Czujnik temperatury zewnętrznej climatronic.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

MarcinPi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lut 22, 2013 22:25

Czujnik temperatury zewnętrznej climatronic.

Post autor: MarcinPi » śr mar 06, 2013 20:08

U mnie zaniża około 7 stopni i tak jest cały czas. Nie wariuje po prostu cały czas jest zaniżona?



adamvideo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr sty 11, 2012 11:16

Czujnik temperatury zewnętrznej climatronic.

Post autor: adamvideo » pn kwie 22, 2013 16:36

Kabelki przy czujniku w zderzaku ok.Tylko gdzie te kabelki idą, czy do licznika czy do panela climatronik.Pod szybą jest jeszcze taka biała skrzynka może one idą tam, a później do licznika.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Czujnik temperatury zewnętrznej climatronic.

Post autor: Qto » pn kwie 22, 2013 19:44

adamvideo pisze:Tylko gdzie te kabelki idą, czy do licznika czy do panela climatronik.Pod szybą jest jeszcze taka biała skrzynka może one idą tam, a później do licznika.
a może odpowiedź masz na stronie wcześniej ?? i po co pytasz o to samo w dwóch tematach...



adamvideo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr sty 11, 2012 11:16

Czujnik temperatury zewnętrznej climatronic.

Post autor: adamvideo » czw cze 20, 2013 08:49

Przepraszam że odświeżam temat.Ale dalej nie uporałem się z problemem temperatury zewnętrznej.Pokazuje mi ujemne temperatury, a na zewnątrz jest gorąco, i nie mogę załączyć klimy, chyba że na LO.Wczoraj sprawdzałem przejścia, na panel klimatronic jest, ale czujnik g17 temp.zewnętrznej jest również podpięty do zegarów, które wymontowałem i powinno być połączenie z zieloną kostką licznika(pin 26) a wygląda że nie ma.Nie wiem gdzie idą wiązki od licznika, czy przypadkiem wszystko nie jest łączone w białej skrzynce na podszybiu.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Czujnik temperatury zewnętrznej climatronic.

Post autor: Qto » czw cze 20, 2013 21:34

z czujnika idzie do panelu Climatronika, do wtyczki 12 pin - pin nr 8... po drodze przechodzi przez pin nr 5 wtyczki 12 pin w podszybiu
do licznika sygnał idzie z panelu Climatronika, z wtyczki 20 pin - pin nr 1... po drodze przechodzi przez pin nr 12 tej samej wtyczki w podszybiu o której mowa wcześniej



adamvideo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr sty 11, 2012 11:16

Czujnik temperatury zewnętrznej climatronic.

Post autor: adamvideo » wt cze 25, 2013 09:13

Serdeczne dzięki, o to mi chodziło.Dziś biorę się za rozbieranie.Może jakieś sugestie, aby czegoś nie połamać



matisek0801
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr mar 26, 2014 21:03

Czujnik temperatury zewnętrznej climatronic.

Post autor: matisek0801 » śr mar 26, 2014 21:33

witam dołącze się do tematu a mianowicie mam problem że swoim czujnikiem temperatury zewnętrznej w swoim pasku b5 sytuacja wygląda tak:
auto stoi w garażu i na climatronicu pokazuje mi 12 stopni jak wyjadę z garażu a temperatura jest niższa na zewnątrz to na climatronicu się obniży podczas jazdy jak temperatura powietrza się zwiększy to na climatronicu już nie wzrośnie zostaje ta do której spadła, jak dojadę do pracy zgasze auto to po jakimś czasie jak wsiade do auta i przekrece stacyjke to temperatura wzrośnie do takiej jaką jest faktycznie i tak stoi całą drogę do domu czac że się obniży to wtedy pokaże niższa:-(:-(proszę o pomoc już sprawdziłem wszystko czujnik ten w zderzaku i napięcie w tej w wtyczce co jest podłączony czujnik i jest 5V



matisek0801
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr mar 26, 2014 21:03

Czujnik temperatury zewnętrznej climatronic.

Post autor: matisek0801 » śr mar 26, 2014 22:27

Pomoże ktoś:-(



moss
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: czw gru 13, 2007 21:00
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Czujnik temperatury zewnętrznej climatronic.

Post autor: moss » pn lis 24, 2014 20:53

Może ktoś podpowiedzieć, ew. dać zdjęcie jak wygląda i w którym miejscu powinien być czujnik temperatury w zderzaku w b4 (climatronic)? Nie mam tam żadnego czujnika tylko dwa kable poucinane (brązowo-biały i czarno-biały) Prawidłowe kolory?



