GOLF IV nie działa otwieranie i zamykanie auta z pilota

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Zero_Gravity
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: sob lip 12, 2014 16:44

Re: GOLF IV nie działa otwieranie i zamykanie auta z pilota

Post autor: Zero_Gravity » śr mar 02, 2016 00:40

ciarek15 pisze:Może po prostu podczas "grzebania" w programie pilot został wyzerowany z modułu komfortu. Jeszcze raz odpal Vaga i spróbuj od nowa zakodować pilot.
To taka możliwość istnieje, że mógł zostać wyzerowany? Obydwa kluczyki mi nie działają podczas otwierania z pilota, ale bez problemu mogę nimi odpalić auto



ciarek15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: śr gru 09, 2015 10:03

GOLF IV nie działa otwieranie i zamykanie auta z pilota

Post autor: ciarek15 » śr mar 02, 2016 08:45

Zero_Gravity pisze:To taka możliwość istnieje, że mógł zostać wyzerowany?
Tak;) W adaptacji na początku jest kanał do zerowania kluczyków. Więc jeśli nieświadomie się klika w coś to można wyzerować :)
Zero_Gravity pisze:Obydwa kluczyki mi nie działają podczas otwierania z pilota, ale bez problemu mogę nimi odpalić auto
Odpalanie auta, czyli immobilizer i pilot centralnego zamka to dwie różne rzeczy ;)
Zero_Gravity pisze:Sprawdzałem baterie w pilocie i mają po 3V każda (2 sztuki)
Pozatym, wyjmując baterie z pilotów to już napewno rozkodowałeś je, i należy przyuczyć od nowa ;)

Tu masz instrukcje jak na nowo zakodować piloty:

Zbierz wszystkie piloty zdalnego sterowania jakie chcesz zaprogramować. Jeden z kluczyków pojazdu umieść w stacyjce i włącz zapłon w pozycję ON. Korzystając z programu VAG-COM wykonaj następujące czynności:
[Wybór]
[46 - Moduł komfortu] lub [35 - Centralny zamek]
[Adaptacja - 10]
Wybierz kanał "01" (w niektórych modelach AUDI może to być kanał "21")
[Odczytaj]
W polu "Wartość zapisana" powinna pojawić się liczba aktualnie zaprogramowanych pilotów.
W polu "Nowa wartość" wpisz łączną ilość pilotów (max. 4) jakie chcesz dopasować do sterownika (łącznie z działającymi już pilotami).
[Testuj]
Upewnij się, że sterownik akceptuje wprowadzoną wartość.
[Zapisz]
Teraz masz ok. 15 sekund na dopasowanie wszystkich pilotów zdalnego sterowania. Naciskaj i przytrzymuj (przez min. 1 sekundę) - po kolei w każdym pilocie przeznaczonym do zakodowania - przycisk UNLOCK (otwieranie).



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8869
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

GOLF IV nie działa otwieranie i zamykanie auta z pilota

Post autor: marcin7x5 » śr mar 02, 2016 13:58

Musisz sprawdzić komputerem czy sterownik widzi sygnał z pilota.



Awatar użytkownika
Zero_Gravity
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: sob lip 12, 2014 16:44

GOLF IV nie działa otwieranie i zamykanie auta z pilota

Post autor: Zero_Gravity » sob mar 05, 2016 17:29

Panownie, niby udało mi się zakodować kluczyki, ale powstał mały problem. Mam 2 scyzoryki, no to wpisałem key value 2. Pierwszy zakodowany i beep klaksona, super, i drugi kluczyk - nie było klaksona. To pomyślałem, że nie zakodował się poprawnie. Wyjmuję kluczyk ten, co nie dało się zakodować. Zakodowany działa. Włożyłem działający i sprawdziłem błędy i pokazał mi się błąd 1179 - błąd kodowania kluczyka. Co z tym robić? Niby nie świeci mi kontrolka immo. Jak to wykasować i zrobić od nowa?



ciarek15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: śr gru 09, 2015 10:03

GOLF IV nie działa otwieranie i zamykanie auta z pilota

Post autor: ciarek15 » sob mar 05, 2016 21:52

Zero_Gravity pisze: Niby nie świeci mi kontrolka immo.

Immobilizerem się nie martw, to zupełnie inna sprawa i nie ma nic wspólnego z pilotem i modułem komfortu ;)
Zero_Gravity pisze: Jak to wykasować i zrobić od nowa?
W adaptacji kanał 0, test i save . Wtedy wszystkie kluczyki są wykasowane i możesz znów próbować ;)

Wsześniej ten drugi działał Ci prawidłowo? Sprawdź w blokach pomiarowych czy moduł komfortu "widzi" sygnał z tego drugiego pilota. Nie pamimętam dokładnie który do blok, ale się zorientujesz bo jest tam napisane "keys" czy coś w tym stylu :) U mnie chyba był to blok 13, a może być 6 albo 7. Nie pamiętam dokładnie.



Awatar użytkownika
Zero_Gravity
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 266
Rejestracja: sob lip 12, 2014 16:44

GOLF IV nie działa otwieranie i zamykanie auta z pilota

Post autor: Zero_Gravity » sob mar 05, 2016 22:13

Próbowałem sprawdzić, czy widzi sygnał pilota, ale żaden z bloków nie pokazywał nic takiego, żeby miało to przypominać sprawdzanie sygnału pilota :/ Robiłem to na ślepo, że tak powiem. Ani PolskiVag ani Vag-com 311 nie pokazywał mi tego.
Jak skasowałem ten błąd, to po przekręceniu kluczyka alarm mi się włączył i nie mogłem drzwi otworzyć od środka :V Ale jakoś się udało opanować sytuację :D Muszę skombinować dobry kabel do tych czynności, bo ze znajomym robiłem. Kiedy chciałem drugi zakodować, wpisując w "key value" 2, nie przeskakiwało na 2. Pewnie osiągnęło max ilość pilotów.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości