Wymiana klaksonu na bardziej donośny

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Wymiana klaksonu na bardziej donośny

Post autor: Haki » czw lut 05, 2015 18:13

Nawet jeśli wtyczka nie będzie pasowała do nowego klaksonu - to można ją przerobić np na wsuwki żeńskie lub męskie ... etc ...

Na 2 fotce są zaznaczone śruby ... odnośnie montażu --- spodziewaj się ,że będzie coś do przewiercenia itp rzeźby ,,,, ale to tak naprawdę kilka chwil roboty ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

ato
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt cze 03, 2014 13:14

Wymiana klaksonu na bardziej donośny

Post autor: ato » czw lut 05, 2015 20:28

Wtyczka pasować będzie bo tamten ma dwa piny i wtyczka też. Według mnie to ta co zaznaczyłem a druga jest podłączona pod aktualny klakson. Ciekawe czy te klaksony są na pewno w 100% sprawne :smoke: Zanim zacznę rzeźbić podłączę i sprawdzę. Wydaje mi się jednak, że dziury powinny być.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Wymiana klaksonu na bardziej donośny

Post autor: Qto » czw lut 05, 2015 21:28

Zmieniałem u siebie...blaszki montażowe brałem z mk4 gdzie oryginalnie były dwa klaksony (przy pojedynczym klaksonie blaszka jest zupełnie inna)...jednak klaksony brałem z innego auta i po montażu okazało się że wyszło jakby lustrzane odbicie tego, co było na mk4 z którego brałem blaszki. Wtyczki pasować będą (zakładam, że klaksony kupisz do mk4 i pochodnych), nic rzeźbić nie trzeba. Ja musiałem trochę pokombinować z ustawieniem klaksonów aby kabli wystarczyło - jak pisałem wyszło lustrzane odbicie, nie wiem czemu...nie zagłębiałem się w temat bo udało się wszystko zamontować bez większych problemów.

ObrazekObrazek



ato
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: wt cze 03, 2014 13:14

Wymiana klaksonu na bardziej donośny

Post autor: ato » wt lut 10, 2015 14:59

Ok, wymieniony klaksonik działa super :okej: Jeśli ktoś chciałby się podjąć wymiany to prościzna, wystarczy jedynie zdemontować kratkę w zderzaku od strony kierowcy. Druga wolna wtyczka jest przyczepiona na klipsie, który wyciągamy i w jego miejsce dokręcamy drugi klakson. Klaksony zakupiłem z Golfa IV więc zarówno wtyczki jak i oryginalne blaszki dołączone do klaksonów pasowały idealnie. Trzeba było jedynie troszkę pogłowić z ich ułożeniem pomocna bardzo była ta fotka http://s5.ifotos.pl/img/DSCN1874j_wxnwrnx.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; identycznie zamontowałem klaksony, śruby zaznaczone czerwonym kółkiem to są właśnie te śruby od klaksonów. Jedną śrubę wykorzystałem po starym klaksonie a drugą od sprzedawcy (poprosiłem aby dołączył). Klaksony wkładamy od spodu a drugą ręką łapiemy przez dziurę po kratce i dokręcamy. Klucz 13 płaski, podłączamy wtyczki i finito. Koszt niewielki, czas pracy również a dźwięk klaksonu zdecydowanie lepszy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 111 gości