1.6GTD jaki alternator-słabe ładowanie, a może to kable

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
25baton25
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr wrz 01, 2010 13:07
Lokalizacja: Bierawa (Kędzierzyn-Koźle)

1.6GTD jaki alternator ( z ON czy PB ) -słabe ładowanie

Post autor: 25baton25 » wt lis 16, 2010 21:27

wielkie dzięki Tomasz Bis za zdjęcia, może w weekend coś nad tym pomyślę :pub:

a ma ktoś może w swoim dieslu alternator na kostkę?? jeśli tak to prosiłbym o zdjęcie alternatora i kabelków wychodzących z kostki (trzy przewody z kostki + osobny od obrotomierza) - bo tak jest u mnie i nie wiem czy jest to dobrze zrobione, a na pewno było przy alternatorze wszystko przerabiane - dziś sprawdzałem i okazało się że to jest alternator BOSCHA 14V 35A z jakiegoś benzyniaka...przewód od obrotomierza jest np. dolutowany od diody i wypuszczony z obudowy alternatora, a reszta przewodów również jest lutowana i sztukowana. No i dlatego gdyby ktoś mógł wstawić zdjęcie z oryginalnym podłączeniem wtyczki do alternatora + obrotomierz :bigok:

wielkie dzięki koledzy za pomoc :kufel:



Awatar użytkownika
faradek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 23:07

1.6GTD jaki alternator ( z ON czy PB ) -słabe ładowanie

Post autor: faradek » śr lis 17, 2010 23:25

Dzięki za wstawienie zdjęć. Mam jednak kilka pytań. Po pierwsze górna śruba mocująca w moim altku 45A jest M10, mam rozumieć że w 90A była M8 więc trzeba rozwiercić w nim otwór przez który ona przechodzi? Po drugie zastanawia mnie odległość koła pasowego od wentylatora gdyż oglądając alternatory na allegro widać że jest ona różna w różnych alternatorach (u mnie jest to 21mm) Czy w związku z tym musiałeś wymieniać koło pasowe? Bo to ono odpowiada za tą odległość. Tutaj dobrze to widać: http://allegro.pl/alternator-vw-golf-ii ... 94758.html" onclick="window.open(this.href);return false;. Po trzecie jeśli zakładałeś koło pasowe np. od swojego starego alternatora to czy w 90A wałek wirnika ma taką samą średnicę jak w innych alternatorach? Nie ukrywam również że bardzo pomógłby mi jakiś szablon tego dorabianego elementu napinacza.

P.S Dodaję zdjęcie jak to wygląda u mnie:
Obrazek

PozdraVWiam :pub:



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

1.6GTD jaki alternator ( z ON czy PB ) -słabe ładowanie

Post autor: Zico63b » czw lis 18, 2010 00:06

Ale ten altek Kolegi Tomasz Bis to jako fotki przykładowe, bo podłączony tam jest obrotomierz (niebieski) do wzbudzenia (D+), o ile się nie mylę.



Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

1.6GTD jaki alternator ( z ON czy PB ) -słabe ładowanie

Post autor: Tomasz Bis » czw lis 18, 2010 01:04

faradek pisze:Po pierwsze górna śruba mocująca w moim altku 45A jest M10, mam rozumieć że w 90A była M8 więc trzeba rozwiercić w nim otwór przez który ona przechodzi?
Tak
faradek pisze: Czy w związku z tym musiałeś wymieniać koło pasowe?
Tak na to z 45A
faradek pisze: to czy w 90A wałek wirnika ma taką samą średnicę
Tak
faradek pisze:Nie ukrywam również że bardzo pomógłby mi jakiś szablon tego dorabianego elementu napinacza.
Robiłem go z tektury i nie przypuszczałem że może się przydać jeszcze . Zanim go zrobiłem jeździłem z drewnianym klinem wbitym pomiędzy blok i alt. :panna: :rotfl:
Zico63b pisze:Ale ten altek Kolegi Tomasz Bis to jako fotki przykładowe, bo podłączony tam jest obrotomierz (niebieski) do wzbudzenia (D+), o ile się nie mylę.
Jest to instalacja działająca , niebieski z czymś jest od kontrolki , czerwony z czymś od obrotka . Obrotek nie jest podłączony , bo go nie mam i mi to wisi podpięte jak widać :grin:


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

finch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 21, 2009 21:24
Lokalizacja: Mieszkowice/Szczecin

1.6GTD jaki alternator ( z ON czy PB ) -słabe ładowanie

Post autor: finch » czw lis 18, 2010 20:22

witam, co do Twojego problemu z kierunkami opcje są dwie.
1) jak już tu ktoś pisał diody prostownicze.
2) Dwa przekaźniki

Osobiście polecam Ci sposób drugi, chociaż trochę droższy. Jego zaletą jest to że masz plus do kierunków wzięty z tablicy bezpiecznikowej co za tym idzie jest możliwość poboru większego prądu niż bezpośrednio ze sterownika zamka. Efekt jest taki że kierunki przy zamykaniu/otwieraniu świecą ładnym pełnym światłem a nie jakby kto świeczki powstawiał. Ja tak zrobiłem bratu w aucie i jest naprawdę bardzo zadowolony. Jak nie wiesz jak to wykonać mogę usiąść i wymodzić Ci coś takiego wsadzić w kopertę i posłać za pobraniem. Co do cen do pisz via priv jeżeli jesteś zainteresowany.

Pozdrawiam,
finch


Golf "Drugi" by finch
:pop: :pop: :pop:Mój Turbo Kopciuch :satan: :pop: :pop: :pop:
Vw jest bogiem, Prędkość nałogiem, Turbo zabawą a Diesel podstawą :D
LPG? Nawet porządne zapalniczki są na benzynę :okej:
diesel4ever

Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

1.6GTD jaki alternator ( z ON czy PB ) -słabe ładowanie

Post autor: Tomasz Bis » czw lis 18, 2010 22:25

finch pisze: Dwa przekaźniki
Jeden przekaźnik i dwie diody , i już jest o połowę taniej a efekt ten sam :bigok:


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

finch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 21, 2009 21:24
Lokalizacja: Mieszkowice/Szczecin

1.6GTD jaki alternator ( z ON czy PB ) -słabe ładowanie

Post autor: finch » czw lis 18, 2010 23:14

też tak można :pub:


Golf "Drugi" by finch
:pop: :pop: :pop:Mój Turbo Kopciuch :satan: :pop: :pop: :pop:
Vw jest bogiem, Prędkość nałogiem, Turbo zabawą a Diesel podstawą :D
LPG? Nawet porządne zapalniczki są na benzynę :okej:
diesel4ever

Awatar użytkownika
25baton25
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr wrz 01, 2010 13:07
Lokalizacja: Bierawa (Kędzierzyn-Koźle)

1.6GTD jaki alternator ( z ON czy PB ) -słabe ładowanie

Post autor: 25baton25 » pt lis 19, 2010 23:17

witam

Tomasz Bis

pozdrawiam :kufel:
Ostatnio zmieniony ndz lis 21, 2010 18:23 przez 25baton25, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
25baton25
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr wrz 01, 2010 13:07
Lokalizacja: Bierawa (Kędzierzyn-Koźle)

1.6GTD jaki alternator ( z ON czy PB ) -słabe ładowanie

Post autor: 25baton25 » ndz lis 21, 2010 09:52

:okej:
Ostatnio zmieniony ndz lis 21, 2010 18:23 przez 25baton25, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

1.6GTD jaki alternator ( z ON czy PB ) -słabe ładowanie

Post autor: Tomasz Bis » ndz lis 21, 2010 12:13

:mk3:


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
25baton25
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr wrz 01, 2010 13:07
Lokalizacja: Bierawa (Kędzierzyn-Koźle)

1.6GTD jaki alternator-słabe ładowanie, a może to kable

Post autor: 25baton25 » wt gru 07, 2010 15:40

witam

ponownie wracam do tematu ładowania- wczoraj przyszedł alternator po regeneracji (dodam, że po prawie 3tygodniowej podróży kurierem DPD, w końcu pojechałem i odebrałem przesyłkę sam).
dziś go założyłem i ładowanie na przewodach wychodzących z alternatora wynosi 14,30V, a na klemach ok 14,16V (przy włączonym silniku i bez obciążeń), jak włączę elektrykę na max'a - czyli...światła długie, dmuchawę na pozycję "3" i ogrzewanie tylnej szyby + radio to ładowanie spada do ok 13,16V. to chyba ciągle troszkę za duży spadek napięcia ?? Wszystko już praktyczne sprawdziłem, ( trzy regulatory napięcia w tym jeden nowy hela) styki sprawdzone i przeczyszczone. klemy nowe, pasek klinowy nowy..........

czy macie jeszcze jakieś pomysły co to może być??? bo jak dla mnie to zostają już tylko kable od alternatora, przez rozrusznik do akumulatora. czy warto je wymienić, a jeśli tak to na jakie?? używane czy może da radę samemu takie zrobić??
a może taki prąd nie jest zły i lepiej nie pchać się w dalsze koszta?? bo przy światłach do jazdy dziennej, radiu i dmuchawie na 1 biegu ładowanie waha się w granicach 13,75 - 13,85 V.

Dzięki za rady



Awatar użytkownika
faradek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 23:07

1.6GTD jaki alternator-słabe ładowanie, a może to kable

Post autor: faradek » wt gru 07, 2010 17:36

Zrób tak: odpal auto, włącz światła mijania i dmuchawę na 3 bieg i zmierz napięcia: na akumulatorze i na alternatorze, następnie zmierz napięcie pomiędzy obudową alternatora a klemą minusową i pomiędzy zaciskiem B+ alternatora (tam gdzie jest podłączony najgrubszy przewód idący następnie do rozrusznika) a klemą plusową.



Awatar użytkownika
25baton25
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: śr wrz 01, 2010 13:07
Lokalizacja: Bierawa (Kędzierzyn-Koźle)

1.6GTD jaki alternator-słabe ładowanie, a może to kable

Post autor: 25baton25 » wt gru 07, 2010 21:25

ok-jutro to sprawdzę, ale czy cytuję

"napięcie pomiędzy obudową alternatora a klemą minusową = 0,00V bo to są dwa minusy
i pomiędzy zaciskiem B+ alternatora (tam gdzie jest podłączony najgrubszy przewód idący następnie do rozrusznika) a klemą plusową = 0,00V bo to są dwa plusy"
?????

czy faradek celowo tak pisałeś, czy to pomyłka??



Awatar użytkownika
faradek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 23:07

1.6GTD jaki alternator-słabe ładowanie, a może to kable

Post autor: faradek » wt gru 07, 2010 21:40

Celowo to napisałem. Mierząc napięcie pomiędzy obudową altka a minusem aku sprawdzisz spadek napięcia na masie, a mierząc pomiędzy B+ a plusem aku sprawdzisz spadek napięcia na drodze alternator-rozrusznik-akumulator. W zależności od wyników pomiarów będziemy myśleć w czym jest problem i jak temu zaradzić.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 102 gości