Awatar użytkownika
Freddy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: wt sty 13, 2009 17:17
Lokalizacja: WWL

Czujnik temperatury zewnętrznej climatronic.

Post autor: Freddy » śr sty 14, 2015 16:23

A ja mam pytanie czy te kable idące od czujnika temp. zew. w zderzaku do skrzynki w podszybiu nie gniły w jakimś konkretnym miejscu np pod podstawą akumulatora czy gdzieś indziej?? Bo mam podobny problem wszystko działało jak należy i nagle wskazywanie na fisie znikneło pokazuje kreski "---C" na climatronicu wskazuje ok. Czasem pojawia się prawidłowa temperatura na fisie ale bardzo bardzo rzadko i działa przez krótki czas potem znika i z powrotem pokazuje kreski --- Dodam że czujnik był podmieniany i problem nie znika wiem tyle że masa na kablu jest natomiast brak sygnału co mówi o uszkodzeniu wiązki dlatego pytam czy może gniła w jakimś konkretnym miejscu?? Idę zaraz do garażu wyjmę aku i jego podstawę i tam zbadam kable



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Czujnik temperatury zewnętrznej climatronic.

Post autor: grg474 » śr sty 14, 2015 18:52

Freddy pisze:Bo mam podobny problem wszystko działało jak należy i nagle wskazywanie na fisie znikneło pokazuje kreski "---C" na climatronicu wskazuje ok.
samochód to golf czy passat B5


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Freddy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: wt sty 13, 2009 17:17
Lokalizacja: WWL

Czujnik temperatury zewnętrznej climatronic.

Post autor: Freddy » czw sty 15, 2015 00:21

golf mk4. Dzisiaj prułem wiązkę od samego czujnika w zderzaku i dotarłem po tych dwóch kabelkach aż pod obudowe filtra powietrza prawie do połowy tej długiej czarnej listwy gdzie idą wszystkie wiązki do podszybia czyli poddałem inspekcji oba kabelki w miejscach gdzie są najbardziej narażone na załamanie a o zgniciu nie ma mowy po odizolowaniu wszystkie kable jak nowe aż byłem zdziwiony że wszystko kompletne i na swoim miejscu żadnych braków wszystkie spinki mocowania zaczepy peszle opaski na peszle no wszystko na swoim miejscu już mi ręce opadają tyle rozbierania i ani śladu usterki. Tak jak mówiłem samo zniknęło i samo się pojawia raz na jakiś czas ale rzadko i wskazuje prawidłową wartość. Vag wypluł
00667 - Ambient Temperature Signal - Open or Short to B+ (tyle że był intermittient i dało go zgasić ale pozostał ten drugi jego nie da zgasić)
00779 - outside air temp sensor (g17) 30-00 - open or short to plus
Dowiedziałem się tylko że ten błąd zdarza się najcześciej jeśli o tym mowa oczywiście ale żadnych konkretów i brak podobnego przypadku poprostu nagle przestało wskazywać na liczniku a na climatronicu wskazuje ok poza tym podmieniany czujnik na nowy zamiennik występuje ten sam błąd, pełna diagnostyka wykazała tylko ten błąd, w climatronicu błędów brak no i sprawdziłem ten odcinek wiązki o którym wspomniałem wcześniej. Jedyne co zauważyłem to zasiarczone piny w kostce od czujnika popryskałem tym do styków w kostce i czujniku problem nadal. Co dalej jestem gotów szukać bo strasznie mnie to irytuje te kreski na fisie :grin:



Solaris22
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 152
Rejestracja: czw kwie 26, 2007 03:50
Kontakt:

Czujnik temperatury zewnętrznej climatronic.

Post autor: Solaris22 » pt sty 16, 2015 20:46

Freddy, ja bym szukał w tej kostce jeszcze. Jak cała reszta kabla jest ok, a w kostce było zielono to możliwe, że nadal coś tam nie łączy.


VW GOLF MK2 1.6 B+G - RF
VW GOLF MK4 1.9 TDI - ALH
Obrazek

Awatar użytkownika
Freddy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: wt sty 13, 2009 17:17
Lokalizacja: WWL

Czujnik temperatury zewnętrznej climatronic.

Post autor: Freddy » sob sty 17, 2015 12:53

Faktycznie przy wejściu do kostki jeden przewód ledwo się trzymal zostało to naprawione ale nie tu byl problem okazało się że po sprawdzeniu wszystkie kable maja przejście problem wywolywauje panel climatronic coś jest z wyjściem sygnału na czerwoną kostkę po wypieciu i wpieciu jest ok ale nie na długo i problem wraca także do wymiany kwalifikuje się panel



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości