Automatyczne włączanie świateł - jak to wyłączyć?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
woocash
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: śr mar 19, 2014 09:03
Lokalizacja: CTR

Automatyczne włączanie świateł - jak to wyłączyć?

Post autor: woocash » wt wrz 05, 2017 18:29

Witam,

Kupiłem niedawno Golfa, tym razem MK4. Przy przekręceniu kluczyka na zapłon automatycznie włączają się światła mijania (przód i tył).
Chciałbym to wyłączyć albo zamienić na światła dzienne.
Auto było kupione kilka lat temu w Szwecji i z tego co czytałem może być uruchomiony tryb skandynawski. Jak to wyłączyć albo najlepiej przełączyć na tryb świateł dziennych? Programem diagnostycznym da rade to zrobić (np. Polski VAG czy coś innego)?

Z góry dziękuję za pomoc :)



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Automatyczne włączanie świateł - jak to wyłączyć?

Post autor: Hubi14 » wt wrz 05, 2017 18:39

w Skodzie to działało manetką, włącz zapłon, manetka w dół i do siebie (ta od kierunkowskazów) i potrzymaj z 5 sekund.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Automatyczne włączanie świateł - jak to wyłączyć?

Post autor: Qto » wt wrz 05, 2017 23:13

wyciągnij włącznik świateł, następnie wyciągnij kabelek z pinu TFL i zobacz czy jest efekt taki jak chcesz. Żadne komputery i tańce z manetkami nie pomogą...trzeba porzeźbić w instalacji - w mk4 nie ma żadnych sterowników do świateł.



merkava
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 10:30

Automatyczne włączanie świateł - jak to wyłączyć?

Post autor: merkava » śr wrz 06, 2017 07:34

Mijania są tylko z przodu, jeśli palą się też z tyłu to są to pozycyjne. Potwierdzam słowa Qto, tyle że skoro zapalają się pozycyjne i mijania stawiam na to, że również coś jest podłączone pod 56D.
Zerknij TUTAJ - opisałem połączenia wewnątrz włącznika.


Bóg stworzył Volkswageny by pokazać czym jest doskonałość.
A inne samochody? Bo ma poczucie humoru..

Awatar użytkownika
woocash
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: śr mar 19, 2014 09:03
Lokalizacja: CTR

Re: Automatyczne włączanie świateł - jak to wyłączyć?

Post autor: woocash » śr wrz 06, 2017 10:21

merkava pisze:Mijania są tylko z przodu, jeśli palą się też z tyłu to są to pozycyjne. Potwierdzam słowa Qto, tyle że skoro zapalają się pozycyjne i mijania stawiam na to, że również coś jest podłączone pod 56D.
Zerknij TUTAJ - opisałem połączenia wewnątrz włącznika.
Przy włączniku w pozycji 0 włączają się wszystkie światła jak przy włączonych światłach mijania, czyli światła pozycyjne przód i tył, mijania, podświetlenie licznika, guzików, itp.
Piszesz, że w swoim temacie, że mostkując TFL i 56 będą światła dzienne z mijania i tylko one będą się palić czy pozycyjne przód i tył również?



bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2828
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Automatyczne włączanie świateł - jak to wyłączyć?

Post autor: bioly05011 » śr wrz 06, 2017 10:26

przód i tył ,tak jest jak pisze Qto,


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

Awatar użytkownika
woocash
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: śr mar 19, 2014 09:03
Lokalizacja: CTR

Automatyczne włączanie świateł - jak to wyłączyć?

Post autor: woocash » śr wrz 06, 2017 14:26

Panowie odpialem ten kabelek TFL, a w miejscu 56d nie ma zadnego kabelka. Teraz w pozycji 0 nie dzialaja swiatla z przodu, ale za to tyl nadal swieci. W zalaczniku fotki jak to u mnie wyglada.
Co tu moze pomoc?
ObrazekObrazekObrazek



merkava
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 10:30

Automatyczne włączanie świateł - jak to wyłączyć?

Post autor: merkava » śr wrz 06, 2017 17:06

Coś się nie możemy dogadać.. Pozycyjne to te małe żaróweczki umieszczone w narożnikach auta, zaś mijania lub drogowe (po staremu - krótkie lub długie) to te umieszczone w duuuuużych reflektorach oświetlające drogę przed autkiem. To że pozycyjne świecą razem z mijania lub drogowymi o niczym nie świadczy - są to zupełnie inne światełka zasilane z zupełnie innych nitek. Mostkując TFL i 56 będą świecić TYLKO mijania / krótkie, pozycyjne nie będą działać.
Co zaś do kabelkologii - mea culpa, nie doczytałem że piszesz o IV.. Co prawda mogę prześledzić fotki, jednak dla pewności możesz opisać które piny masz zajęte a które wolne? VW ma to fajnego, że we wszystkich swoich schematach dane piny mają takie samo znaczenie i takie same symbole, i jedynie jakaś nowa funkcja (nie spotykana we wcześniejszych modelach) ma nowe oznaczenie. Gdzieś mam taki wyłącznik, więc jest szansa że dojdziemy co i jak :hmm:


Bóg stworzył Volkswageny by pokazać czym jest doskonałość.
A inne samochody? Bo ma poczucie humoru..

Awatar użytkownika
woocash
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: śr mar 19, 2014 09:03
Lokalizacja: CTR

Automatyczne włączanie świateł - jak to wyłączyć?

Post autor: woocash » śr wrz 06, 2017 18:41

Tak na szybko szkic podłączenia pod przełącznik. Co tu dalej robić? przód nie świeci, podświetlenie zegarów też nie, tylko światła z tyłu świecą przy pozycji 0 na włączniku świateł.

Obrazek



carlos617
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: wt mar 17, 2009 19:57
Lokalizacja: Toruń

Automatyczne włączanie świateł - jak to wyłączyć?

Post autor: carlos617 » śr wrz 06, 2017 19:16

Też tak mam w swoim golfie 4 z Danii, że po przekręceniu zapłonu automatycznie zapalają się światła mijania z przodu i z tyłu. W środku też podświetlenie się świeci normalnie jak przy włączonych światłach, pomimo że włącznik świateł pozostaje w pozycji na 0.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Automatyczne włączanie świateł - jak to wyłączyć?

Post autor: Qto » śr wrz 06, 2017 19:19

Jeśli pozycje z tyłu świecą a z przodu (pozycje, mijania odlaczyles kabelkiem tfl) nie...to będzie jakaś rzeźba w instalacji bo te światła są spięte równolegle.



Awatar użytkownika
woocash
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: śr mar 19, 2014 09:03
Lokalizacja: CTR

Automatyczne włączanie świateł - jak to wyłączyć?

Post autor: woocash » śr wrz 06, 2017 19:19

Osobiście najchętniej zamieniłbym to na światła do jazdy dziennej



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Automatyczne włączanie świateł - jak to wyłączyć?

Post autor: riccardoa » śr wrz 06, 2017 19:23

Spróbuj zdjąć przewód z 7 pinu włącznika,wg twojej rozpiski żółto-zielony.



merkava
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 10:30

Automatyczne włączanie świateł - jak to wyłączyć?

Post autor: merkava » śr wrz 06, 2017 20:20

Miałeś małe błędy w opisie - poniżej to co znalazłem już po przetłumaczeniu na polski. Jedynie nie mogłem rozpykać pinu 6 na Twoim malunku (czyli B na moim), i właśnie on jest dla mnie w jakiś sposób tajemniczy.

Obrazek
Qto pisze:Jeśli pozycje z tyłu świecą a z przodu (pozycje, mijania odlaczyles kabelkiem tfl) nie...to będzie jakaś rzeźba w instalacji bo te światła są spięte równolegle.
No to też jest dziwne, i też raczej skłaniam się ku rzeźbie (choć kabelki wyglądają na firmowe).. A może gostek odłączył w którymś miejscu mijania i wpiął się w linię dziennych? W wyłączniku wszystko by wyglądało normalnie, ale światełka zachowywały by się jak pisałeś - po wypięciu kabelka TFL (oryginalnie - dzienne) stracisz mijania (po przeróbce - robiące jako dzienne)?


Bóg stworzył Volkswageny by pokazać czym jest doskonałość.
A inne samochody? Bo ma poczucie humoru..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości