyjne bo mijania swieca H7. Poprostu nie moga byc zdublowane te swiatla. Tak jak nie jest zgodne to ze ktos sobie zalozy lusterka z kierunkami wbudowanymi a zostawi te male lampeczki w błotnikach. Albo jedne albo drugie. Nawet jest tak ze nie tyle ze nie moga funkcjonowac obie jednoczesnie co trzeba te w blotnikach zlikwidować a otwory w blacharce zaspawać. Samo odłączenie kabelkow nie załątwi sprawy.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

LED do jazdy dziennej, watpliwosci

Post autor: skaktus » pn kwie 09, 2012 14:23

Zaszpachlować itp nie trzeba. W przypadku Philipsa 8 LED dostajesz (na wypadek jeśli masz canbusa) rezystor emulujący żarówkę. Wówczas pozostaje wciąż homologacja na postojowe na reflektorze a i tak nic nie trzeba usuwać i jest to zgodne z prawem.



klawiszowy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob kwie 21, 2012 12:36
Lokalizacja: Poznań

LED do jazdy dziennej, watpliwosci

Post autor: klawiszowy » śr maja 02, 2012 00:45

Witam - to jeden z moich pierwszych postów. Nie chcę robić syfu na forum więc podpinam się pod ten wątek z pytaniem czy warto to:
http://allegro.pl/swiatla-dzienne-led-d ... 15669.html" onclick="window.open(this.href);return false; kupić? Plan jest podpiąć w całości czyli z kierunkowskazami, czy to będzie legalne, przy okazji chciałbym jakieś sensowne ledy do przednich kierunkowskazów do standardowych lamp od mk4 (lub całkowitą ich likwidację). Nie chciałbym kusić losu (a raczej niebieskich), bo już mam w aucie nieznanego pochodzenia ksenony (tak już kupiłem), a rozwiązanie DRL/kierunkowskaz bardzo mi się podoba. Montowałbym wszytko w atrapę na dole.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

LED do jazdy dziennej, watpliwosci

Post autor: Zico63b » śr maja 02, 2012 00:55

Oczywiście nielegalne: homologacja jest tylko na dzienne i kropka. Co ktoś (producent) sobie wykombinuje względem systemu pracy to inna sprawa. Było pytanie, padła odpowiedź.
klawiszowy pisze:jakieś sensowne ledy do przednich kierunkowskazów do standardowych lamp od mk4 (lub całkowitą ich likwidację)
a to z kolei jako co by miało być? Z resztą i tak znów nie legalne: na ten przykład, lampa wewnętrzna posiada homologację na drogowe i na pozycyjne ale TYLKO I WYŁĄCZNIE z żarówkami tradycyjnymi, żadne LED'y.
I tyle przepisy; a z czym się komu uda i jak długo pojeździć bez odebrania dowodziku? :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 52 gości