Elektryczne szyby otwueraja się

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tomi36
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: śr sie 12, 2009 18:50
Lokalizacja: Olsztyn

Elektryczne szyby otwueraja się

Post autor: tomi36 » pt lis 25, 2011 09:14

Ok. dzięki teraz central działa super podłączyłem jak pisałes.Z szybami własnie jest tak nietypowo że działaja ale tylko po otwarciu drzwi więc pytałem gdzie szukać przyczyny dziwny przypadek.W gumowych przelotkach przewody całe proszę o radę miał może ktos taki przypadek.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Elektryczne szyby otwueraja się

Post autor: Paweł Marek » pt lis 25, 2011 15:02

opisz dokladniej. W kazdym razie jeśli szyby nie działają na włączonym zapłonie ale działają po otwarciu drzwi kierowcy to znaczy że nie dochodzi do modułu szyby plus po zapłonie, schematy znajdziesz na forum. Albo kabel jest przełamany w wiązce i nie styka - to wyjasnisz ruszając nimi


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

tomi36
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: śr sie 12, 2009 18:50
Lokalizacja: Olsztyn

Elektryczne szyby otwueraja się

Post autor: tomi36 » pt lis 25, 2011 15:41

Właśnie rozebrałem tapicerkę plus dochodzi do przęłącznika szyb i modułu z zapłonem czy bez masa jest moduł czyli ta kostka która idzie do silniczka :-( nie wiem jak to pozbierac od czego moze jakos na krótko da rade.Szyby działają z kluczyka na domyk czyli sprawne a przełacznik nic



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Elektryczne szyby otwueraja się

Post autor: Paweł Marek » sob lis 26, 2011 00:35

ale kolego opisz dokładniej co z tymi szybami dotychczas tylko coś o tym napomknąłeś zdawkowo. Czy wszystkie źle działają czy nie, które konkretnie. Napisałem ci że możesz każdy mechanizm wyjąć podpiąć w takich drzwiach (sam wtyk modułu) w których wszystko było sprawne i będziesz wiedziała czy moduły czy okablowanie czy linki. Oczywiście można na krótko - opisywane to było co do którycdh styków podiąc dla testu ale to nawet niema sensu szkoda czasu, powyższa metoda da odpowiedź szybciej - oczywiście tapicerkę i folię (lub piankę ) trzeba zdjąć


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

tomi36
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 93
Rejestracja: śr sie 12, 2009 18:50
Lokalizacja: Olsztyn

Elektryczne szyby otwueraja się

Post autor: tomi36 » sob lis 26, 2011 12:55

Dzięki za pomoc i zainteresowanie problemem jest tak żadna szyba się nie otwiera jesli zamknięte są drzwi i włączony zapłon lub nie bez różnicy.Gdy otworzę drzwi kierowcy odda krańcówka w drzwiach szyby chodzą nawet bez zapłonu przekręconego kluczyka zamknę drzwi zero zycia Jesli domykam lub otwieram z kluczyka szyby chodzą normalnie.Zmostkowałem kabelki od krancówki drzwi tymczasowo żeby chodziły szyby ale zoonk po paru minutach przestają działać jest jakis czasowy odłącznik po pewnym czasie szyby nie działają trzeba rozłączyc i złączyć znowu działąją pare minut nawet bez zapłonu.Zeby mozna było wyłączyć ten czasowy rozłącznik prądu było by ok tyle ze prad stale by był chociaż dorażnie dokąd nie dojdę co jest prosze o pomoc.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 33 gości