Montaż klimy w wersji bez - 1.8 75 km

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Montaż klimy w wersji bez - 1.8 75 km

Post autor: grg474 » pn maja 20, 2013 12:21

novy__ pisze:pozostają 4 przewody od osuszacza wie ktoś gdzie je wpiąć?
hmm osuszacz nie ma wtyczki - takowa istnieje na presostacie (czujniku ciśnienia) - są 2 wersje 3 i 4 pinowe.
4 pinowa - wersja z klimą:
1. czarno/biały do czujnika temp zewnętrznej na podszybiu (za niska temp rozwiera) a następnie poprzez niego kolorem zielonym lub zielono/niebieskim do pinów 8 i 5 wtyczki 10 pinowej sterownika wentylatorów
2. niebiesko/czerwony do pinu 2 wtyczki nagrzewnicy (10 pinowa) oraz do sterownika silnika 9jest to przewód który daje zasilanie po wciśnięciu przycisku klimy)
3. żółto/czerwony do pinu 2 sterownika wentylatorów
4. czarno/niebieski - + po stacyjce (w mk4 to bezp nr 5)

oczywiście rozpiska ta dotyczy montażu klimy z golfa 4


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

novy__
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz mar 24, 2013 09:45

Montaż klimy w wersji bez - 1.8 75 km

Post autor: novy__ » pn maja 20, 2013 12:35

Witaj, dzieki za pomoc faktycznie jest to czujnik cisnienia klimatyzacji. Wszystko zmontowane tylko te 4 przewody mi zostały koloru żółtego pin 2,, żółto czarnego pin 4, żółto czerwonego pin 3 i bialo czarnego pin1. Troche kolory sie roznia od tych co mi napisales. Wszystkie 4 przewody mam w kabinie kolo bezpiecznikow. Jak by ktoś mógł mi opisac jeszcze raz z moimi kolorami.

Bez podpiętego tego czujnika klima załącza sie czy czymś grozi to jesli tak zostawie?

Dodam jeszcze, że moja klima jest manualna z golfa 3 diesla a montuje ją do 1,8



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Montaż klimy w wersji bez - 1.8 75 km

Post autor: grg474 » wt maja 21, 2013 12:02

novy__ pisze:Bez podpiętego tego czujnika klima załącza sie czy czymś grozi to jesli tak zostawie?
to znaczy ze coś źle zrobiona wiązka bo... czujnik ten ma odcinać kompresor jak za duże jest ciśnienie i za niskie + załączać wyższą pracę wentylatorów.
Wracając do kolorów kabli - nadal nie podałeś od czego ta wiązka (jakiego auta) to raz a dwa nie ważna jest kolorystyka tylko numery pinów wtyczki. Inna kolorystyka sugeruje że nie jest to wiązka golfa 4 ani golfa 3


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

novy__
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz mar 24, 2013 09:45

Montaż klimy w wersji bez - 1.8 75 km

Post autor: novy__ » śr maja 22, 2013 07:46

Wiązka jest od golfa 3 TD, przynajmniej tak mi sprzedawca powiedział:). Gdzie znaleźć ten pin 2 sterownika wentylatorów ale nie przy sterowniku a w kabinie przy bezpiecznikach? Został mi tylko drugi bieg wentylatora do podpięcia



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Montaż klimy w wersji bez - 1.8 75 km

Post autor: grg474 » śr maja 22, 2013 14:24

novy__ pisze:Gdzie znaleźć ten pin 2 sterownika wentylatorów
na wtyczce sterownika wentylatorów - z tym że w wersji golf 3 idzie tak:
1. zielono/niebieski poprzez czujnik temp do sterownika wentylatorów pin 3 i 10 oraz sterownik silnika
2. zielono/liliowy do wtyczki N pin 4 w skrzynce bezpieczników (poprzez przekaźnik ) idzie to z włącznika klimy pin 7 zielono/szary
3. zielono/czerwony do sterownika wentylatorów pin 2
4. czarno/żółty do pinu 9 sterownika wentylatorów oraz do złącza rozdzielacza obok skrzynki przekaźników zasilanego z bezpiecznika 4


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości