Caddy 2004 brak klimy

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Caddy 2004 brak klimy

Post autor: Piasek » wt sie 12, 2014 11:31

Właściciel stwierdził że trzeba do ASO, "...tam to mają sprzęt i wiedzę i naprawią".
150zł impreza kosztowała, odczyt:
- błędów brak
- komunikat: sprężarka klimatyzacji wyłączona
Diagnoza:
- wymienić sprężarkę klimy na nową
Kuźwa, takie rady to i ja mogę dawać tylko kto mi za to zapłaci 150zł...
Jedyne co mu mądrego powiedzieli to ze ostatni raz pojazd był w ASO w 2012r i miał 146tys km przebiegu. Kiedy go kupił jesienią ub. roku miał 185 a wiec jest duże prawdopodobieństwo że przebieg ori i że rozrządu nie odnotowano wymiany. Zalecana wymiana co 180tys km.

Dzisiaj rozebrałem dół od strony filtra kabinowego: filtra brak (pewnie wywalili jak napełniali układ i nie włożyli nowego bo nie mieli), wchodzi tam jeszcze w puszkę filtra kabinowego rezystor dmuchawy i żadnych więcej czujników nie znalazłem które mogłyby odpowiadać za "wyłączoną sprężarkę klimy".
Nie sądzę aby brak filtra kabiny decydował o tym czy klima chodzi czy nie...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Caddy 2004 brak klimy

Post autor: Piasek » śr sie 13, 2014 15:58

Wczoraj wziąłem 2 piwka i podjechałem do kumpla podpiąć pod Delphi.
Godzinę testowaliśmy wszystko co możliwe, przy okazji okazało się że pod maską siedzi BLS bez DPF fabrycznie !!!!
I co stwierdziliśmy:
ASO TO SKOŃCZONE DEBILE.
- czynnika w układzie jest prawidłowa wartość 6,4BAR
- sprężarka się normalnie włącza i wyłącza z przycisku i ma pełne sterowanie
- panel CLIMATIC`a jest sprawny,
Natomiast nie ma chłodzenia czynnika ponieważ w żaden sposób nie udało się zmusić do współpracy wentylatorów chłodnic...
W jaki sposób "specjaliści z ASO" (kasując 150zł) nie "zauważyli" że aby ruszyła klima w upale muszą ruszyć wentylatory ?????

Jedyny test na którym się wywalał to ten wentylatorów:
BŁĄD:
przerwa w obwodzie wentylatorów bądź zwarcie do masy

Co sprawdziliśmy:
- Bezpieczniki odpowiedzialnie za wentylatory pod maską sprawne
- po rozpięciu kostki zasilającej wentylatory napięcie jest
- po odpięciu wtyczki z rezystora chłodnicy wentylatory nie zaczynają się kręcić a powinny...
Wnioski:
- albo są spalone silniki wentylatorów (najczęściej z nimi leci również rezystor chłodnic)
- albo jest gdzieś jakiś przekaźnik sterowania wentylatorami który wystawił kopyto i on nie załącza wentylatorów

Pozostaje teraz albo znalezienie jakiegoś przekaźnika jeżeli jest w ogóle i sprawdzenie/podmianka albo wyjęcie wentylatorów i podpięcie ich "na krótko" w celu stwierdzenia bądź wyeliminowania ewentualności spalenia silników wentylatorów

Czy ktoś z szanownych mógłby mnie oświecić czy w tym aucie (Caddy III 1.9TDI BLS rok mod. 2006 z climatic`iem) jest gdzieś jakiś przekaźnik od wentylatorów chłodnicy ??


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Caddy 2004 brak klimy

Post autor: Piasek » pt kwie 24, 2015 15:45

Pozwolę sobie dopisać zakończenie problemu:
Wentylatory wyjęte, sprawdzone na krótko - działają - wszystko ok. Właściciel odpuścił, zima była..
Auto sprzedane jakoś wczesną wiosną. Parę dni temu oddzwonił do niego nabywca pochwalić się że uporał się z tą klimą i wentylatorami.
Też walczyli trochę i w końcu ktoś tam stwierdził że winne jest koło pasowe sprężarki, to ze sprzęgłem załączającym. Odczyty z kompa były poprawne bo pochodziły z klawisza klimy: on-off ale sprzęgiełko nie "trzaskało" załączając układ, przez co nie załączały się wentylatory.
Zmienił koło pasowe sprężarki na nowe (coś koło 400zł dał + 100zł robocizna) i klima już 2 tygodnie pracuje bez zarzutów.
:bigok:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości