Nie działa climatronic, tylna szyba i grzane fotele

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

greg

Nie działa climatronic, tylna szyba i grzane fotele

Post autor: greg » śr lis 03, 2010 00:31

Zico63b, weź się ty zastanów - grzanie foteli - działa jak działa stacyjka + bezpiecznik 5 (+ po stacyjce) i bezpiecznik 44 (na stale połączony z AKU)
climatronic - działa jak działa stacyjka + bezpiecznik 5 + bezpiecznik 25 z przekaźnika X
grzanie szyby - działa jak działa bezpiecznik 26 zasilany z przekaźnika X.
Żeby te obwody naraz przestały działąć potrzebny dobry szczur bo kabel od X ma 10mm



szybkistefan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pn lis 01, 2010 16:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nie działa climatronic, tylna szyba i grzane fotele

Post autor: szybkistefan » śr lis 03, 2010 02:05

sprawdziłem czy dochodzi prąd do przekaznika 100 i dochodzi, mało tego ten przekaznik jest gorący i nie wiem czy tak ma być. Próbowałem włożyć dwa inne przekazniki i grzeją się tak samo i dalej nic nie działa. Poddaje się i jade jutro do elektryka. Ciekawe co to jest.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nie działa climatronic, tylna szyba i grzane fotele

Post autor: Zico63b » śr lis 03, 2010 03:02

greg pisze:Zico63b, weź się ty zastanów
Dwa dni nic innego nie robię i nie wiem gdzie się mylę...
Oprócz tego, gdzie jest powiedziane, że naraz: Climatronic - to widać od razu, owszem, ale grzane fotele w lecie nie grzeją, kto wie kiedy padły, a szyba to samo. Przecież pisałem: sprawdzić napięcia na bezpiecznikach (À propos: Kolega Szybkistefan nie napisał czy są napięcia na bezpiecznikach?) a jak są to na odbiornikach.

Pozostało uszkodzenie izolacji przewodu z przekaźnika X i zwarcie (lecz czemu nie spaliło lub chociaż wytopiło bezpiecznik na aku) lub upalenie połączenia w skrzynce bezpieczników, gdzieś w zaznaczonym miejscu. Bo niektóre odbiorniki z tej "linii" pracują np kierunkowskazy, wycieraczki. Obrazek



greg

Nie działa climatronic, tylna szyba i grzane fotele

Post autor: greg » śr lis 03, 2010 16:25

Zico63b pisze:gdzieś w zaznaczonym miejscu.
to jest blacha miedziana grubości ok 1mm szerokosci ok 15mm - ciężko to przepalić



szybkistefan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pn lis 01, 2010 16:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nie działa climatronic, tylna szyba i grzane fotele

Post autor: szybkistefan » śr lis 03, 2010 18:43

fotele używałem w ten dzień jeszcze rano bo było zimno i działały szyba tak samo działała bo zawsze jak ją włączałem to guzik zapalał się na żółto a teraz jest cały czas czerwony. Ide jeszcze raz po patrzeć na te kable koło akumlatora i sprawdze czy dochodzi prąd do bezpieczników bo o tym zapomniałem. A elektryk powiedział że najszybciej za tydzień mi na to po patrzy. Więc ide szukać może coś się uda zrobić bo cał czas jeżdże z rozebranym środkiem :(



szybkistefan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pn lis 01, 2010 16:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nie działa climatronic, tylna szyba i grzane fotele

Post autor: szybkistefan » czw lis 04, 2010 01:27

Znalazłem !!!!!!! Ktoś kiedyś musiał coś grzebać już z tą instalacją i była mizernie przylutowana masa do kółeczka które przykręcamy do belki pod deską było to zaizolowane i szukając odizolowałem przewód i rozpadł się na dwa kawałki, przed ściągnięciem izolacji nie wyglądało na to, że coś nie tak z tym kablem, zlutowałem to jak trzeba i wszystko gra :) Dziękuje bardzo wszystkim za pomoc.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nie działa climatronic, tylna szyba i grzane fotele

Post autor: Zico63b » czw lis 04, 2010 01:36

A więc po prostu (jak teraz łatwo napisać) brak masy dla tych urządzeń, które nie działały! No i pierwsze sukcesy ma Kolega na swym koncie.
Gratulacje i Pozdrowienia!



greg

Nie działa climatronic, tylna szyba i grzane fotele

Post autor: greg » czw lis 04, 2010 22:08

Zico63b pisze:brak masy dla tych urządzeń,
heh człowiek całe życie się uczy - tylko dlaczego mu działały inne urządzenia? Np radio, podświetlenia włączników itede . No nic prund jest - wszystko działa - trzeba się cieszyć



szybkistefan
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: pn lis 01, 2010 16:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nie działa climatronic, tylna szyba i grzane fotele

Post autor: szybkistefan » pt lis 05, 2010 03:05

Wydaje mi się że radio ma chyba osobną mase. Ale pewny nie jestem. Widać że z tą instalacją było coś kombinowane i przerabiane bądz wymieniane.



lukaszek1209
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt maja 05, 2009 21:49
Lokalizacja: Lubraniec

Nie działa climatronic, tylna szyba i grzane fotele

Post autor: lukaszek1209 » pt lis 05, 2010 23:14

radio ma swoją masę, znajduje się ona lekko w prawo za wskaźnikami.
Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 104 gości