Problem z ABS - komputer czy czujnik?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z ABS - komputer czy czujnik?

Post autor: Paweł Marek » pt maja 10, 2013 23:02

maniek990, kupowanie wszystkich jest bez sensu, opisz co już zrobiłeś bo jak ci pomóc skoro tego nie wiadomo


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
wojciech42421
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: sob lut 05, 2011 09:43
Lokalizacja: SZA

Re: Problem z ABS - komputer czy czujnik?

Post autor: wojciech42421 » czw maja 16, 2013 08:22

Witam.
Tez mam nietypowy problem a ABS-em. Świeci mi się kontrolka a VAG pokazuje mi błąd czujnika przy prawym przednim kole. Jednak gdy wejde w odczyt prędkości to wszystkie cztery czujniki pokazują tą sama prędkość( +-1) pomimo błędu (którego nie da się skasować) i świecącej kontrolki w zegarach.

co sprawdzić?


Z gramatyka u mnie różnie, tak więc darujcie wpadki ;)

dawidk92
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: wt sty 03, 2012 00:44
Lokalizacja: Bytom

Problem z ABS - komputer czy czujnik?

Post autor: dawidk92 » czw maja 16, 2013 10:11

Zmierzyć rezystancje czujnika. Powinna wynosić z tego co pamiętam około 1 Ohma. Jeśli będzie inna, to sprawdzić okablowanie. Mozna to zrobić łatwo za pomocą multimetru. Jeśli wszystko będzie grało, to wymienić czujnik.



bartas19
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt paź 22, 2010 20:03

Problem z ABS - komputer czy czujnik?

Post autor: bartas19 » czw maja 16, 2013 16:11

miałem podobny problem abs raz działał raz nie cyrki zaczęły sie po wymianie czujnika przód prawy potem przód lewy. abs się włączał przy hamowaniu nawet delikatnie, co któreś hamowanie wymieniłem dwa czujniki tył i wszystko ok. dwa miały dobrą rezystancje i tak były walnięte bo po wymianie wszystko ok


"Polscy kierowcy dzielą się na dwie grupy - na tych, którzy już mieli wypadek i na
tych, których dopiero to czeka"

Awatar użytkownika
wojciech42421
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: sob lut 05, 2011 09:43
Lokalizacja: SZA

Problem z ABS - komputer czy czujnik?

Post autor: wojciech42421 » wt maja 21, 2013 07:48

Problem rozwiązany. Padnięty był czujnik. Diagnoza dokonana za pomocą rezystora 1kOhm. Nowy czujnik założony, błędy pokasowane, wszystko działa prawidłowo.

Pozdrawiam


Z gramatyka u mnie różnie, tak więc darujcie wpadki ;)

maniek990
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw mar 02, 2006 01:31
Lokalizacja: Chrzanów

Problem z ABS - komputer czy czujnik?

Post autor: maniek990 » wt sie 20, 2013 17:23

Witam,
U mnie problem nadal nie rozwiązany ;/
Co zrobione - sprawdzona rezystancja na każdym czujniku - 1 - 1,2kOhm, kontrolka od ABS nie świeci, brak możliwości skomunikowania się z kontrolerem za pomocą VAG, podmieniłem komputer od ABS i problem nadal występuje tzn ABS się załącza oraz nie ma komunikacji z kontrolerem.

A co może być przyczyną że nie chce się z nim skomunikować? Czy to prawda że może być zabezpieczony sprzętowo tzn że wykryć go może tylko sprzętowy VAG?

Podpowiedzcie co dalej diagnozowalibyście na moim miejscu.



maniek990
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw mar 02, 2006 01:31
Lokalizacja: Chrzanów

Re: Problem z ABS - komputer czy czujnik?

Post autor: maniek990 » sob wrz 07, 2013 11:21

Znalazłem chwilkę aby zająć się nadal nierozwiązanym problemem z ABS-em.
Zakupiłem 4 rezystory 1kohm aby zastępować odpowiednio czujniki aby sprawdzić który nawala.
Rezultat - po założeniu rezystora w miejsce czujnika prawy przód (i pewnie będzie dokładnie tak samo z innymi) komputer nie zgłasza błędu na ABS (kontrolka gaśnie) jednak zapala się po przejechaniu ok 10m. Domyślam się że komputerowi brakuje odczytu z tego czujnika i zgłasza błąd.

Proszę o poradę doświadczonych forumowiczów jak dalej mogę diagnozować mój problem.

Dodam jeszcze, że u mnie sterownik znajduje się pod nogami pasażera, a nie na pompie.
nr sterownika to 1H0 907 379, rocznik 1992, 1.8 GT



dawidk92
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 232
Rejestracja: wt sty 03, 2012 00:44
Lokalizacja: Bytom

Problem z ABS - komputer czy czujnik?

Post autor: dawidk92 » pn wrz 09, 2013 08:40

Sprawdź wszystkie połączenia pomiędzy centralką a czujnikami. Potem możesz ewentualnie kupić ten prawy przedni czujnik i go wymienić, ale najlepiej byłoby sprawdzić za pomocą vaga co w trawie piszczy.



maniek990
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw mar 02, 2006 01:31
Lokalizacja: Chrzanów

Problem z ABS - komputer czy czujnik?

Post autor: maniek990 » ndz paź 06, 2013 09:22

Miałem okazję i u mechanika podłączyłem się pod komputer. W błędach były 2 czujniki które wcześniej były odpinane, błędy pokasowane, kontrolka od ABS się nie świeci. Po przejechaniu 100m pompa się załączyła bez powodu, więc od razu pod komputer, a na komputerze brak błędów ;/

Czy coś wam przychodzi do głowy? dodam że sterownik był podmieniany i problem nadal występował.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości