VW Bora licznik...elektronika z passata - jaki transponder?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ciarek15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: śr gru 09, 2015 10:03

VW Bora licznik...elektronika z passata - jaki transponder?

Post autor: ciarek15 » czw wrz 28, 2017 19:25

Witam. Posiadam od niedawna drugą już Bore 2.3 V5 AGZ. Brakowało mi w niej licznika SE... znalazłem i kupiłem na aukcji licznik do niej z elektroniką z passata, a to część opisu "Licznik posiada elektronikę z najnowszej wersji VW Passat B5FL czyli 3B0920849, obudowa oraz tarcze są od licznika VW Bora Sport Edition. Licznik posiada aktywowany Staging (kontrola wskazówek przy włączeniu zapłonu, widoczne na filmiku poniżej), przywitanie Welcome, podświetlanie wskazówek po włączeniu zapłonu, RKM czyli ile można przejechać na baku"

Czy kodujac immo muszę zmienić transpondery na nowe? Czy można użyć poprzednich które są obecnie w kluczykach? Jeśli miały by być nowe... To jakie ? Elektronika z passata nic nie komplikuje jeśli chodzi o proces "przyuczania immo" ?



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

VW Bora licznik...elektronika z passata - jaki transponder?

Post autor: riccardoa » czw wrz 28, 2017 19:42

ciarek15 pisze:Czy kodujac immo muszę zmienić transpondery na nowe?
Kwestia tego jaki miałeś oryginalny licznik jeśli immo2 to nie musisz wymieniać,jeśli immo3 -to ich nie zakodujesz drugi raz.Ale można to ogarnąć edytując eeprom.
ciarek15 pisze:Jeśli miały by być nowe... To jakie ?
Crypto 48
ciarek15 pisze:Elektronika z passata nic nie komplikuje jeśli chodzi o proces "przyuczania immo" ?
Nie.



ciarek15
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: śr gru 09, 2015 10:03

VW Bora licznik...elektronika z passata - jaki transponder?

Post autor: ciarek15 » czw wrz 28, 2017 20:07

Stary licznik posiada zwykle tarcze i brak fisa więc chyba to immo2... dlatego zasugeruje się radą kolegi wyżej i spróbuje wykorzystać stare pastylki.

A przy okazji mam jeszcze pytanie... to jest kolejna część opisu oferty "Dzięki elektronice z wersji 849 można dodatkowo aktywować kontrolę przepalenia żarówki oraz zapięcia pasów". Czy ktoś z obecnego forum próbował aktywować te opcje W borze lub golfie ?



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

VW Bora licznik...elektronika z passata - jaki transponder?

Post autor: riccardoa » czw wrz 28, 2017 21:21

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=140&t=603176" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=140&t=604971" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości