Kluczyk nie działa, auto nie odpala

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bianco90
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob sty 30, 2016 20:39

Kluczyk nie działa, auto nie odpala

Post autor: bianco90 » pn wrz 19, 2016 08:37

Cześć, mam problem - dojechałem do pracy, zgasiłem silnik, wysiadam i chcę zamknąć auto - pilot nie działa. Sprawdziłem, czy działa stacyjka i nic - po włożeniu kluczyka auto nie odpala. Wydaje mi się, że zepsuł się pilot, a skoro nie odpala, to może immobilizer? Może tak być, czy raczej coś innego? Naprawią mi to gdzieś od ręki? Bo nie chcę, żeby lawetowali mi auto spod parkingu koło pracy :P Auto to Golf 4 1.4 2000 r.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Kluczyk nie działa, auto nie odpala

Post autor: Qto » pn wrz 19, 2016 11:00

pilot i immo to dwie niezależne sprawy...chyba że mowa o jakimś dokładanym chińczyku?
przy fabrycznym immo silnik odpalił ale id razu zgaśnie..
chińska centralka alarmu jak się wysypie to pilot nie będzie działał...i przy okazji nie odpalisz auta bo centralka odcina jakiś obwód...np pompę paliwa



bianco90
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob sty 30, 2016 20:39

Kluczyk nie działa, auto nie odpala

Post autor: bianco90 » pn wrz 19, 2016 11:05

Pilot oryginalny. Niestety, mam tylko jeden kluczyk, więc innego nawet nie mogę sprawdzić.
Dzwoniłem już do elektryka i powiedział, że to raczej coś z samochodem - brak prądu, skoro przy odpalaniu nic się nie dzieje. To w sumie możliwe, bo już kiedyś nawalił mi regulator napięcia i auto stanęło na autostradzie... Tyle że wtedy prądu zaczęło brakować "stopniowo", najpierw mrugało, a w końcu padło podświetlenie zegarów, potem wyłączyły się światła i auto stanęło. A tym razem wszystko było ok, tylko gdy po zaparkowaniu chciałem odpalić jeszcze raz - nic się nie dzieje, nie słychać nic podczas przekręcania kluczyka. Czy to możliwe, żeby akumulator tak nagle cały się rozładował?



bianco90
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob sty 30, 2016 20:39

Kluczyk nie działa, auto nie odpala

Post autor: bianco90 » pn wrz 19, 2016 11:41

Tymczasowo "naprawiłem" auto - powciskałem pedał gazu paręnaście razy i teraz już odpala, a przynajmniej na razie. Ale i tak podjadę do elektryka, zanim stanie na amen. Co może być nie tak z prądem, co "naprawiłem", wciskając gaz na zgaszonym silniku, bez włożonego kluczyka?

EDIT. Napisałem posta pod postem, żeby temat się zaktualizował, a potem zrobię z tego jedną wiadomość ;)



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8846
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Kluczyk nie działa, auto nie odpala

Post autor: marcin7x5 » wt wrz 20, 2016 20:42

Sprawdź zasilanie w skrzynce na aku.



bianco90
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: sob sty 30, 2016 20:39

Kluczyk nie działa, auto nie odpala

Post autor: bianco90 » śr cze 28, 2017 11:45

Problem rozwiązany już dawno - problemem okazała się poluzowana klema na akumulatorze.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości