tylna klapa centralny zamyka ale nie otwiera

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

jskf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lis 22, 2010 16:20

tylna klapa centralny zamyka ale nie otwiera

Post autor: jskf » pn lis 22, 2010 17:07

Witam szanownych kolegów.Mam podobny problem z moim Variantem Nie dochodzi prąd do klapy tył jaki to jest pin który wychodzi z modułu komfortu-nie wiem czy mam w swoim bo nie ma elektrycznych szyb ani komputera pokładowego.dzięki za pomoc



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

tylna klapa centralny zamyka ale nie otwiera

Post autor: Jacek75 » pn lis 22, 2010 17:17

CZy problem nie dotyczy czasem tego ze w zamku sa dwa mikro? jeden o stanie zamka (zamek zaryglowany odryglowany) a drugi o stanie klapy (otwarta zamknieta)
grupa 4 pozycja 3
grupa 7 pozycja 2


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

tylna klapa centralny zamyka ale nie otwiera

Post autor: wielblad2 » wt lis 23, 2010 19:34

U mnie natomiast były te same problemy , po rozbiórce i sprawdzeniu okazało się że zaśniedziały jest wtyk połączeniowy do siłownika . Podłączyłem kontrolkę do wtyczki i zamykałem i otwierałem auto dioda mrugała czyyli impuls szedł , przeczyściłem blaszki na siłowniku i wtyczce ,złożyłem do kupy i śmiga jak nowe na razie pół roku spokój oby tak dalej.


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

tylna klapa centralny zamyka ale nie otwiera

Post autor: KoJ@K » śr lis 24, 2010 01:05

Czy wie ktoś może od czego to jest ? Czy przypadkiem nie od centralnego ? Wyjaąłem to z zamka(klamki bagażnika) myśląc,ze jest to mikrowyłącznik odpowiedzialny za nie świecenie mojej lampki w bagażniku i nie wiem czy przypadkiem czegoś nie spier....liłem. ?! :( I od czego to jest jeśli ktoś wie i jaką pełni funkcje ?!
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


Obrazek

Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

tylna klapa centralny zamyka ale nie otwiera

Post autor: KoJ@K » śr lis 24, 2010 01:15

Bo chyba tak jak Jacek75, napisał będzie to jeden z dwóch,coś od centralnego . ;/ ....


Obrazek

jskf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lis 22, 2010 16:20

tylna klapa centralny zamyka ale nie otwiera

Post autor: jskf » śr lis 24, 2010 04:42

Witam Ponownie U mnie sie wyjasniło spalił sie siłownik który otwiera klape bagażnika-zablokował się.Już zamówiełem jutro będę motował .



Awatar użytkownika
Jacek75
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 960
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 09:16
Lokalizacja: Kraków
Auto: Golf Variant MK5 1.4 TSI 122hp
Silnik: CAXA
Kontakt:

tylna klapa centralny zamyka ale nie otwiera

Post autor: Jacek75 » śr lis 24, 2010 12:04

To na pewno jest jeden z tych dwóch mikro KoJ@K, od centralnego i to w stanie rozpadu...


TSI RULEZ. Retrofit: tempomat, lampki ostrzegawcze drzwi, TPMS, DRL, doświetlenie zakrętów; VCDS 11 kodowanie, kasowanie błędów.

Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

tylna klapa centralny zamyka ale nie otwiera

Post autor: KoJ@K » śr lis 24, 2010 13:40

No tak,tlko za co on jest odpowiedzialny ?!? !


Obrazek

Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

tylna klapa centralny zamyka ale nie otwiera

Post autor: Rafał 21 » śr lis 24, 2010 16:36

KoJ@K pisze: Wyjaąłem to z zamka(klamki bagażnika
KoJ@K pisze:No tak,tlko za co on jest odpowiedzialny ?!?

Oj KoJ@K, KoJ@K, sam piszesz ze wyjąłeś z zamka klamki ,a pytasz od czego :lol: całe szczęście ze koszt tego to kilkanaście zł. http://allegro.pl/mikrowlacznik-mikrost ... 77765.html" onclick="window.open(this.href);return false; [ zamiennika ] A tu poczytać koledzy opisują co i jak http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 4&start=15" onclick="window.open(this.href);return false; możesz też kupić ori http://allegro.pl/mikrowlacznik-wlaczni ... 00314.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

tylna klapa centralny zamyka ale nie otwiera

Post autor: KoJ@K » czw lis 25, 2010 00:50

Pytam od czego on jest,w sensie do czego służy. Bo zostawiłem go "luźno" i nie zauważyłem żadnych objawów... I dlatego spytałem,bo nie wiem czy mogą byc jakieś konsekwencje tego,że nie jest na swoim miejscu. ?!


Obrazek

Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

tylna klapa centralny zamyka ale nie otwiera

Post autor: martinezz123 » czw lis 25, 2010 01:01

a jakie mogą być konsekwencje jak on jest uwalony ( zepsuty ) już bardziej sie zepsuć nie może , wymień go na nowy i po sprawie :D


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

tylna klapa centralny zamyka ale nie otwiera

Post autor: KoJ@K » sob lis 27, 2010 01:03

martinezz123, ale po jakiej sprawie ? Jak go wymienie to co to zmieni ? Coś innego będzie czego nie mam teraz ? O to mi chodzi !


Obrazek

Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Re: tylna klapa centralny zamyka ale nie otwiera

Post autor: martinezz123 » sob lis 27, 2010 01:30

KoJ@K pisze:Czy wie ktoś może od czego to jest ? Czy przypadkiem nie od centralnego ? Wyjaąłem to z zamka(klamki bagażnika) myśląc,ze jest to mikrowyłącznik odpowiedzialny za nie świecenie mojej lampki w bagażniku i nie wiem czy przypadkiem czegoś nie spier....liłem. ?! :( I od czego to jest jeśli ktoś wie i jaką pełni funkcje ?!

zadałeś bardzo konkretne pytanie i dostałeś już odpowiedź ale można napisać też łopatologicznie a więc jest to mikrowłącznik który znajduje się w zamku i który za pewne już od dawna nie działa i to pewnie on jest przyczyną nie świecenia lampki w bagażniku :hmm: kuma ?? . odpowiada za podanie sygnałów do lampki i do centrala i w większości przypadków na deskę rozdzielczą pokazując tym samym że klapa tył jest otwarta .

na przyszłość używaj szukajki , bo ten temat na forum golfa poruszany jest najczęściej i wystarczy poczytać i wszystko będzie jasne :hmm: :D


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

tylna klapa centralny zamyka ale nie otwiera

Post autor: KoJ@K » sob lis 27, 2010 02:28

No to się nie zrozumieliśmy kurde. Wyciągnąłem go z "zamka" ---> wkłądki tej co się wkłada kluczyk,a nie z zamka zatrzaskującego klapę bagażnika. Dlatego też napisałem,ze wyjęty został z KLAMKI BAGAŻNIKA,a nie z zamka. Specjalnie dałem to drugie foto ze wtyczką,która jest po prawej stronie klapy i ma 2 kabelki,a nie jak ta od światełka w bagażniku,która jest po lewej stronie i idą 3 kabelki. A skoro któs już wymieniał mikrowyłącznik odpowiadający za wł i wył się lampki w bagażniku to raczej powinien wiedzieć,ze zupełnie inaczej wygląda. !


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości