Zegary Ibiza/Cordoba do Golfa 3

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Klaudek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 509
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:42
Lokalizacja: Kłodawa
Kontakt:

Zegary Ibiza/Cordoba do Golfa 3

Post autor: Klaudek » pn mar 27, 2017 23:17

Akurat do tarcz dobrać sie w motometerze skalowanym od zera jest najłatwiej ze wszystkich. nawet nie musisz odkręcać żadnej śrubki :bigok: Wypinasz zatrzaski i jest.

Myślałem że pokażesz ten co chcesz zakupić..



shuzzly
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn mar 27, 2017 16:15
Lokalizacja: Strzelin

Re: Zegary Ibiza/Cordoba do Golfa 3

Post autor: shuzzly » wt mar 28, 2017 10:52

Klaudek pisze:Na to wychodzi albo przełożył obudowe, chociaż troche dziwne do te starsze miały czarne tło i napis producenta na środku. U Ciebie tego nie ma... Coś tu jest nie tak. Jak go kiedy wyjmiesz to zrób zdjęcie całości.
Rozumiem, tło też jest czarne tylko zdjęcie takie wyszło. Ale nie ważne bo już nie chcę grzebać, naprawiać tylko szukam i chcę kupić zamiennika, najlepiej żeby było od seata gdzie chciałbym by zadziałała ''rezerwa'' a jak nie zadziała to trudno.

W tym zagarze sprawdzałem 'rezerwę' czy zapali po odpięciu kostki w pompie w baku i zapłon, bez kręcenia silnika oczywiście ;) Niestety nie zadziałało.



Awatar użytkownika
Klaudek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 509
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:42
Lokalizacja: Kłodawa
Kontakt:

Zegary Ibiza/Cordoba do Golfa 3

Post autor: Klaudek » wt mar 28, 2017 11:29

Rezerwa się nie zaświeci odłączając wtyczkę od pływaka w baku. Jak chcesz rezerwę to szukaj licznika firmy vdo szkalowanego od 0. Tylko tam była rezerwa. Motometer i trw tego nie ma.



shuzzly
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn mar 27, 2017 16:15
Lokalizacja: Strzelin

Re: Zegary Ibiza/Cordoba do Golfa 3

Post autor: shuzzly » wt mar 28, 2017 11:39

Klaudek pisze:Rezerwa się nie zaświeci odłączając wtyczkę od pływaka w baku. Jak chcesz rezerwę to szukaj licznika firmy vdo szkalowanego od 0. Tylko tam była rezerwa. Motometer i trw tego nie ma.

Ooo.. nie wiedziałem, dzięki za info.



Awatar użytkownika
Rool AEX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz sty 29, 2017 18:13
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Zegary Ibiza/Cordoba do Golfa 3

Post autor: Rool AEX » wt mar 28, 2017 15:27

Klaudek
Ściągnięcie samych tarcz to i ze śrubkami bym sobie poradził :rotfl: ale te wskazówki, to raczej wyzwanie w tych zegarach :shock: zresztą, nawet jeżeli wymiana to i tak musiał bym mieć drugi budzik założony w Gulfie :smirk:

EDIT:
Tych zegarów z Seata nie widziałem :hihi: :hihi: jedynie tylko wiem że są na szrocie... Zastanawiam się czy podjechać i zobaczyć co i jak.
A jeszcze jedno, jak będę oglądał to na co mam zwrócić uwagę gdy będą poza budą samochodu?? na ten 1H0.919.865.A czy inną adnotację z tych zegarów??
https://images83.fotosik.pl/464/1dac10a ... 1490645660" onclick="window.open(this.href);return false;


...I ujrzał Pan pracę Moją i był zadowolony, a potem zapytawszy o silnik. Usiadł i zapłakał....

Z listu św. Pawała Apostoła do Gazownika

Awatar użytkownika
Klaudek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 509
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:42
Lokalizacja: Kłodawa
Kontakt:

Zegary Ibiza/Cordoba do Golfa 3

Post autor: Klaudek » wt mar 28, 2017 18:46

Ten numer co podałeś to oznacza ten licznik konkretny. 1h to golf III a ibiza będzie 6k początek. Po numerach na obudowie to raczej nie znajdziesz.

Podjedz na złom golfem z odkręconym licznikiem i sprawdź od razu, jak będzie dobry to kup a jak nie to nie i tyle w temacie. :bigok:



Awatar użytkownika
Rool AEX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz sty 29, 2017 18:13
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Zegary Ibiza/Cordoba do Golfa 3

Post autor: Rool AEX » wt mar 28, 2017 21:39

Klaudek
Trochę lipa, bo liczyłem nie skromnie że uda się na "łatwiznę" :rotfl: ale cóż...

Gulfa używam jako wozidełka do pracy i latać z dziurą w desce baz licznika, jakoś mi się nie widzi. :otepienie:


...I ujrzał Pan pracę Moją i był zadowolony, a potem zapytawszy o silnik. Usiadł i zapłakał....

Z listu św. Pawała Apostoła do Gazownika

Awatar użytkownika
Klaudek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 509
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:42
Lokalizacja: Kłodawa
Kontakt:

Zegary Ibiza/Cordoba do Golfa 3

Post autor: Klaudek » śr mar 29, 2017 11:52

Ale możesz mieć licznik przecież tylko nie przykręcony, odpinasz na parkingu wtyczkę tylko i patrzysz ten ze szrotu. Całość ile będzie trwała - kilkanaście sekund?



Awatar użytkownika
Rool AEX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz sty 29, 2017 18:13
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Zegary Ibiza/Cordoba do Golfa 3

Post autor: Rool AEX » śr mar 29, 2017 15:20

Klaudek
Byłem dziś na szrocie i okazało się że to są takie zegary jak te w ogłoszeniu :-( https://omoto.pl/seat-cordoba-20-93-02r ... 09848.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Zaś z Golfów/Vento lub Polo nic, prócz TRW i Motometer... jedynie jakieś pirdołki pobrałem :cool:


...I ujrzał Pan pracę Moją i był zadowolony, a potem zapytawszy o silnik. Usiadł i zapłakał....

Z listu św. Pawała Apostoła do Gazownika

shuzzly
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn mar 27, 2017 16:15
Lokalizacja: Strzelin

Zegary Ibiza/Cordoba do Golfa 3

Post autor: shuzzly » śr mar 29, 2017 19:50

Wczoraj kupiłem a dziś dostałem i wstawiłem zegar od Seata, koszt z wysyłką 45zł :grin:
Na tarczach czarnych znaczniki żółte, wskazówki pomarańczowe, podświetlenie zegarów elektr. czerwone, jedynie wymieniłem podświetlenie u góry na niebieskie led.
Wszystko działa i hula... lecz rezerwa jak nie działała na starym tak nie działa tu na tym od seata.

Zdjęcie, sorki za jakość.
Obrazek
Ostatnio zmieniony śr mar 29, 2017 20:40 przez shuzzly, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
Rool AEX
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz sty 29, 2017 18:13
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Zegary Ibiza/Cordoba do Golfa 3

Post autor: Rool AEX » śr mar 29, 2017 20:05

shuzzly,
Powiem że bajka budzik :bigok:
Co do rezerwy, to mi się wydaje że jeszcze masz za dużo wachy w kotle ;) i dlatego się nie zapala.

A to Moje, co na szybkiego strugane :rotfl: wstawiłem taśmę SMD zina biel, ale została ori zielona przesłonkę.

Obrazek

Ps. Sorki za jakość fotki, ale podświetlenie jest na całych zegarach :D


...I ujrzał Pan pracę Moją i był zadowolony, a potem zapytawszy o silnik. Usiadł i zapłakał....

Z listu św. Pawała Apostoła do Gazownika

shuzzly
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn mar 27, 2017 16:15
Lokalizacja: Strzelin

Re: Zegary Ibiza/Cordoba do Golfa 3

Post autor: shuzzly » śr mar 29, 2017 20:35

Rool AEX pisze:shuzzly,
Powiem że bajka budzik :bigok:
Co do rezerwy, to mi się wydaje że jeszcze masz za dużo wachy w kotle ;) i dlatego się nie zapala.
Nie, nie, wache wypompowałem pompką ze jak odpaliłem to po 5minutach już się krztucił, więc wlałem z powrotem.



Awatar użytkownika
Klaudek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 509
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:42
Lokalizacja: Kłodawa
Kontakt:

Zegary Ibiza/Cordoba do Golfa 3

Post autor: Klaudek » śr mar 29, 2017 20:41

shuzzly, sprawdź czy żarówka nie spalona, nie widze też kontrolki od świateł.



shuzzly
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn mar 27, 2017 16:15
Lokalizacja: Strzelin

Zegary Ibiza/Cordoba do Golfa 3

Post autor: shuzzly » śr mar 29, 2017 20:51

Od jakich świateł?

Wszystkie żaróweczki wstawione nowe. Też przekładałem te które świeciły w miejsce gdzie nie świecą ...bez zmiań.

Chyba dam se spokój z tą rezerwą. Gdzieś w sieci wyczytałem ze nie we wszystkich golfach to zadziała, więc albo działa, albo nie. Trudno.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 46 gości