ColorMFA od Autopilota - informacje w temacie

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

r3nzoll
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 11:17
Lokalizacja: Kalisz

ColorMFA od Autopilota - informacje w temacie

Post autor: r3nzoll » sob lut 03, 2018 14:11

Witam,

Ponieważ na polskich stronach internetowych nie ma zbyt wielu informacji w temacie ColorMFA, a zainteresowanie jest dość duże (choć cena trochę odstrasza). Stwierdziłem, że opiszę co i jak, gdyż jestem świeżo po montażu swojego wyświetlacza.
Skończyłem również tłumaczenie na j. polski - zostały tylko drobne poprawki, więc niebawem w nowym firmware powinien być już dostępny.

Podstawowe informacje:
Koszt: 200 USD
Dokonywanie płatności: paypal (paypal dolicza 10% do kwoty), zwykły przelew, Western Union, BTC
Dostawa: 14-60 dni zwykłą przesyłką ekonomiczną, rejestrowaną (darmowa) i ok. 10-14 EMS (tutaj dodatkowo trzeba dopłacić 30-40 USD)
Zamawianie: http://colormfa.ru/" onclick="window.open(this.href);return false; poprzez forum lub PW do dirtylime
Stopień trudności montażu: To już niestety każdy sam musi ocenić swoje umiejętności i czy posiada odpowiedni sprzęt, żeby zrobić to poprawnie.
Trzeba wziąć pod uwagę, że do przylutowania jest kilka rezystorów smd, a na płytce są dość małe pady, do lutowania przewlekanego. No i lutujemy do pinów złącz w liczniku itd. Zawsze można to komuś zlecić :)
Co jest w zestawie: LCD, PCB do samodzielnego montażu z przylutowanym już złączem USB-B "na sznurku", kabelki, buzzer, rezystory smd, dwie folie ochronne matowe na ekran (jedna na zapas lub po nieudanej próbie :)

Opis: Aktualnie blog https://www.drive2.ru/o/MultiMFA" onclick="window.open(this.href);return false; już nie działa i nie można przez niego zamawiać. Od stycznia bieżącego roku kwestia zamówień odbywa się na forum, na stronie http://colormfa.ru/" onclick="window.open(this.href);return false; tam też są nowe wersje firmware'ów itd.
Zamówienia odbywają się partiami, co ok. 2-3 miesiące i tak też są przygotowywane zestawy. Po przelaniu 200 USD zostaje się wpisanym na listę i się czeka.
To jest niestety największa wada całego przedsięwzięcia. Ja swoją wpłatę robiłem w październiku, zestaw został wysłany pod koniec grudnia, a u siebie na miejscu 29 stycznia :) Była to zwykła przesyłka, rejestrowana, ekonomiczna. Potrzeba duuużo cierpliwości, no ale człowiek wiedział na co się pisze przed zamówieniem ;)

Wrażenia? Już sam montaż bardzo mnie cieszył, gdyż lubię taką robotę. A po efekcie końcowym nie brakowało mi dziecięcej radości jak w reklamach Wedla, a nawet miałem jej tyle, co po zjedzeniu przynajmniej kilku takich czekolad.
Wszystko odbyło się bez problemów, wszystkie rzeczy, które powinny działać, działają prawidłowo. Wyświetlacz włącza się szybko i po kilku dniach użytkowania nie widzę wad (i mam nadzieję, że tak pozostanie:D) Teraz pozostaje tylko cieszyc oczy i bawić się funkcjami.

Kontakt z Rosjanami jest dobry i całkiem sprawny. Nie było żadnych problemów.
Największy dylemat miałem z wyborem pomiędzy 3D ColorMFD z Ukrainy i właśnie ColorMFA z Rosji. Ale po rozmowach z kimś, kto montował i jeden i drugi zestaw, wybór padł na CMFA. Głównie dlatego, że projekt jest już bardzo długo na rynku, jest cały czas rozwijany, ma lepsze możliwości konfiguracyjne i więcej fukncji. 3DMFD jest projektem dość świeżym i ponoć nie tak dopracowanym. Więc jak już miałem wydać taką kwotę, to nie chciałem się denerwować jeśli byłoby coś nie tak. Choć czas oczekiwania na niego jest kuszący (ok. 3-4 tygodni). Ale nie mnie oceniać, bo nie mam żadnego porównania i bazuję tylko na opinii.
Mam nadzieję, że informacje się przydadzą. Starałem się odpowiedzieć na wszelkie pytania, które ja sam miałem przed kupnem.
Pozdrawiam :))

Kilka fotek i filmów:
https://youtu.be/nLi5CzSFR4Q" onclick="window.open(this.href);return false;

https://youtu.be/qTVmbip0O1k" onclick="window.open(this.href);return false;
https://youtu.be/rLd-3W899Ao" onclick="window.open(this.href);return false; tu jeszcze po angielsku, bo przed flashowaniem

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony sob lut 03, 2018 18:08 przez r3nzoll, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

ColorMFA od Autopilota - informacje w temacie

Post autor: Garrison » sob lut 03, 2018 14:36

Jakie to jest zaje... to mi brak słów :D Rozumiem, że nie trzeba im wysyłać licznika?



r3nzoll
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 11:17
Lokalizacja: Kalisz

Re: ColorMFA od Autopilota - informacje w temacie

Post autor: r3nzoll » sob lut 03, 2018 15:16

Garrison pisze:Jakie to jest zaje... to mi brak słów :D Rozumiem, że nie trzeba im wysyłać licznika?
Nie ;) Oni przysyłają zestaw do samodzielnego montażu, reszta już należy i zależy od Ciebie :)
Mają też listę osób, które mogą się zająć montażem i do których można wysłać licznik.



Awatar użytkownika
Chrzanek`
Forum Master
Forum Master
Posty: 1644
Rejestracja: pt lis 21, 2014 01:56
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

ColorMFA od Autopilota - informacje w temacie

Post autor: Chrzanek` » sob lut 03, 2018 16:09

Wygląd - ok, bardziej nowocześnie, ale wygląd nie oem'owy (jak dla kogoś jest to ważne).
Funkcjonalność? Bardzo podobna do Naszego rodzimego i Polskiego projektu :)
I tu za mną przemawia, że wspieram Polską gospodarkę i Naszego forumowego kolegę.
Oczywiście mowa o HypeFis. Ale to tylko MOJE zdanie. Ogólnie pomysł oczywiście na plus.
Bo przecież chodzi o poprawę wygody i funkcjonalności w Naszych autach. :-)


__________________________________________
Kliknij, a zostaniesz przeniesiony do mojego tematu
Obrazek
1.8t 4motion - R32 body - 213HP - oem+

http://bit.ly/sklep-fm_world
:gora: Mój sklep internetowy :gora:

r3nzoll
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: sob wrz 08, 2007 11:17
Lokalizacja: Kalisz

Re: ColorMFA od Autopilota - informacje w temacie

Post autor: r3nzoll » sob lut 03, 2018 16:28

Chrzanek` pisze:Wygląd - ok, bardziej nowocześnie, ale wygląd nie oem'owy (jak dla kogoś jest to ważne).
Funkcjonalność? Bardzo podobna do Naszego rodzimego i Polskiego projektu :)
I tu za mną przemawia, że wspieram Polską gospodarkę i Naszego forumowego kolegę.
Oczywiście mowa o HypeFis. Ale to tylko MOJE zdanie. Ogólnie pomysł oczywiście na plus.
Bo przecież chodzi o poprawę wygody i funkcjonalności w Naszych autach. :-)
Również jestem za wspieraniem rodzimych projektów, jak najbardziej :) I bardzo cieszy mnie to, że są wśród nas takie osoby, które podejmują się takich prac.
Jako, że projektów jest kilka, są one różne wizualnie, cenowo, funkcjonalnie, to już każdy sam musi ocenić co mu sprawi największą frajdę :)
Temat raczej ma na celu przekazanie informacji odnośnie rosyjskiego projektu, gdyż w momencie kiedy chciałem zakupić ten wyświetlacz, ciężko było o jakieś konkretne info z pierwszej ręki.
Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości