Pompka centralnego GOLF MK3 1H0 962 257 E i G roznice

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Turboxd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: ndz kwie 18, 2010 19:56
Lokalizacja: Krzeszowice

Pompka centralnego GOLF MK3 1H0 962 257 E i G roznice

Post autor: Turboxd » czw sty 27, 2011 19:43

możesz mi podac gdzie dokladnie na forum to znajde?
alarmu nie ma, a gdybym bezpośrednio ze sterownika pilota do centralki nie orginalnego podał przy otwieraniu plus na zielony a przy zamykaniu plus na szary, to by nie dzialalo??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Pompka centralnego GOLF MK3 1H0 962 257 E i G roznice

Post autor: Paweł Marek » czw sty 27, 2011 20:11

to to samo, alaram od sterownika różni się tym że ma funkcję alarmowania, obsługa centrala i domykania szyb jest ta sama. Wpisz przerzutnik w szukajkę na dole strony dostaniesz mój schemacik, to zwykły przekaźnik odpowiednio podłączony.
a znalazłem Obrazek


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Turboxd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: ndz kwie 18, 2010 19:56
Lokalizacja: Krzeszowice

Pompka centralnego GOLF MK3 1H0 962 257 E i G roznice

Post autor: Turboxd » czw sty 27, 2011 21:09

i tam podpinam wyjscie ze sterownika centralnym i dziala tak??

tylko pytanie, czy jak sterownik mi zamknie auto, i potem pojdzie sygnal na ten przekaźnik to pompa bedzie zamykala go drugi raz, bo jak dalem plus na ten szary kabel to zamykały sie zamki w aucie i szyby...??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Pompka centralnego GOLF MK3 1H0 962 257 E i G roznice

Post autor: Paweł Marek » czw sty 27, 2011 23:46

działa to tak że króciutki impuls uruchamia zamek, a dłuższy najpierw zamek potem szyby. A sterownikach jest t różnie rozwiązane. Albo na jednym kablu możesz uzyskać zarówno krótki jak i długi impuls albo na osobnych, cięzko mi wymieniac wszystkie możliwości bez schematu twojego ustrojstwa. A kable o ktorych wsomniałem szary i zielony znajdziesz zarówno przy pompce jak i w wiązce do drzwi, tylko podejrzewam z twojego pierwszego opisu że masz tam uszkodzone przejście tych kabli koło słupka drzwi. Na pewno tego nie wiem na odległość, są schematy zarówno centrala jak i podłączeń różnych sterowników na forum jeśli chcesz się w to wgłębiać, jeśli masz tylko sterowanie plusem musisz przerzutniki zrobić dwa. Najczęście w alarmach jest tek że na central masz od razu impulsy plusowe i przerzutników nie trzeba, a na domykanie jest tzw kabel komfortu podający minus i jego podłaczasz poprzez przerzutnik do szarego (zamykanie i domykanie)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Turboxd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: ndz kwie 18, 2010 19:56
Lokalizacja: Krzeszowice

Pompka centralnego GOLF MK3 1H0 962 257 E i G roznice

Post autor: Turboxd » pt sty 28, 2011 12:10

sterownik pilota mam sterowany minusem i zworka na długi impuls, tylko mi chodzi o to czy jak podam raz zamykanie ma pompe zamknie auto a potem przez ten przezutnik plus na szary kabel to czy mi nie bedzie zamykało i domykało samochodu po raz drugi... teoretycznie w mk3 pakietu komfortyu nie ma...



a gdybym zrobił tak ze ustawiam sterownik pilota na sterowanie plusem i długi impuls i podaje na szary i zielony a to moje podłączenie do pompy odpinam??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Pompka centralnego GOLF MK3 1H0 962 257 E i G roznice

Post autor: Paweł Marek » pt sty 28, 2011 16:28

Turboxd, jesli długi sygnał jest podawany przy każdym uzbrojeniu alarmu to podłączasz tylko jego, a kabla od sterowania zamykaniem centrala juz nie bo to by było niepotrzebne dublowanie - chociaż w niczym by to nie szkodziło. Jeśli domykanie masz pod osobnym guzikiem na pilocie to podłączasz to i to do szarego, przy czym nie bedziesz wówczas mógł domknąc szyb bez zamknięcia centrala ale to nie przeszkadza.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Turboxd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: ndz kwie 18, 2010 19:56
Lokalizacja: Krzeszowice

Pompka centralnego GOLF MK3 1H0 962 257 E i G roznice

Post autor: Turboxd » ndz sty 30, 2011 18:25

tak zrobie, to co mam podłączone odepne, zworke na długi sygnał, sterowanie plusem i zamykanie do szarego otwieranie o zielonego :-)

jutro napisze jak działa



Awatar użytkownika
Turboxd
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: ndz kwie 18, 2010 19:56
Lokalizacja: Krzeszowice

Pompka centralnego GOLF MK3 1H0 962 257 E i G roznice

Post autor: Turboxd » czw lut 03, 2011 17:32

zrobiłem tak jak pisałem poza tym sygnał domykania szyb ze sterownika przez przekaźnij do szarego i wszystko działa jak nalezy.

Dziekuje, za przydatne informacje :pub:



golftdi90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 21, 2014 20:07

Pompka centralnego GOLF MK3 1H0 962 257 E i G roznice

Post autor: golftdi90 » śr maja 21, 2014 20:29

koledzy mam problem z centralnym zamkiem ,mam pneumatyczny ,i wcale nie ma reakcji na kluczyk wczesniej jak mi sie urwal kabelek w dzwiach to i nie podświetlał sie przycisk od elektrycznych lusterek. dodam że jak zamknę koleczkami dzwi i poruszam kostka w pompce centralnego zamka to otworzy , bo z kluczyka nie idzie ani zamknąc ani otworzyć , bardzo bym prosil o pomoc bo nie daje rady .



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Pompka centralnego GOLF MK3 1H0 962 257 E i G roznice

Post autor: Paweł Marek » śr maja 21, 2014 23:02

dopisz czy nie działa też kluczyka z drzwi pasażera i czy jeśli siedząc w aucie wciśniesz guzik w drzwiach kierowcy to central zamknie resztę czy nie


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

golftdi90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr maja 21, 2014 20:07

Pompka centralnego GOLF MK3 1H0 962 257 E i G roznice

Post autor: golftdi90 » czw maja 22, 2014 08:06

W dzwiach pasażera nie zamknie , siedząc w środku centralny nie zamknie wszystkich dzwi , wcześniej tylko zamykalem go z zewnątrz kluczykiem , i w sobote stalo sie wyszedłem do sklepu zamknąłem auto i bylo super , lecz jak chcialem otworzyć to nie moglem bo wciągalo koleczki w dzwiach i bylo słychać pompke , tak że aż przestala chodzic samochód otworzylem wyciskajć koleczki co to może być , bo też bylo coś takiego jak urwal sie kabelek w dzwiach chyba czerwono czarny od elektrycznych lusterek i centralnego zamka chyba , bo jak mi sie rozłczyl to nie podświetlały mi sie przyciski od lusterk el. i centralnego też nie było , a teraz to nic nie ma ,



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości