Obrotomierz nie działa (golf 2 GTi)

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Kardynał
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn mar 11, 2013 21:02

Obrotomierz nie działa (golf 2 GTi)

Post autor: Kardynał » śr sie 14, 2013 13:31

Wymiana na poprzedni stabilizator przywróciła oświetlenie, jednak obrotomierz dalej ni hu hu.

Z kostki wychodzącej z zegarów kabel zielony(z tego co wiem) powinien iść do cewki, jednak nigdzie go tam nie widzę, w cewce wszystko jest wpięte ale zielonego nigdzie nie ma


Obrazek

Awatar użytkownika
mkoch
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: ndz gru 16, 2012 02:18
Lokalizacja: Leszno/Wroclove

Obrotomierz nie działa (golf 2 GTi)

Post autor: mkoch » pt sie 16, 2013 13:39

Miałem taki sam kłopot jak Ty. Latałem, kombinowałem, zamieniałem liczniki, obrotomierze, ciągnąłem kable i nic. Aż przyszedł kolega, rzucił okiem na cewkę i się okazało, że kable są odwrotnie podpięte. Samochodowi nie robiło to różnicy, ale obrotomierzowi już tak :) Więc odepnij kabelki i zamień je miejscami.


Powoly, bo się rozpierdoly...

Kardynał
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn mar 11, 2013 21:02

Obrotomierz nie działa (golf 2 GTi)

Post autor: Kardynał » pt sie 16, 2013 17:02

Tylko które kabelki? Bo tam troche tego jest a nie chce czegoś zepsuć.

Dodatkowo dziś męczyłem się z podświetleniem, załączam zdjęcie

w kostceObrazek

w puste miejsce pod biało niebieskim był wtyknięty kabel, który szedł do szarego. Miałem wrażenie że coś tam nie styka więc wymieniłem ten kabel, podczas jazdy był jeden dym, (jak widać biało niebieski troche ucierpiał). Dziwi mnie to bo wcześniej również takie coś było. Może ktoś mi doradzi jak to ma być na prawde bo nie mam siły z tym :rozpacz:


Obrazek

Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Obrotomierz nie działa (golf 2 GTi)

Post autor: marcinek84 » pt sie 16, 2013 20:34

U mnie w kostce są tak przewody włącznik 10 pinowy tylko że stara instalacja.
Obrazek Obrazek
Na włączniku masz oznaczenia i z pinu 58 idzie zasilanie na potencjometr i wychodzi jako 58b czyli podświetlenie.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Kardynał
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn mar 11, 2013 21:02

Obrotomierz nie działa (golf 2 GTi)

Post autor: Kardynał » pt sie 16, 2013 22:41

dzięki, przydadzą się zdjęcia. Chciałbym zrobić tak żeby potencjometru nie był bo i tak jest oświetlenie diodowe.

teraz najlepsze:
Odpaliłem golfa, jadę, odstawiłem znów, po godzinie wchodzę do auta i co? Podświetlenie jest. Słabe bo słabe, ale jest. Nic z tego nie rozumiem z tego, chciałem wymienić kabel (jak pisałem wyżej) który łączył pusty pin pod niebiesko białym, z szarym i był dym, ucierpiał niebiesko biały kabel, więc go wywaliłem i nie świeciło nic :rozpacz: a tu taka "niespodzianka" (czy ja wiem czy jest sie z czego cieszyć)


Obrazek

Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Obrotomierz nie działa (golf 2 GTi)

Post autor: marcinek84 » sob sie 17, 2013 22:22

Jak chcesz obejść potencjometr to puść zasilanie podświetlenia z pozycji bo i tak z tego idzie. Warto by przejrzeć przewody od podświetlenia jak tak raz działa a raz nie. I ten potencjometr we włączniku.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Kardynał
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn mar 11, 2013 21:02

Obrotomierz nie działa (golf 2 GTi)

Post autor: Kardynał » ndz sie 18, 2013 01:54

Musze chyba do tego znaleść jakiegoś elektryka bo samemu średnio sobie z tym radze, a po ostatnim razie jak próbowałem z tym zrobić poleciał dymek :(. Potencjometr jest uszkodzony na pewno (blaszki nie dociskają) a mimo to świeci. Nie mam pojęcia co sie dzieje


Obrazek

Kardynał
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn mar 11, 2013 21:02

Obrotomierz nie działa (golf 2 GTi)

Post autor: Kardynał » pn sie 19, 2013 22:23

Przpraszam za up, ale z ciekawości dorwałem miernik, i zacząłem mierzyć napięcie na poszczególnych pinach (nie do końca wiem który kabel do czego), i mierząc napięcie od kabla oznaczonego plus, do - jest 12,4V(wcześniej był połączony od 1 do 2), łącząc właśnie w ten sposób na krótko kabel zielono szary (+) z biało niebieskim(-) zegary świeciły całe, ale nie jestem do końca pewny czy znów coś nie zacznie się w golfie tlić :helm: . Może by tak odwalić "malutką" fuszerke i żeby to zabezpieczyć wrzucić między te 2 przewody bezpiecznik? ;>

Obrazek


Obrazek

Awatar użytkownika
VWiater
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 13:07
Lokalizacja: Kraków

Re: Obrotomierz nie działa (golf 2 GTi)

Post autor: VWiater » pt kwie 10, 2015 20:24

marcinek84 pisze:Wymień stabilizator napięcia 10V pod tym chodzą wskaźniki i chyba obrotomierz. Niżej masz foto co i jak z tyłu licznika
Obrazek
Może to być winne błędnym wskazaniom obrotomierza? Obrotek pokazuje o jakies 300 mniej.


Założyłeś temat z problemem swojego auta i ktoś Ci pomógł? Czuj się zobowiązany napisać co było przyczyną problemu i w jaki sposób go rozwiązałeś!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości