Wariujący czujnik klapy bagażnika

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
szadrak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: czw mar 25, 2010 23:28
Lokalizacja: PO
Auto: Seat Leon ST

Wariujący czujnik klapy bagażnika

Post autor: szadrak » pt lut 17, 2012 22:38

sprawdzałem te przewody w tej gumowej przelotce miedzy klapą a buda i nie zauważyłem połamanych kabli. Zresztą pojechałem do polskich mechaników w NL i ogazalo sie, że padł tem mikrostyk w klapie. Mech zrobił coś takiego, ze odłaczył tą wtyczkę od tego mikro styku i ja zmostkował(chyba połaczył + z -, nie wiem) I już od tej pory kontrolka na desce sie nie pali. A było to wkurzające: wrzucam kierunek a tu kontrolka miga w takt przerywacza.
Mech powiedział że trzeba wymienić ten zamek ryglujący.
A spryskiwacz jest ok.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Wariujący czujnik klapy bagażnika

Post autor: Qto » pt lut 17, 2012 22:59

szadrak pisze:Mech powiedział że trzeba wymienić ten zamek ryglujący.
są na forum porady jak sobie z tym poradzić...jednak to nie wadliwy mikrostyk jest winny temu że kontrolka się świeci, ale póki wtyczka od zamka jest odłączona to można sobie szukać przyczyny...



Awatar użytkownika
szadrak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: czw mar 25, 2010 23:28
Lokalizacja: PO
Auto: Seat Leon ST

Wariujący czujnik klapy bagażnika

Post autor: szadrak » pt lut 17, 2012 23:25

Na razie nic tu nie zrobie. Jak bede w PL to poszukam porządnego elektryka co mi to ogarnie. Bo niestety mam 2 lewe rece do mechaniki...



Karolo123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob lut 18, 2012 15:02
Lokalizacja: Śląsk

Wariujący czujnik klapy bagażnika

Post autor: Karolo123 » sob lut 18, 2012 15:59

Witam,
Mam problem z czujnikiem klapy bagażnika.
Podłączyłem taśmę LED do oświetlenia bagażnika. Problem w tym, że napięcie na wtyczce dwuprzewodowej w prawym nadkolu wynosi 12V przez cały, niezależnie czy klapa otwarta/zamknięta czy auto zamknięte itp.
Po przeszukaniu forum dowiedziałem się, że czujnik znajduje się w zamku. Czy jeżeli czujnik będzie zepsuty można kupić sam ten czujnik? poszukam jeszcze zwarcia w przewodach pod osłoną w klapie. Niedawno wymieniałem sterownik tylnych wycieraczek bo dostałą się do niego woda, myślę, że ta woda zrobiła mi zwarcie gdzieś w przewodach/kostce w klapie. Czy dobrze myślę? jaka jeszcze może być przyczyna? Chciałbym się upewnić zanim ściągnę osłonę.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Wariujący czujnik klapy bagażnika

Post autor: Qto » sob lut 18, 2012 16:21

Karolo123 pisze:Problem w tym, że napięcie na wtyczce dwuprzewodowej w prawym nadkolu wynosi 12V przez cały, niezależnie czy klapa otwarta/zamknięta czy auto zamknięte itp.
pytanie co to za wtyczka, czy nie przypadkiem od gniazda 12V Kabelki czerwony i brązowy ??:chytry:
Jak tak, to nie dziwne że zasilanie jest przez cały czas :hmm:



Karolo123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob lut 18, 2012 15:02
Lokalizacja: Śląsk

Wariujący czujnik klapy bagażnika

Post autor: Karolo123 » sob lut 18, 2012 20:42

Tak :-) czerwony i brązowy z wtyczką na 3 otwory ale tylko 2 przewody. Ale po zdjęciu osłonki po prawej stronie mam tylko ten przewód oraz wielożyłową wiązkę która idzie do tylnych świateł. Mała lampka fabryczna jest niepodłączona i żadnych innych przewodów tam nie ma (tak kupiłem samochód). Więc do czego powinno być podłączone oświetlenie?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Wariujący czujnik klapy bagażnika

Post autor: Qto » sob lut 18, 2012 20:44

Karolo123 pisze:Tak :-) czerwony i brązowy z wtyczką na 3 otwory ale tylko 2 przewody
wtyczka od gniazda 12V...napięcie jest tam przez cały czas
Karolo123 pisze:Więc do czego powinno być podłączone oświetlenie?
stały plus i masa z zamka w bagażniku - poszukaj gdzieś wtyczki od oryginalnej lampki, nawet ja nie ma to będą ucięte kable



Karolo123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob lut 18, 2012 15:02
Lokalizacja: Śląsk

Wariujący czujnik klapy bagażnika

Post autor: Karolo123 » sob lut 25, 2012 14:47

Znalazłem tą wtyczkę po zdjęciu plastiku i poszycia, była podwinięta z powrotem w stronę zamka. Problem w tym, że tam jest 6V a nie 12V. Czy w każdym fabrycznie jest 6V na oświetlenie bagażnika?
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Wariujący czujnik klapy bagażnika

Post autor: Qto » sob lut 25, 2012 14:57

Karolo123 pisze:Czy w każdym fabrycznie jest 6V na oświetlenie bagażnika?
nie :bajer:
albo połamane przewody w lewej przelotce albo krańcówka w zamku kończy swój żywot
Sprawdź jakie jest napięcie biorąc plus z wtyczki od lampki a masę z innego miejsca...jak pokaże prawidłowe napięcie to badaj to co pisałem linijkę wyżej



Karolo123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob lut 18, 2012 15:02
Lokalizacja: Śląsk

Wariujący czujnik klapy bagażnika

Post autor: Karolo123 » śr lut 29, 2012 15:50

Badając tak jak opisałeś jest 12V. Sprawdziłem przewody wzdłuż bagażnika i w osłonie klapy, wydają się w porządku. Problem natomiast pojawił się w zamku do którego dochodzi mała wtyczka 3 przewodowa ( czy to ta wtyczka do lampki?) która jest całkowicie jak i gniazdo pokryta jakimś nalotem. w Gnieździe w zamku są tylko 2 bolce, możliwe, że jeden ułamał się we wtyczce. Postaram się wymienić te gniazdo albo cały zamek bo te bolce w nim ruszają sie na wszystkie strony jak śmieci jakieś. Czy dobrze myślę, że to może być przyczyną?
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Wariujący czujnik klapy bagażnika

Post autor: Qto » śr lut 29, 2012 17:17

Dobrze myślisz, to jest przyczyna. Tu jest moja małą rozkmina na temat tych kabli http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=5038497#p5038497" onclick="window.open(this.href);return false;
Mówisz, że wsio tam zasyfiałe...więc pomyśl też o tylnej wycieraczce...w linku wyżej wsio opisane



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości