Dziwne zachowanie zamków po wymianie silniczka szyby.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

TheVag
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: wt lip 15, 2014 12:15

Dziwne zachowanie zamków po wymianie silniczka szyby.

Post autor: TheVag » śr cze 07, 2017 07:49

Witam.
Na wstępie zaznaczam że przeczytałem wszystko w dziale Elektryka odnośnie zamków,podnośnika szyb itp. nie znalazłem jednak odpowiedzi na mój problem.

Golf IV 1.9 TDI 110

Otóż, wymieniałem silniczek w drzwiach pasażera z przodu gdyż w poprzednim wyślizgały się trybiki. Po wymianie i złożeniu wszystkiego "do kupy" zauważyłem, że podczas jazdy od czasu do czasu (czasami raz za razem a czasami w ogóle) wszystkie zamki w drzwiach wydają odgłos jakby się otwierały ponownie. Cyple które są od zamykania drzwi nie ruszają się przy tym. Kolejna dziwna sytuacja to to, że po zamknięciu wszystkich drzwi z konsoli kierowcy tylne prawe się same otwierają. Nie zauważyłem żeby działo mi się coś takiego wcześniej. Po odłączeniu silnika nie dzieje się nic. Zamieniłem na stary silnik i dzieje się to samo. Zauważyłem że nie świeci też żarówka w drzwiach pasażera z przodu po ich otwarciu. Sprawdzałem obwód tych kabli które do niej idą od głównej wiązki do żarówki i przejście jest czyli obwód jest sprawny. Sama żarówka również jest dobra.

Macie jakieś pomysły co mogę jeszcze sprawdzić?
Myślałem o mikrostykach ale trochę przeraża mnie ściąganie całej blachy z drzwi, szyby i wykręcanie tego.
Wcześniej wolałbym się upewnić czy nie jest to wina czegoś innego.

Dodam że mam nie fabryczny alarm zamontowany który steruje zamkami i szybami, ale to nie jego wina gdyż po odłączeniu alarmu jest to samo.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Dziwne zachowanie zamków po wymianie silniczka szyby.

Post autor: Qto » śr cze 07, 2017 08:36

Mikrostyki, zimne luty w zamku...przypadek że usterka wyszła przy zmianie silniczka.



Bora2005
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: wt lip 21, 2015 15:24

Re: Dziwne zachowanie zamków po wymianie silniczka szyby.

Post autor: Bora2005 » śr cze 07, 2017 20:40

Spróbuj, na kilka minut, rozłączyć akumulator.



TheVag
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: wt lip 15, 2014 12:15

Dziwne zachowanie zamków po wymianie silniczka szyby.

Post autor: TheVag » czw cze 08, 2017 07:13

Jutro zabieram się za te drzwi więc dam znać jak to wygląda.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości