Rozładowuje sie aku

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

piwosz115
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr lis 17, 2010 11:07

Rozładowuje Sie Aku ;/

Post autor: piwosz115 » pt lis 19, 2010 23:10

odłaczyc minusowa kleme, wez kontrolke zabke przypnij do klemy a drugim koncem dotknij minus przy aku tak zeby zamknac obwód przez tą kontrolke, kontrolka powinna sie palic jezeli jest jaki kolwiek pobor pradu.
i jezeli juz tak zrobisz sprawdz kostke do stacyjki jak kolega wyzej radzi rzeczywiscie moze byc nadpalona i przewody moga byc zwarte od niektorych przekaznikow chodz zaplon jest wyłączony. a przekaznik potrefi przez 48h rozładowac ako



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Rozładowuje Sie Aku ;/

Post autor: Paweł Marek » sob lis 20, 2010 00:28

MartinV, trochę już masz namieszane, więc wróćmy: pisałem o cewce, ale o cewce zapłonowej. Jeśli to sprawdziłeś i faktycznie na czarnym kablu cewki zapłonowej jest stały plus bez kluczyka to to jest przyczyna na bank. Z tym że układ z guzikiem taki jak opisałeś nie powinien tego powodować, guzik tylko zastępuje styk w stacyjce łączony po przekręceniu kluczyka w pozycję rozruchu. No ale jak jest namodzone a nie robiłeś tego osobiście to jest to pierwsza rzecz do posprawdzania.
A jeśli pisałeś o stałym plusie przy rozruszniku to ma być na czerwonym kablu i nie dogadaliśmy się, wówczas sa metody opisane na forum i wyżej w tym temacie polegające na wpięciu amperomierza między klemę aku i jej słupek na aku i obserwowaniu po wyjęciu którego bezpiecznika pobór prądu spada, jeśli żaden bezpiecznik wyjęty nie spowoduje spadku poboru to trzeba szukac np w alarmie czy jakimś dziwnym dodatkowym wyposażeniu. A guzik do odpalania wbrew temu co ktoś wyżej napisał nie potrzebuje żadnego przekaźnika - przekaźnikiem w tym układzie jest cewka przy rozruszniku, a prąd płynący przez guzik, czy też przez stacyjkę nie jest duży i pożądnego włącznika - guzika nie uszkodzi skoro styku w stacyjce lichego nie uszkadza.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

MartinV
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt lip 14, 2009 16:12
Lokalizacja: WRO

Re: Rozładowuje Sie Aku ;/

Post autor: MartinV » sob lis 20, 2010 12:18

Tomasz Bis pisze:
piwosz115 pisze: ale ten guzik włacza przekaznik ktory z kolei włacza rozrosnik.
Tego nie wiemy i nie jest to oczywiste że jest przekaźnik , są włączniki które wytrzymają .
Ale ja mam inne pytanie do Kolegi MartinV, czy kręci z kluczyka , czy tylko z przycisku ?
Nie piszesz czy sprawdzałeś kostkę stacyjki , może z powodu jej uszkodzenia - przetopienia zaszła konieczność takiego rozwiązania .
Nie z kluczyka nie kręci tylko kontrolki gasną na pozycji start



MartinV
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt lip 14, 2009 16:12
Lokalizacja: WRO

Re: Rozładowuje Sie Aku ;/

Post autor: MartinV » sob lis 20, 2010 12:23

Paweł Marek pisze:MartinV, trochę już masz namieszane, więc wróćmy: pisałem o cewce, ale o cewce zapłonowej. Jeśli to sprawdziłeś i faktycznie na czarnym kablu cewki zapłonowej jest stały plus bez kluczyka to to jest przyczyna na bank. Z tym że układ z guzikiem taki jak opisałeś nie powinien tego powodować, guzik tylko zastępuje styk w stacyjce łączony po przekręceniu kluczyka w pozycję rozruchu. No ale jak jest namodzone a nie robiłeś tego osobiście to jest to pierwsza rzecz do posprawdzania.
A jeśli pisałeś o stałym plusie przy rozruszniku to ma być na czerwonym kablu i nie dogadaliśmy się, wówczas sa metody opisane na forum i wyżej w tym temacie polegające na wpięciu amperomierza między klemę aku i jej słupek na aku i obserwowaniu po wyjęciu którego bezpiecznika pobór prądu spada, jeśli żaden bezpiecznik wyjęty nie spowoduje spadku poboru to trzeba szukac np w alarmie czy jakimś dziwnym dodatkowym wyposażeniu. A guzik do odpalania wbrew temu co ktoś wyżej napisał nie potrzebuje żadnego przekaźnika - przekaźnikiem w tym układzie jest cewka przy rozruszniku, a prąd płynący przez guzik, czy też przez stacyjkę nie jest duży i pożądnego włącznika - guzika nie uszkodzi skoro styku w stacyjce lichego nie uszkadza.
No tak ale może być też taka możliwość skoro rozrusznik ma cały czas prąd to nawet jego najmniejsze przebicie może rozładować aku do zera Według mnie nie powinno być tam prądu no ale podpowiem tak ..Wczoraj na szybkiego sprawdziłem te 2 kable co są w przycisku i powiem tak Czarny idzie do Przekaźnika który znajduje się w skrzynce bezpieczników a drugiego nie sprawdzałem ..Dziś zrobię foty to wam wyśle dokładnie wszystko



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Rozładowuje Sie Aku ;/

Post autor: Paweł Marek » sob lis 20, 2010 13:07

do rozrusznika dochodzi stały plus grubym czerwonym kablem i kropka. Może być ubytek prądu wynikający z zabrudzenia rozrusznika, ale rzadko bywa tak żeby to rozładowywało aku tak szybko. Masz wątpliwości - do odkręć tan kabel od niego na próbę albo próba z amperomierzem jak opisano powyżej


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

MartinV
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt lip 14, 2009 16:12
Lokalizacja: WRO

Re: Rozładowuje Sie Aku ;/

Post autor: MartinV » sob lis 20, 2010 14:36

piwosz115 pisze:odłaczyc minusowa kleme, wez kontrolke zabke przypnij do klemy a drugim koncem dotknij minus przy aku tak zeby zamknac obwód przez tą kontrolke, kontrolka powinna sie palic jezeli jest jaki kolwiek pobor pradu.
i jezeli juz tak zrobisz sprawdz kostke do stacyjki jak kolega wyzej radzi rzeczywiscie moze byc nadpalona i przewody moga byc zwarte od niektorych przekaznikow chodz zaplon jest wyłączony. a przekaznik potrefi przez 48h rozładowac ako
zrobiłem tak kolego i mam na mierniku 0.8A a czasem 0.10 A nie wiem czy to dobrze czy źle ?



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Rozładowuje Sie Aku ;/

Post autor: Zico63b » sob lis 20, 2010 15:45

Dopuszczany prąd to ok. 0,02A nie 0,1! Czyli rząd wielkości dziesięć razy mniejszy. Tak wielki prąd "zjada" z łatwością energię z akumulatora.
Ostatnio zmieniony sob lis 20, 2010 16:45 przez Zico63b, łącznie zmieniany 2 razy.



MartinV
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt lip 14, 2009 16:12
Lokalizacja: WRO

Re: Rozładowuje Sie Aku ;/

Post autor: MartinV » sob lis 20, 2010 15:53

Zico63b pisze:Dopuszczany prąd to ok. 0,02A nie 0,1! Czyli dziesięć razy mniejszy. Tak wielki prąd "zjada" z łatwością energię z akumulatora.
Lol zrobiłem z tymi bezpiecznikami i po wyjęciu bezpiecznika Radia pad spadł do 0.2A czyli tak jak powinno być ;/ Kurde radio ma przebicie ? jak mam sie tego pozbyć żeby było Okey ? Bo to radio jest Pioneer za 400zł ;/ jest jakiś sposób na rozwiązanie tego problemu ? A i jeszcze jedno to możliwe żeby takie radio rozładowało do 0 aku w ciągu 2 dni ?



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Rozładowuje Sie Aku ;/

Post autor: Zico63b » sob lis 20, 2010 15:58

Takim prądem - tak. A radio do naprawy lub połączyć jakoś na dodatkowym przełączniku by odcinać go na noc od prądu; ale zgubi nastawienia. Z resztą są problemy z Pioneerami



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Rozładowuje Sie Aku ;/

Post autor: Paweł Marek » sob lis 20, 2010 16:39

MartinV pisze:spadł do 0.2A
0,02 miałeś na myśli chyba. Pioneer ma możliwość ustawienia w opcjach że świeci się wyświetlacz prawdopodobnie, albo się wyłącza. Pobaw się z tym ustawieniem, spróbuj też wyłączać go klawiszem przed wyjęciem kluczyka.
I kolego jeszcze dopisz czy masz jakiś alarm dokładany, na pilota , bo często wykorzystuje się ten właśnie kabel zasilający radio do jego podłączenia (służy zamiast plusa po zapłonie), a alarm marnej jakości też może dawać spore ubytki prądu


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

MartinV
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: wt lip 14, 2009 16:12
Lokalizacja: WRO

Re: Rozładowuje Sie Aku ;/

Post autor: MartinV » sob lis 20, 2010 18:17

Paweł Marek pisze:
MartinV pisze:spadł do 0.2A
0,02 miałeś na myśli chyba. Pioneer ma możliwość ustawienia w opcjach że świeci się wyświetlacz prawdopodobnie, albo się wyłącza. Pobaw się z tym ustawieniem, spróbuj też wyłączać go klawiszem przed wyjęciem kluczyka.
I kolego jeszcze dopisz czy masz jakiś alarm dokładany, na pilota , bo często wykorzystuje się ten właśnie kabel zasilający radio do jego podłączenia (służy zamiast plusa po zapłonie), a alarm marnej jakości też może dawać spore ubytki prądu
Kolego może to dziwne ale problem jest chyba już rozwiązany :) Alarm nie mam tylko centralny z pilota ...I wracając do tego to podłączyłem 2 radio i było jeszcze więcej niż na moim Pionierku około 0.12A A na moim 0.10A męczyłem się z tym chyba z 2 godz a wystarczyło tylko ściągnąć panel przedni radia i spadało do 0.02A :) (nigdy tego panelu nie wyciągałem bo po co) A jednak trzeba było :) Więc 0.02A Jest już chyba ok ? ;] +Dodam że po wyciągnięciu przed ostatniego bezpiecznika spadło do 0.01A bodajże to było podświetlenie deski rozdzielczej no ale 1 w tą czy w tą nie robi różnicy :)



VW3TDI
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: pn gru 15, 2008 20:50
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Rozładowuje Sie Aku ;/

Post autor: VW3TDI » czw gru 22, 2011 00:30

Witam
Mam następującą sytuację moje autko odpala z reguły " z dotyku " przynajmniej gdy jest ciepło. Rok temu wymieniłem akumulator gdyż po weekendzie zazwyczaj już nie miałem szans na odpalenie auta bo akumulator był praktycznie do zera rozładowany. kupiłem Bosha S3.
Sprawdzałem czy nie ma zwarcia i podłączyłem szeregowo amperomierz. Wykazało 0.00. Rozrusznik po całkowitej regeneracji. Świece domniemam że są dobre. A problem mam taki że np. w poniedziałek po weekendzie auto padło. Co prawda miało trochę więcej siły niż zawsze ale akumulator padł. Czy może być tak że styk na alternatorze jest zaśniedziały i akumulator nie do końca się doładowywuje.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Rozładowuje Sie Aku ;/

Post autor: wesol » czw gru 22, 2011 08:36

jakie auto? Druga sprawa to to ze niemozliwe by amperomierz pokazał same zera na połączeniu szeregowym z aku. Zawsze jest jaks upłynność. Dopuszczalna to 35mA czyli 0,035 A ( 35 tysiecznych ampera). Przestaw amperomierz na mniejszy zakres i sprawdzaj. JAk jeszcze podasz jaki silnik tam masz to tez juz conieco nakieruje oraz zmierz chociaż napiecie po odpaleniu silnika jakie jest na aku.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

VW3TDI
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 153
Rejestracja: pn gru 15, 2008 20:50
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Rozładowuje Sie Aku ;/

Post autor: VW3TDI » sob gru 24, 2011 11:49

Autko to Golf III 1.9 TDI 1Z. Sprawdziłem napięcie na akumulatorze w spoczynku 11.91 a po odpaleniu 14.33 [V]



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 107 gości