Instalacja czujnika temperatury zewnętrznej

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

meszek250
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 12:06

Instalacja czujnika temperatury zewnętrznej

Post autor: meszek250 » pn gru 04, 2017 23:56

Witam
Mam mały problem z czujnikiem temperatury zewnętrznej (ten przy zderzaku).. otóż climatronic cały czas wskazuje temperaturę między -40C a -50C (nie fahrenheit).
Początkowo myślałem, że to wina czujnika, tak też wskazywał co jakiś czas komputer, ale podmieniłem go już na 3 inne (100% sprawne) i sytuacja się nie zmieniła.
okazało się, że kabel był łączony za wtyczką jakieś 10cm i zaśniedział na tym łączeniu... wyczyściłem, polutowałem i zaizolowałem i dalej wielkich zmian nie ma..
Myślę, że jest on uszkodzony jeszcze gdzieś, ale sam nie wiem gdzie te wiązki idą, a najchętniej założył bym nowy kawałek instalacji od czujnika do miejsca docelowego..
Ktoś wie gdzie dokładnie podłączony jest ten czujnik? Chciałbym uniknąć rozdłubywania całej wiązki i drodze po sznurku ..

Ta sytuacja bywa irytująca, ponieważ jedno, że nie widać (a bywają przymrozki i zawsze to małą podpowiedź o stanie drogi) temperatury.. a druga sprawa, że climatronic odczytując tak niską temperaturę na zewnątrz cały czas pompuje do auta prawie na full gorące powietrze i jedyne wyjście to otworzenie okna albo zestawienie temperatury na LO i wtedy dmucha zimnym..

Proszę o pomoc. Pozdrawiam
Obrazek



Krywan2494
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: pn paź 08, 2012 14:18
Lokalizacja: warszawa
Auto: VW Golf IV TDI++, Octavia III Kombi.
Silnik: ATD

Instalacja czujnika temperatury zewnętrznej

Post autor: Krywan2494 » wt gru 05, 2017 17:07

Hej, czujnik, o ile pamiętam podłączony jest do panelu climatronika, jeden kabel do wtyczki t12 a drugi do t17, podaj maila to podeślę schemat instalacji.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości