Paląca się kontrolka ABS. Problem z immo?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kot_ka_boom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn lip 03, 2017 21:20

Paląca się kontrolka ABS. Problem z immo?

Post autor: kot_ka_boom » pn lip 03, 2017 22:28

Witam serdecznie,

Od ponad miesiąca jestem posiadaczem Golfa IV 1.6 SR (AKL) 97r. Autko kupione na szybko, bo musiałem mieć czym dojeżdżać do pracy. Podczas kupowania (jak to zwykle bywa, a byłem oglądać ze znajomym mechanikiem) działało bez zarzutu. Po kilku dniach zaczęły się z nim problemy (pewnie też był wlany jakiś moto-doktor czy ki uj). Tzn. czasami brakowało mu mocy, ciężko odpalał po nocy, po pierwszym odpaleniu potrafił zaraz zgasnąć i dopiero po drugim czy trzecim było ok. Najgorszym problemem było to, że potrafił zgasnąć na skrzyżowaniu (sam, tak jakby się zaduszał) i jak zgasł to już nie chciał odpalić (wyjaśnienie ---> jak zgaszałem go z kluczyka to odpalał za chwilę ponownie, a jak sam zgasł to odpalał dopiero po odczekaniu jakiegoś czasu - 1 godziny czy 2). Byłem z nim trzy razy na komputerze - zero błędów. Przed oddaniem auta do mechanika wymieniłem czujnik temperatury (bo pokazywał np. 120 °C , a w rzeczywistości tyle nie było) i czujnik od pompy wspomagania, bo jak kręciło się w miejscu kierownicą to obroty spadały na tyle, że też potrafił zgasnąć. Zauważyłem też, że ma przedmuchy. Oddałem auto do mechanika. Mechanik wymienił m.in. jeden tłok, bo był wyszczerbiony, pierścienie(ciśnienie na cylindrach wynosiło 6/7/8/9 bara?, a teraz na każdym jest po prawie 11) oraz termostat (zamiast termostatu było zrobione coś ala "made by janusz" - nie znam się - nie wnikam).

Auto po naprawie niebo, a ziemia ;) - odpala od strzała, dobrze chodzi. Mechanik zalecił jeszcze wymianę akumulatora, bo już się do niczego nie nadawał.

I w tym momencie pojawia się problem, który w sumie też miał miejsce przed tymi naprawami opisanymi powyżej.

Po odpaleniu auta (częściej niż rzadziej) zapala się lampka od ABSu. I teraz jest taki hazard. Jak po 1s/2s lub od razu zniknie to jest wszystko ok. A jak nie zniknie to: nie działają kierunkowskazy, wentylator oraz nie palą się światła - za to podświetlenie zegarów jest ( światła stopu nie sprawdzałem czy tam ogrzewania tylnej szyby też nie). Pomocne w tej sytuacji jest tylko zgaszenie silnika, ponowne odpalenie i liczenie na to, że lampka od ABSu zgaśnie lub się nie zapali (zwykle nie trwa to dłużej niż jedno, dwa ponowne odpalenia). Jak już jest wszystko ok to podczas jazdy już się nie zdarza, że się zapala i nie ma świateł i tych innych rzeczy.

Problem pojawiał się i przed wymianą aku i po wymianie (po cichu liczyłem na to, że wymiana pomoże - no cóż).

Dowiadywałem się/czytałem na forach, że może to być problem z immobilajzerem lub kostką ze stacyjki. Czy może ktoś miał podobny problem lub może to potwierdzić z własnego doświadczenia lub wiedzy? Nie chciałbym wydawać kasy na niepotrzebne naprawy. Albo czy może to być problem z komputerem samochodu?



Awatar użytkownika
PiotrekG87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: śr lis 26, 2014 12:38
Lokalizacja: Poznań
Auto: VW Bora
Silnik: AKL

Paląca się kontrolka ABS. Problem z immo?

Post autor: PiotrekG87 » wt lip 04, 2017 10:42

Kontrolka ABS zapala się gdy są problemy z zasilaniem. Sprawdź klemy czy są niezaśniedziałe i dobrze dociśnięte a jak nie pomoże to dalej szukaj w wiązce elektrycznej. Sprawdź też napięcie alternatora.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Paląca się kontrolka ABS. Problem z immo?

Post autor: Qto » wt lip 04, 2017 14:54

Immo nie. Jeśli kontrolka ma faktycznie powiązanie z resztą usterek...to może kostka stacyjki, może coś z przekaźnikiem linii X - można by to wyciągnąć i zrobić zworkę w celu sprawdzenia czy problem nie będzie się pojawiał.



kot_ka_boom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn lip 03, 2017 21:20

Paląca się kontrolka ABS. Problem z immo?

Post autor: kot_ka_boom » wt lip 04, 2017 16:42

Dzięki za info . Jak dzisiaj odpalałem auto, to za 1 i 2 razem paliła się kontrolka ABS (i też nie było świateł, kierunków itd.). Po 3 odpaleniu też, ale jak złapałem za kluczyk (żeby znowu zgasić auto) to kluczyk sam się lekko cofnął i tak lekko "kliknął" i lampka zgasła i wszystko wróciło do normy. Czyli wychodziło by na to, że może rzeczywiście winna jest kostka stacyjki. Spróbuje ją wymienić (chociaż nie wiem kiedy znajdę na to czas ;) ) i dam znać czy pomogło.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8846
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Paląca się kontrolka ABS. Problem z immo?

Post autor: marcin7x5 » wt lip 04, 2017 19:34

Wygląda na kostkę stacyjki lub te wiosełko co w nią wchodzi.



kot_ka_boom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn lip 03, 2017 21:20

Re: Paląca się kontrolka ABS. Problem z immo?

Post autor: kot_ka_boom » śr lip 05, 2017 15:42

Problem rozwiązany. Wszystkiemu winna była kostka stacyjki. :)

Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 128 gości