LED do jazdy dziennej, watpliwosci

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

LED do jazdy dziennej, watpliwosci

Post autor: agrala » pt mar 09, 2012 09:00

Zwykly przekaznik normalnie otwarty (NO), mozesz nawet kupic w elektronicznym.



Awatar użytkownika
sklejku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 359
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 21:52
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Re: LED do jazdy dziennej, watpliwosci

Post autor: sklejku » pt mar 09, 2012 09:06

agrala pisze:Zwykly przekaznik normalnie otwarty (NO), mozesz nawet kupic w elektronicznym.
Wtedy wystarczy go zamontowac pomiedzy pradem swiatla mijania (czy postojowki) a led?
takie cos?? http://allegro.pl/przekaznik-12v-30-40a ... 56783.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Zawsze warto mieć pod nogą więcej niżeli mniej ale w głowie mieć więcej jak w nodze to tak ku przestrodze

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: LED do jazdy dziennej, watpliwosci

Post autor: doggie » pt mar 09, 2012 11:07

sklejku pisze: a gdzie taki przekaznik kupic jak to fachowo nazwac np znajdujac na allegro? Dzieki.
tu masz gotowca razem z wtyczką i przewodami oraz rozpiską jak, co i gdzie podłączyć, tanie nie jest ale dla kogoś kto mało sie zna na elektryce jak na dłoni

http://allegro.pl/stycznik-kpl-wiazka-d ... 01759.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek

żółty kabel pozostaje niewykorzystany



Awatar użytkownika
sklejku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 359
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 21:52
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

LED do jazdy dziennej, watpliwosci

Post autor: sklejku » pt mar 09, 2012 11:16

O fajnie dzieki wielkie :) tyle ze taki stycznik w sklepie kosztuje 5zl bo juz patrzylem nie wiem tylko jakie kolory kabli polaczyc w styczniku :D

a czy to czasem nie jest ta kostka? http://allegro.pl/gniazdo-przekaznika-s ... 16575.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Zawsze warto mieć pod nogą więcej niżeli mniej ale w głowie mieć więcej jak w nodze to tak ku przestrodze

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

LED do jazdy dziennej, watpliwosci

Post autor: doggie » pt mar 09, 2012 11:33

tak



Awatar użytkownika
sklejku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 359
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 21:52
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

LED do jazdy dziennej, watpliwosci

Post autor: sklejku » pt mar 09, 2012 11:44

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/113 ... 184dc.html" onclick="window.open(this.href);return false; taki schemat jest sklepowego przekaznika, pytanie moje czy wlasciwy :)

Dostalem schemat od kolesia Obrazek
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0d1 ... faeb7.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ja z tego schematu wywnioskowalem ze beda dzialac poprawnie podlaczone ledy....po wlaczeniu swiatel bedzie ++ wiec nie beda swiecic ledy a na wylaczonych bedzie +- wiec swiecic powinny


Zawsze warto mieć pod nogą więcej niżeli mniej ale w głowie mieć więcej jak w nodze to tak ku przestrodze

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

LED do jazdy dziennej, watpliwosci

Post autor: agrala » pt mar 09, 2012 13:38

Niezly patent ale bedzie to dzialac.
W przypadku przepalonego swiatla (do ktorego podlaczony byly czarny przewod) lamka dziennych sie nie zapaali.
Wedle instrukcji nie potzebne Ci zadne przekazniki.
Prawdopodobnie swiatla nie zapalaja sie same jak silnik odpali tylko zapala sie juz przy przekreceniu zaplonu.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

LED do jazdy dziennej, watpliwosci

Post autor: doggie » pt mar 09, 2012 14:22

Prawdopodobnie swiatla nie zapalaja sie same jak silnik odpali tylko zapala sie juz przy przekreceniu zaplonu.
no tak bo podłączamy do prądu po stacyjce, mozna podłączyć też do zacisku alternatora, wówczas zapalą się po uruchomieniu silnika



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: LED do jazdy dziennej, watpliwosci

Post autor: skaktus » pt mar 09, 2012 14:24

Jarasso pisze: Może nie będzie tragedii, bo na zdjęciach wyglądają na PowerLedy ...
To nie są power ledy:

Foto z aukcji:

Obrazek


Foto diody 5050, która diodą mocy nie jest, osiąga około 5 lumenów max na chip, ale wówczas praktycznie już się pięknie smaży:

Obrazek

Jak widać obie mają nacięcie w rogu.


doggie pisze:
tak na marginesie cena 48 zł nie świadczy dobrze o tych lampkach, ja za swoje na diodach OSRAM płaciłem ponad 200 zł
Tylko czy na 100% masz diody osrama ? 95% lamp z allegro z napisem Osram to kłamstwo. Na dzień dzisiejszy kupienie lampy z prawdziwymi Osramami jest praktycznie niemożliwe.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

LED do jazdy dziennej, watpliwosci

Post autor: doggie » pt mar 09, 2012 14:32

Tylko czy na 100% masz diody osrama ? 95% lamp z allegro z napisem Osram to kłamstwo. Na dzień dzisiejszy kupienie lampy z prawdziwymi Osramami jest praktycznie niemożliwe.
nie wnikam w szczegóły, ważne że działają ponad dwa lata i efekt mnie zadowala

Obrazek



Awatar użytkownika
sklejku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 359
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 21:52
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

LED do jazdy dziennej, watpliwosci

Post autor: sklejku » pt mar 09, 2012 14:39

doggie pisze:mozna podłączyć też do zacisku alternatora
To lepsze rozwiazanie? przynajmniej nie bede musial ciagnac kabla do srodka auta... a moze gdzies mozna sie na wierzchu wbic kolo silnika?? Bo myslalem nad kablem zolto czarnym z oznaczeniem 75X jest pod przekaznikiem 53, jak myslicie?

Foto pozyczone z forum od @guziolek http://imageshack.us/photo/my-images/3/1002538a.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;


Zawsze warto mieć pod nogą więcej niżeli mniej ale w głowie mieć więcej jak w nodze to tak ku przestrodze

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

LED do jazdy dziennej, watpliwosci

Post autor: doggie » pt mar 09, 2012 15:07

nie wiem jak jest w Mk4 ale w Mk5 w komorze silnika jest dodatkowa skrzynka bezpieczników i tam jest prąd po stacyjce, wystarczy podpiąć się pod gniazdo, włożyć bezpiecznik, natomiast w aucie żony mam dzienne od zacisku z alternatora



Awatar użytkownika
sklejku
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 359
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 21:52
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

LED do jazdy dziennej, watpliwosci

Post autor: sklejku » pt mar 09, 2012 15:25

Jak otworze maske mam taka puszke niedaleko podszybia sa kable od pradu napewno do czego sluzy to nie wiem moze od alarmu

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1fb ... 3a03c.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/800 ... 3731f.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Sprawdzone-- kabel brazowo-bialy po stacyjce 12v na zapalonym 14v
niebiesko zolty to samo
brazowy to samo
czerwony gruby 12v caly czas nawet bez przekrecania kluczyka, po zaplonie 14v
czarny 0v masa chyba
Czyli pod nieb- zolty, brazowy czy braz-bialy mozna sie podpiac?? :P
Ostatnio zmieniony sob mar 10, 2012 01:14 przez sklejku, łącznie zmieniany 1 raz.


Zawsze warto mieć pod nogą więcej niżeli mniej ale w głowie mieć więcej jak w nodze to tak ku przestrodze

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Re: LED do jazdy dziennej, watpliwosci

Post autor: skaktus » pt mar 09, 2012 18:33

doggie pisze: nie wnikam w szczegóły, ważne że działają ponad dwa lata i efekt mnie zadowala
Jak zrobisz foto diod, powiem ci co masz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości