kreca sie wentylatory po przekreceniu kluczyka klimatronic

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jacekratownik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr lis 17, 2010 20:28
Lokalizacja: Kalisz

Re: kreca sie wentylatory po przekreceniu kluczyka klimatron

Post autor: jacekratownik » śr sty 30, 2013 23:32

macbu pisze:u kolegi adriana który załozył ten temat okazało sie że panel climatronica był walnięty...
Zobacz czy na 9 pinie ten kostki z ciekimi pinami co jest przy panelu klimatronika po przekreceniu stacyjki ( panel musi byc wtedy na OFF ) jest napiecie. jezeli jest to panel do wymiany... ( jezeli ciezko Ci dojsc do panela możesz to sprawdzic tez na sterowniku wentylatorow pin T10/3 ( włanie pin 9 panela idzie do tego T10/3 )
u mnie też się włączaja wentylatory po przekreceniu kluczyka, i słychać sprzęgiełko klimy i nie wiem co z tym zrobić a po odpięciu panela wewnątrz auta i tak chodzą wiec może to być sterownik ten pod maską??



Awatar użytkownika
bary_24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn lip 02, 2007 22:51
Lokalizacja: Pasłęk

kreca sie wentylatory po przekreceniu kluczyka klimatronic

Post autor: bary_24 » śr sty 30, 2013 23:42

Nie wiem jak to jest w golfach. ale u mnie usterką było uszkodzenie tablicy zegarów (AUDI A3 8L 2001 ASV). Naprawa polegała na wymianie procesora i zaprogramowaniu tych zegarów na nowo. Po przekręceniu kluczyka kreciły się wentylatory, wariował wskaźnik obrotów paliwa i temperatury. Po naprawie wszystko wróciło do normy.



Awatar użytkownika
jacekratownik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr lis 17, 2010 20:28
Lokalizacja: Kalisz

Re: kreca sie wentylatory po przekreceniu kluczyka klimatron

Post autor: jacekratownik » pt lut 01, 2013 22:16

Ja mam sterownik 357919506 i nie na 3 pinie a na 2(zaznaczony czerwoną strzałką) pojawia sie napięcie i znika w zalezności jak ustawie na klimatroniku, (nie ma gdy ustawie na ECON). czyli niby jest ok. Teraz wentylatory nie chodza mi wcale ani nie sprzega kompresor od klimy, po próbach z podawaniem napiecia i masy przez inne sciezki. Jezeli ustawie tak zeby było napiecie na tym pinie, i podam mase na pin 3 oznaczony niebieska strzałka to sprzega kompresor ale nie włanczaja sie wentylatory. Czyli co można podejrzewać? Sterownik walnięty czy jednak klimatronik w kabinie? VAG nie wywala zadnych błędów.
Obrazek



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: kreca sie wentylatory po przekreceniu kluczyka klimatron

Post autor: agrala » sob lut 02, 2013 13:53

jacekratownik pisze:Ja mam sterownik 357919506 i nie na 3 pinie a na 2(zaznaczony czerwoną strzałką) pojawia sie napięcie i znika w zalezności jak ustawie na klimatroniku, (nie ma gdy ustawie na ECON). czyli niby jest ok. Teraz wentylatory nie chodza mi wcale ani nie sprzega kompresor od klimy, po próbach z podawaniem napiecia i masy przez inne sciezki. Jezeli ustawie tak zeby było napiecie na tym pinie, i podam mase na pin 3 oznaczony niebieska strzałka to sprzega kompresor ale nie włanczaja sie wentylatory. Czyli co można podejrzewać? Sterownik walnięty czy jednak klimatronik w kabinie? VAG nie wywala zadnych błędów.
Obrazek

Wentylatory dzialaja po zmostkowaniu czujnika w chlodnicy?



Awatar użytkownika
jacekratownik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr lis 17, 2010 20:28
Lokalizacja: Kalisz

Re: kreca sie wentylatory po przekreceniu kluczyka klimatron

Post autor: jacekratownik » sob lut 02, 2013 15:23

Nie wiem czy działają bo musiał bym sprawdzić. Wymieniłem sterownik wentylatorów i klima sie włącza normalnie i wentylatory też. Pozdrawiam jacek



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

kreca sie wentylatory po przekreceniu kluczyka klimatronic

Post autor: agrala » sob lut 02, 2013 15:26

Czyli po problemie.
Chodzilo mi o to by sprawdzic czy masz sprawne wentylatory ale jak widac dzialaja i to nie ich wina.



Awatar użytkownika
jacekratownik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr lis 17, 2010 20:28
Lokalizacja: Kalisz

Re: kreca sie wentylatory po przekreceniu kluczyka klimatron

Post autor: jacekratownik » sob lut 02, 2013 23:09

no kręcą się. U mnie stało się tak że rzeziło pod maska coś, tak jak by jakiś plastik od nadkola był luźny, ale póżniej usłyszałem cykanie sprzegła klimy. Nastepnie po paru dniach dostrzegłem ze mam klime zgaszoną a wentylatory i kompresor działaja, gdy auto zgasiłem i przekreciłem kluczyk odrazu było słychać cyknięcie sprzegła i włączały się wentylatory(bez odpalania auta). A nastepnie jak tam coś podotykałem + i - przez zarówke 21W padło całkiem i wymiana na inne pomogła. Z wiadomości jakie udało mi się zebrać jest to przyczyna wylewającego się płynu ze zbiorniczka wyrównawczego i zamiknięcia tegoż właśnie ustrojstwa.



Awatar użytkownika
jacekratownik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr lis 17, 2010 20:28
Lokalizacja: Kalisz

kreca sie wentylatory po przekreceniu kluczyka klimatronic

Post autor: jacekratownik » sob lut 23, 2013 16:26

witam, problem znowu powrócił. Na starym i na nowym sterowniku jest tak samo. Czasami rozłączy się samo, ale zreguły jest cały czas zwarte i sie kreci kompresor i wentylatory. Zatrzymało się to kiedy odpiołem wtyczke z czujnika ciśnieniowego pod nadkolem(ale z tego co wiem to on odpowiada za ewentualne włączenie wiatraków i ewentualne wyłączenie kompresora). Brak jest błędów na VAGu. Co tomoże być?? Miał z was ktoś takiego problema??



nadyb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn lut 11, 2013 18:52

kreca sie wentylatory po przekreceniu kluczyka klimatronic

Post autor: nadyb » sob lut 23, 2013 17:14

Jeśli po wyjęciu bezpiecznika od wentylatorów i ponownym włożeniu lub np po ściągnięciu klemy i założeniu wentylatory stają i już nie ruszają to uszkodzony jest sterownik wentylatorów (jeśli takowy jest zamontowany). Najczęściej przegniłe styki wypalają piny w tym sterowniku więc kostka 14 pin do oględzin.



Awatar użytkownika
jacekratownik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr lis 17, 2010 20:28
Lokalizacja: Kalisz

Re: kreca sie wentylatory po przekreceniu kluczyka klimatron

Post autor: jacekratownik » sob lut 23, 2013 22:07

oglądałem i piny nie sa zgniłe w tym sterowniku, ale zastanawia mnie to ze jak odepne kostke z włącznika cisnieniowego to wszystko ustaje, a jak założe to startuje od nowa. A apropo włącznika ciśnieniowego. Mam 4 pinowy, które piny powinny być zwarte a które rozwarte jeśli mam nabitą klime?



nadyb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn lut 11, 2013 18:52

kreca sie wentylatory po przekreceniu kluczyka klimatronic

Post autor: nadyb » ndz lut 24, 2013 11:43

Ciągnąłeś za przewody przy kostce?? Często jak mocniej pociągniesz to wychodzą razem z uszczelką.



Awatar użytkownika
jacekratownik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr lis 17, 2010 20:28
Lokalizacja: Kalisz

Re: kreca sie wentylatory po przekreceniu kluczyka klimatron

Post autor: jacekratownik » ndz lut 24, 2013 12:03

wszystko jest dobrze przy wtyczce. A jeśli ktoś mógł by mi podpowiedzieć jak liczy się piny w małej wtyczce? od której strony żebym wiedział który pin odpowiada pinowi na schemacie.



Awatar użytkownika
jacekratownik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 67
Rejestracja: śr lis 17, 2010 20:28
Lokalizacja: Kalisz

kreca sie wentylatory po przekreceniu kluczyka klimatronic

Post autor: jacekratownik » pn lut 25, 2013 18:01

dla mających podobny problem jak mój. U mnie zamoknoł czujnik wysokiego ciśnienia tam przy skraplaczu i wg schematu jest ok, a przebicie mam na inny pin we wtyczce tego włącznika ciśnieniowego co powoduje załączanie przekaznika. (przebicie z pin 4 na 2).Daje tam jakies napiecie bo zaróweczka raz zaswieci, raz zazy, ci daje napiecie na T10/8 i T10/3 czyli pin 8 i 3 duzej wtyczki na sterowniku, ale jest wystarczajace do uaktywnienia przekaznika.
Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości