Problem z odpaleniem samochodu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

brybarplock
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt sie 18, 2017 16:11

Problem z odpaleniem samochodu

Post autor: brybarplock » pt sie 18, 2017 16:26

Cześć wszystkim,

od kilku dni borykam się z problemem w moim Golfie 5.
Problem polega na tym że nie da się uruchomić samochodu, przekręcając kluczyk w stacyjce diody normalnie się zapalają lecz niestety kiedy chcę uruchomić śilnik diody gasną słychać że rozrusznik "cyka" a silnik nawet nie drgnie.

mniej więcej 4 tygodnie temu w aucie zainstalowany został zestaw car audio (tuba i wzmacniacz). Miesiąc wszystko grało sprawnie nie było żadnych problemów z odpaleniem samochodu.

Auto nie chciało odpalić od kabli rozruchowych, zastosowałem łądowanie prostownikiem i udało się go odpalić lecz następnego dnia znowy rozładowany.
Myślałem że jest to problem poprzez błędne połączenie car audio lecz po odłączeniu wszystkiego i zaizolowaniu kabli nadal nie odpala.

Ładowany prostownikiem odpalił juz po godzinie.. tyle że po odpaleniu samochodu i zrobieniu około 50 km auto zostało zgaszone na 20 minut i znowu występuje problem z uruchomieniem silnika.
Teraz zostawiłem auto pod prostownikiem na 12 godzin aż do pełnego naładowania akumulatora, aczkolwiek podejrzewam że i to mu nie pomoże i w najgorszym przypadku akumulator padnie mi gdzieś na mieście czego się obawiam :(

Czy ktoś z Was może orientować się w czym tkwi problem ? Akumulator do wymiany/sprawdzenia ? czy odrazu celować w alternator ?

wybaczcie za nie spójnie napisany tekst ale jestem w tym temacie nieco zielony :okej:



myszazro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: ndz maja 28, 2017 11:22
Lokalizacja: Zwierzyniec
Auto: Volkswagen Golf

Re: Problem z odpaleniem samochodu

Post autor: myszazro » pt sie 18, 2017 17:01

Alternator sprawdź jakie ma ładowanie powinno być około 14 a 14,4V bez włączonych urządzeń następnie włączaj urządzenia wszystkie jak bardzo spadnie do alternator do roboty jeśli będzie ok to coś niestety kradnie prąd



bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2828
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Problem z odpaleniem samochodu

Post autor: bioly05011 » sob sie 19, 2017 08:13

sprawdź pobór ,może ten sprzęt kradnie prąd,lub coś zostało źle zamontowane...


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

brybarplock
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt sie 18, 2017 16:11

Problem z odpaleniem samochodu

Post autor: brybarplock » sob sie 19, 2017 16:34

po ładowaniu 14 godzin prostownikiem samochód już nic nie odpala. Myślę że nowy akumulator załatwi sprawę



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Problem z odpaleniem samochodu

Post autor: marcin7x5 » sob sie 19, 2017 21:13

Być może tak skoro nie daje rady. Stan rozrusznika jest dobry? Nie pobiera zbyt dużo prądu na rozruchu wskutek przycierania? Zawsze można dać stary aku do sprawdzenia pod obciążeniem aby wiedzieć jakie ma spadki.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Problem z odpaleniem samochodu

Post autor: grg474 » ndz sie 20, 2017 17:55

w mk5 lubi masa padać - ta przykręcana obok akumulatora do nadwozia


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 104 gości