,,Choinka ,, na zegarach (esp , abs, ręczny)

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pietera
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: pt lut 26, 2016 20:38

,,Choinka ,, na zegarach (esp , abs, ręczny)

Post autor: pietera » śr lip 26, 2017 18:47

Witam.
Jak w temacie.

Od jakiegoś czasu świeci mi się kontrolka ESP ( tzn teraz już non stop sie świeci. Pierwsze początki to gdy się nie świeciła- abs się załączał i autko hamowało samo... W momencie gdy autko hamowało , kontrolka esp mrygała.. gdy sam fizycznie włączyłem esp problem znikł. Od dłuższego czasu to jak tylko przekręcę kluczyk to esp się świeci i nawet nie mgę go fizycznie wyłączyć. Na komputerze wyskoczył błąd G202 i tu pytanie czy używany czujnik gdy kupię to będzie ok? - w internetach się oferują że za 100pln wysyłam czujnik i oni naprawiają,,

Kontrolka ABS i jego brak. Wymieniałem sprężyny z przodu nie ma opcji że coś uszkodziłem i po wymianie mam non stop świecącą kontrolkę od abs i oczywiście on nie działa... po podłączeniu do kompa wyskoczył błąd


01542 - Yaw Rate Sensor (G202) (to ten od esp)
57-00 - Electric Circuit Failure
00283 - ABS Wheel Speed Sensor; Front Left (G47)
04-10 - Mechanical Malfunction - Intermittent
00285 - ABS Wheel Speed Sensor; Front Right (G45)
04-10 - Mechanical Malfunction - Intermittent

czy jest coś co mogę sprawdzić dla czego wyskakują błędy tych dwóch czujników? (wcześniej tylko lewy był)

kontrolka od ręcznego mruga.... coś robiłem przy zawieszeniu - także mcphersona zdejmowałem i po odpaleniu auta się zaczęło....
w miedzy czasie podłączałem kompa pod golfa i miał też takie błędy (teraz ich brak)

18062 please check dtc memory of instrument cluster p1654 intermittent

immobiliser zaczą od niedawna blokować silnik tzn odpalam i gaśnie po 1 sec. lecz to nie zawsze , objawia się to tym , że po włączeniu zapłonu świeci kontrolka od niego i chyba też od świec ale nie jestem pewien i wtedy mam 100% pewność że w tym momencie autko nie odpali po podłączeniu kompa błąd:

engine start blocked by immobiliser p1570 intermittent


Tak wiem. Sporo tego lecz brak czasu był....
Jeślio można to proszę o wskazówki co mogę sprawdzić...

Co do kontrolki ręcznego - płynu hamulcowego nie brakuje, abs - czyściłem i przedmuchałem czujnik i pierścień, wtyczki sprawdzałem podociskałem... Co do ESP piszą że nie warto kupować używki , gdyż to samo może być i lepiej niech ktoś ogarnięty rozbierze i zrobi porządnie.
Czekam na sugestie. Pozdrawiam.


MK4 TDI ALH 235/447 :okej: :hmm:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 110 gości