Mk3 nie może zakręcić rozrusznikiem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
devill4
...
...
Posty: 245
Rejestracja: wt sty 11, 2011 22:10

Mk3 nie może zakręcić rozrusznikiem

Post autor: devill4 » ndz lut 26, 2012 18:39

witam ponownie
postępów z rozrusznikiem brak wymiana elektromagnesu też nie pomogła już nie mam chęci się z nim bawić dlatego szukam czegoś innego i tu moje pytanie: czy od polo rocznik 02-08 1.4 16V BBY podejdzie? oto jego zdjęcie:
Obrazek

wygląda jak rozrusznik z TD na którym jeździłem trochę ułożenie otworów też takie same elektromagnes taki sam nawet wejście na kostkę się zgadza z moim. Mogę napisać do gościa żeby pomierzył no chyba że ktoś zdecydowanie stwierdzi że pasuje :)



Awatar użytkownika
devill4
...
...
Posty: 245
Rejestracja: wt sty 11, 2011 22:10

Mk3 nie może zakręcić rozrusznikiem

Post autor: devill4 » pt kwie 20, 2012 21:27

trochę odświeżę temat i napiszę co ostatecznie zrobiłem z tym felernym rozrusznikiem może komuś się przyda :)
Otóż...nie zrobiłem nic. Po wielu próbach zmianach drobnych poprawkach itp dałem sobie spokój, a jeszcze zanim to zrobiłem jeden magnes jakimś cudem się rozleciał i to tym bardziej ukierunkowało mnie na poszukiwanie nowego źródła rozruchu do mojego autka.
Za nic jednak nie chciałem oryginalnego i w końcu trafiłem na rozrusznik od Golfa IV 1.4 rocznik 2000 , który wygląda dokładnie jak rozrusznik na zdjęciu powyżej z tą różnicą, że w tym od polo zębatka miała 10 zębów a do golf/vento potrzebna jest zębatka z 9 zębami. Dodatkowo jakby ktoś szukał kołnierz centrujący rozrusznika musi mieć 76 mm.

Rozrusznik kupiłem za 70 zł łącznie z przesyłką i jestem z niego bardzo zadowolony a najbardziej chyba z tego że posiada przekładnie planetarną. Jak ktoś ma już dość problemów z rozrusznikiem to polecam takie rozwiązanie jak najbardziej :bigok:
pzdr



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 117 gości