Montaż elektrycznych szyb i lusterek z fabrycznego golfa

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Kojot96
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt mar 17, 2015 18:23

Montaż elektrycznych szyb i lusterek z fabrycznego golfa

Post autor: Kojot96 » pt lis 03, 2017 20:41

Witam. Tak się składa, że od wielu lat jestem posiadaczem Golfa IV z 1998 roku. Niestety coraz gorzej znoszę brak elektrycznych szyb i lusterek, bo jest to w zasadzie jedyna rzecz, której brak mnie wkurza. Warto dodać, że golf jest w dość dziwnej konfiguracji, bo posiada elektryczny szyberdach i szyby z korbą. Przegrzebałem fora ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Postanowiłem więc, że zakupię potrzebne rzeczy z innego Golfa IV i założę u siebie, mam w związku z tym parę pytań:
1. Czy istnieje w ogóle możliwość "przeniesienia" elektryki z innego golfa do mojego tak, aby wszystko działało bezproblemowo tak jakby zostało to założone w fabryce ?
2. Co trzeba by było kupić ?
3. Czy można to wszystko potem skonfigurować tak, aby po zamknięciu auta z pilota (fabryczny centralny zamek) zamykały się też szyby ? Aktualnie mam tak, że po włożeniu kluczyka do zamka i przekręceniu szyberdach się zamykał.



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1666
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Był: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Aktualnie: Brak
W planie: Volkswagen Golf IV VR6 2.8 może 3.2
Silnik: AHF

Montaż elektrycznych szyb i lusterek z fabrycznego golfa

Post autor: G0 Karcio » pt lis 03, 2017 21:24

Masz szyberdach elektryczny to pewnie i były kiedyś tam elektryczne szyby, auto ma kupe lat więc co ono przeszło tylko Bóg wie. Jako, że szybra nikt się nie pozbędzie tak boczki w elektryce tak. Akurat też mam rumpla z '98 i mam w elektryce szyby i szyber. A do tematu zapraszam tutaj: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=192820" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpowiedź na Twoje pytanie kolego...tak da się. Tam wszystko jest opisane szczególnie w pierwszym poście czego potrzeba, nie mniej cały temacik można przestudiować bo zawsze jakieś "ale" się znajdzie.



Kojot96
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: wt mar 17, 2015 18:23

Montaż elektrycznych szyb i lusterek z fabrycznego golfa

Post autor: Kojot96 » pt lis 03, 2017 22:19

Auto w rodzinie jest od 2008 roku i drugim właścicielem był ojciec (pierwszy w PL). Raczej na pewno nie było tam elektrycznych szyb. Zresztą nie raz spotkałem się z tym, że w golfach szyberdach był w prądzie i reszta manual. Widocznie taki kaprysł mógł mieć 1 właściciel.



Awatar użytkownika
G0 Karcio
..::VWGolfExclusiveEdition::..
..::VWGolfExclusiveEdition::..
Posty: 1666
Rejestracja: wt lip 21, 2009 17:32
Lokalizacja: Gdynia/Elbląg
Auto: Był: Volkswagen Golf IV GTI TDI Exclusive
Aktualnie: Brak
W planie: Volkswagen Golf IV VR6 2.8 może 3.2
Silnik: AHF

Montaż elektrycznych szyb i lusterek z fabrycznego golfa

Post autor: G0 Karcio » pt lis 03, 2017 22:25

Raczej nie oznacza napewno :hmm: , ale OKi, skoro jest to wątpliwe to niech tak będzie, może faktycznie tak było. Mimo to polecam powyższy temat.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości