Bezpiecznik 21 stopiony instalacja sie palila......

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Bezpiecznik 21 stopiony instalacja sie palila......

Post autor: miś fazi » sob sie 14, 2010 14:40

zgadzam się z kolegą , ale w instalacji nie ma aż tak cieniutkich kabelków , owszem może się nagrzać , ale nie do tego stopnia żeby stopić izolacje , wiecie oczywiście że im miejsze napięcie tym większe natężenie , w starszych samochodach gdzie były odbiorniki prądożerne kable dawali grube a bezpieczniki były takie same , teraz mimo wszystkich dodatkowych elementów wyposażenia kabelki są o wiele cieńsze a bezpeczniki nadal takie same , choć na zdrowy rozsądek powinny być o wiele słabsze , kolega zapodał fajny filmik , ale postaraj sie podłączyć te kabelki w taki sposób abyś nie robił łuku elektrycznego tylko złap końce kabelków przez kombinerki i wepnij tak abyś zrobił krytyczne zwarcie , no i bezpiecznik podlutuj do końcówek kabelka , nie na luźno , ciekawe jak zachowa się bezpiecznik w takim układzie



Awatar użytkownika
karol2010
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 995
Rejestracja: pn wrz 14, 2009 20:04
Lokalizacja: Szydłowiec
Kontakt:

Bezpiecznik 21 stopiony instalacja sie palila......

Post autor: karol2010 » sob sie 14, 2010 14:47

miś fazi, tak jak wspomialem w temacie mialem niewlasciwy bezpiecznik 30A to drugie tyle co powinno byc....


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=431207&p=5192875#p5192875 - moje mkIII

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Bezpiecznik 21 stopiony instalacja sie palila......

Post autor: Qto » sob sie 14, 2010 20:30

miś fazi pisze:postaraj sie podłączyć te kabelki w taki sposób abyś nie robił łuku elektrycznego
Mówisz i masz :bigok:
Bezpiecznik 20A, kabelki bez zmian 0.35mm... bezpiecznik 10A też dał radę, na bezpieczniku 30A myślę że kabelek 1.00mm się spali.


Można sobie wyobrazić co się stanie z instalacją w aucie zanim odłączymy aku :grrr:
" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Bezpiecznik 21 stopiony instalacja sie palila......

Post autor: miś fazi » sob sie 14, 2010 20:35

aleś narobił smrodu :bigok: bo fakt że fajczyło się fajnie :bajer: 20 A i nie spaliło gamonia ? dziwne :blush:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Bezpiecznik 21 stopiony instalacja sie palila......

Post autor: Paweł Marek » ndz sie 15, 2010 09:06

Ja sądzę że bezpiecznik był elegancko "zawatowany" kawałkiem kabla i dlatego "popłynął". 30-tka nie wystarczyła to ktoś go wzmocnił.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
karol2010
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 995
Rejestracja: pn wrz 14, 2009 20:04
Lokalizacja: Szydłowiec
Kontakt:

Bezpiecznik 21 stopiony instalacja sie palila......

Post autor: karol2010 » ndz sie 15, 2010 09:33

kolego Paweł Marek, to nie mozliwe bo wyciagnolem bezpiecznik tzn caly metal ktory z niego zostal i nie bylo na nim sladu zadnych przerobek trzeba sie odnoscic do tego co pokazal kolegaQto, bezpiecznik byl caly tylko bez plastiku jak go wyciagnolem.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=431207&p=5192875#p5192875 - moje mkIII

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Bezpiecznik 21 stopiony instalacja sie palila......

Post autor: miś fazi » ndz sie 15, 2010 09:46

ja napisałem że to dziwne , bo jeszcze się mi nie trafił taki myk aby nawet 30 nie wysiadła na zwarciu , i to nawet na cienkim kablu z instalacji samochodowej , one są dobierane w zależności od poboru prądu odbiornika , a na zwarciu powinien paść , przewód jest miedziany a drucik bezpiecznika jest wykonany z innego materiału , więc powinien się spalić , a czemu u kolegi Qto ocalał :otepienie:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Bezpiecznik 21 stopiony instalacja sie palila......

Post autor: Qto » ndz sie 15, 2010 17:06

miś fazi, też nie do końca to czaję ale myślę że jest tak jak mówiłem wcześniej, po cienkich kabelkach nie pójdzie prąd wystarczający do spalenia bezpiecznika...to co pokazałem na filmiku widziałem dwa razy na własne oczy w aucie (i raz na niezabezpieczonym obwodzie o czym pisałem na początku, czyli coś takiego jak na filmiku)...raz w Corsie B przy zjeździe z krawężnika uwaliła się łapa silnika i jakieś kabelki uległy przetarciu...żaden bezpiecznik nie wystrzelił, a zanim w rękę wpadł kluczyk 10mm i trzęsące się ręce odkręciły klemę, prawie wszystkie kable pod maską do wymiany, ...drugi raz w mercedesie busie oryginalna instalacja po prostu zaczęła się palić, dobrze że był wyłącznik masy bo autko by poszło z dymem. Dwa razy wyglądało to tak jak na filmiku, kupa dymu i kapiąca izolacja :grrr:



Awatar użytkownika
karol2010
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 995
Rejestracja: pn wrz 14, 2009 20:04
Lokalizacja: Szydłowiec
Kontakt:

Bezpiecznik 21 stopiony instalacja sie palila......

Post autor: karol2010 » ndz sie 15, 2010 20:42

nie rozumiem tylko jednego. przeciez wychodzi na to ze w razie zwarcia nasze auta sa bezbronne w czasie zwarcia.. wszystko sie pali i tyle jedyne co to odkrecic sobie kleme lub zrobic przelacznik odciecia masy to naprawde niepokojace bo mozesz zostawic sobie samochod na parkingu przychodzisz a tu juz w plomieniach.......


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=431207&p=5192875#p5192875 - moje mkIII

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości