problem ze zgaszeniem auta

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Dziubek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 11:51
Lokalizacja: Jaworzno

peoblem z zgaszeniem auta

Post autor: Dziubek » śr sty 05, 2011 19:04

witam! dzis nawet nie mogłem klkemom zgasic musiałęm na cewce odpinac kostke zeby prad odciac i swieciła mi kontrolka od recznego,a po wyciagniencu przekaznika167 auto gasnie nie swieci kontrolka od recznego wiec wystarczył wyciagnac przek...167 i do czego słuzy ten przekaznik??



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

peoblem z zgaszeniem auta

Post autor: Zico63b » czw sty 06, 2011 05:22

167 zasila pompę paliwa. Kontrolka nie gaśnie, bo jest zwarcie, podawany plus na zapłon.
Ale 2.0 miał np przekaźnik opóźnionej pracy pompy paliwa, na wiązce, i inne zmiany a 2,8 - nie. Czy Kolega zmienił wszystkie elementy inne w instalacji zgodnie ze schematami?
Może tu tkwi przyczyna.



Dziubek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 11:51
Lokalizacja: Jaworzno

peoblem z zgaszeniem auta

Post autor: Dziubek » czw sty 06, 2011 11:10

nie zmieniałem tylko wiazke ktora idzie od silnika do skrzynki mz bespiecznikami i przekaznik 190 jak sie nie myle.a jakie inne zmiany w instalacji masz na mysli??



Awatar użytkownika
hard87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob lis 21, 2009 21:00
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

peoblem z zgaszeniem auta

Post autor: hard87 » czw sty 06, 2011 15:11

o ile sie nie myle to od pompy paliwa, on mi brzęczal jak miałem słaby akumulator to nie moglem odpalić auta



Dziubek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: wt kwie 07, 2009 11:51
Lokalizacja: Jaworzno

peoblem z zgaszeniem auta

Post autor: Dziubek » czw sty 06, 2011 20:05

koledzy macie moze schemat do elekteyki vr6



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: peoblem z zgaszeniem auta

Post autor: Zico63b » czw sty 06, 2011 21:59

Oto on, po angielsku:
http://volkswagen.msk.ru/electro/g3/g3_wd22_aaa.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;



SpeeDe62
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 04, 2015 11:56

peoblem z zgaszeniem auta

Post autor: SpeeDe62 » ndz sty 04, 2015 13:02

Witam odświeżę temat bo mam podobny problem.
Ale od początku ...
Mam golfa 3, 1.8, wersja GT, 90 KM, 95r., benzyna + gaz niestety nie znam oznaczenia silnika.
Kupiłem auto dwa lata temu i co pewien czas wypalał mi się bezpiecznik nr 14 on jest 15 amperowy i odpowiada za światło cofania ja mam podpięte pod niego radio, szyby elektryczne (mam 4), i chyba jeszcze szyberdach. Bezpiecznik wybijał najczęściej tak przypuszczam gdy cofałem i w tym momencie włączałem radio ale nie oto się chciałem zapytać.
Prawdziwa usterka stała się kilka dni temu gdy wróciłem do domu chce zgasić auto wyciągam kluczyk ze stacyjki a auto dalej chodzi ... zdusiłem go na biegu ale bez wsadzonego kluczyka do stacyjki były zapalone kontrolki na desce rozdzielczej te które normalnie zaświecają się po przekręceniu kluczka w stacyjce o jeden stopień. Rozpiąłem wszystkie wtyczki ze stacyjki ale kontrolki świeciły nadal. Odłączyłem akumulator wróciłem na następny dzień problem zniknął ale świeci się kontrola poduszek powietrznych.
I żeby było śmieszniej siedzę wczoraj w aucie mówię spróbuje odpali wszystko działa bez zarzutów zgasiłem siedzę chwilę a tu nagle pyk znowu to samo wyciągnąłem wtedy bezpiecznik nr 14 przekaźnik R4 odskoczył mówię to pewnie przez ten bezpiecznik ale się nie spalił i o dziwo szyby które są właśnie na tym bezpieczniku gdy go wyciągnąłem kluczyka w stacyjce nie miałem działały normalnie dawały się wszystkie otwierać i zamykać. Zauważyłem jeszcze jedną anomalię gdy na zgaszonym aucie bez kluczka w stacyjce włączę kierunkowskaz lewy to zapala się lewe światło postojowe, gdy prawy prawe przy łączonym kierunkowskazie gdy otworzę drzwi pojawia się dźwięk gdy nie wyłączy się świateł.
Ktoś ma jakieś propozycje gdzie może być zwarcie ? Bo ja już naprawdę nie mam pojęcia.



Awatar użytkownika
amatorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 21:44
Lokalizacja: D.G.

Re: peoblem z zgaszeniem auta

Post autor: amatorek » ndz sty 04, 2015 22:30

SpeeDe62 pisze:Zauważyłem jeszcze jedną anomalię gdy na zgaszonym aucie bez kluczka w stacyjce włączę kierunkowskaz lewy to zapala się lewe światło postojowe, gdy prawy prawe przy łączonym kierunkowskazie gdy otworzę drzwi pojawia się dźwięk gdy nie wyłączy się świateł.
To jest normalne,tak jest prawidłowo,tak ma być.



SpeeDe62
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 04, 2015 11:56

problem ze zgaszeniem auta

Post autor: SpeeDe62 » pn sty 05, 2015 10:31

Mam jeszcze jedno pytanie po odpięciu kostki ze stacyjki kabel "50" czyli czerwono czarny i kabel styku "X" czarno żółty są zwarte czy tak ma być ?



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

problem ze zgaszeniem auta

Post autor: Mavrick » śr sty 07, 2015 00:53

SpeeDe62 pisze:bezpiecznik nr 14 on jest 15 amperowy i odpowiada za światło cofania ja mam podpięte pod niego radio, szyby elektryczne (mam 4)
Cos masz zle podlaczone bo np zasilanie radia jest na bezpieczniku numer 22...radio trzyma Ci pamiec?.



SpeeDe62
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz sty 04, 2015 11:56

problem ze zgaszeniem auta

Post autor: SpeeDe62 » śr sty 07, 2015 09:59

Tak radio trzyma pamięć.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 102 gości