Brak ładowania

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Pingumk4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn sty 23, 2017 23:21
Lokalizacja: Piła

Brak ładowania

Post autor: Pingumk4 » ndz lip 16, 2017 22:01

Witam, mam taki problem z moim golfem, ostatnio jechałem wszystko było dobrze i nagle zapaliła się kontrolka akumulatora, zatrzymałem się zgasiłem i przy odpalaniu już miał delikatny problem, jak wróciłem do domu zmierzyłem czy alternator ładuje i niestety na odpalonym silniku było 12,5V czyli brak ładowania, na szybkości ogarnalem alternator wymieniłem go i dalej nie ma ładowania powiem jeszcze ze jak sam zgaśnie to po około 20 minutach idzie go odpalić i przejechać kawałek. No i moje pytanie czy ktoś wie ktoś miał podobna sytuacje? Silnik 1.4 16V



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8846
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Brak ładowania

Post autor: marcin7x5 » pn lip 17, 2017 11:23

Zmierzyć napięcie na zacisku alternatora. Jeżeli tam nie będzie ok 14v to alternator niesprawny. Jeżeli będzie to przewód prądowy co idzie do aku do wymiany. Jeżeli przewód jest ok a dalej nie ma ładowania na zaciskach aku to sprawdź połączenia na zaciskach w tej puszce na aku.



Pingumk4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn sty 23, 2017 23:21
Lokalizacja: Piła

Brak ładowania

Post autor: Pingumk4 » pn lip 17, 2017 22:44

Wczoraj trochę sprawdzałem i tak w tej puszce wszystko git, przewód z akumulatora do alternatora również sprawny, sprawdzałem miernikiem na alternatorze to pokazywało 12,5V czyli przechodziło z akumulatora czyli alternator niby nie ładuje. Mam dwa altki i na tym i na tym brak ładowania na zaciskach altka. Może być tez takie wyjście ze kupiłem niesprawny alternator.



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Brak ładowania

Post autor: bogib184 » wt lip 18, 2017 05:11

Brak wzbudzenia alternatora, do sprawdzenia kostka na 2 piny i kabelki z niej wychodzące.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8846
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Brak ładowania

Post autor: marcin7x5 » wt lip 18, 2017 09:01

To sprawdź jeszcze ładowanie na 3000 Obr silnika. Jeżeli nie będzie ok 14v to alternator złom.
Przy tej prędkości obrotowej alternator powinien wzbudzić się sam i mieć ładowanie. Sprawdzenie kostki na rozrusznikiem też nie zaszkodzi.



Pingumk4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn sty 23, 2017 23:21
Lokalizacja: Piła

Brak ładowania

Post autor: Pingumk4 » wt lip 18, 2017 12:52

Sprawdzałem tez na wyższych obrotach i nic nie działało a po odłączeniu tej kostki na dwa piny to z deski zgasła tylko kontrolka aku a ładowania brak. Wczoraj zaciągnąłem golfa do elektryka i dałem mu tez ten alternator co kupiłem żeby sprawdził czy jest sprawny, jak odbiorę golfa to dam znać co się odjaniepawliło.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Brak ładowania

Post autor: Qto » wt lip 18, 2017 13:19

Jeśli kontrolka jest a ładowania nie ma, to problem będzie w alternatorze. Gdyby brak wzbudzenia wynikał z przerwy w obwodzie, to nie byłoby kontrolki. Warto sprawdzić też masę silnika...bo ta może być słaba chociaż wtedy powinno być więcej problemów...np z odpalaniem.

Przenoszę do odpowiedniego działu



Pingumk4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn sty 23, 2017 23:21
Lokalizacja: Piła

Brak ładowania

Post autor: Pingumk4 » wt lip 18, 2017 23:32

Sorki za zły dział ale to mój pierwszy post. Golf został odebrany i był to jednak alternator a bardziej regulator napięcia naprawione i teraz gitara, a ten alternator co kupiłem tez był walnięty a niby miałbyć sprawny... wielkie dzięki za pomoc temat można zamknąć.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 116 gości