Pobór Prądu na wyłączonym silniku

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

grekteeeeeej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn cze 05, 2017 15:59

Pobór Prądu na wyłączonym silniku

Post autor: grekteeeeeej » wt cze 06, 2017 21:58

Siemanko Witam . Mam problem z moim golfikiem otóż wymieniłem alternator ponieważ był z nim problem i po wymianie szczotek nie ładował okazało się że cały srodek nadawał się do wymiany (podobno) no ale wymieniłem na nowy . I ładowanie wróciło niby wszystko ok. odpale go przejade sie zgaszę go i po 2-3 godzinach akumulator rozładowany do zera jedyne na co ma wystarczająco mocy to aby otworzyć drzwi centralnym zamkiem z pilota . Mechanikiem jestem niezłym bo poradze sobie z wieloma rzeczami ale elektryka to dla mnie czarna magia . Jak coś posiadam multimetr taki zwyczajny i z jego obsługą też średnio aczkolwiek z poradników z internetu podejrzałem jak sprawdzać czy jest pobór prądu po zgaszeniu silnika pokazuje 0,00 . Prosze poradźcie coś, może macie jakieś pomysły albo ktoś ma lub miał podobny problem ?
Pozdrawiam :D :D



Bora2005
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: wt lip 21, 2015 15:24

Re: Pobór Prądu na wyłączonym silniku

Post autor: Bora2005 » wt cze 06, 2017 23:32

Niestety, ale wszystko wskazuje na to, że "padł" akumulator. Po prostu, nie był doładowany z powodu uszkodzonego alternatora, i uległ zasiarczeniu. Istnieje procedura odsiarczania, lecz jest to skomplikowany i długotrwały proces i dzisiaj nikomu nie chce się w to bawić. Lepiej wymienić akumulator na sprawny (nowy).



grekteeeeeej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn cze 05, 2017 15:59

Pobór Prądu na wyłączonym silniku

Post autor: grekteeeeeej » śr cze 07, 2017 08:50

Właśnie otóż nie , wsadziłem akumulator 2 miesięczny z samochodu znajomego i dzieje się niestety ta sama akcja :(



Bora2005
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: wt lip 21, 2015 15:24

Re: Pobór Prądu na wyłączonym silniku

Post autor: Bora2005 » śr cze 07, 2017 16:23

W takim razie coś nie chce mi się wierzyć w ten pomiar upływu prądu "0,0" A. Przy podłączonym akumulatorze do instalacji zawsze jest on >0.0 A. Może źle dokonujesz pomiaru albo miernik jest niesprawny. Może opiszesz jak to robisz i jakiego używasz miernika.



grekteeeeeej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn cze 05, 2017 15:59

Pobór Prądu na wyłączonym silniku

Post autor: grekteeeeeej » śr cze 07, 2017 19:19

Pobór sprawdzam na multimetrze ustawionym na 5A i przykładając czarny kabel od miernika do klemy minusowej na akumulatorze a czerwony do minusowej klemy w samochodzie . A multimetr zwykły kupiony w bricomarche za 39,99 Mówie ten multimetr kupiłem specjalnie na potrzeby sprawdzenia tego nigdy wcześniej niestety nie miałem z tym do czynienia :(



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Pobór Prądu na wyłączonym silniku

Post autor: Qto » śr cze 07, 2017 19:32

skoro pokazuje 0 to na pewno coś jest nie tak z pomiarem (być może zły zakres ustawiony), bo np licznik będzie pobierał prąd zawsze (jeśli ma zasilanie oczywiście)...
Włącz światełko w podsufitce aby sprawdzić czy amperomierz coś pokaże - sprawdzisz czy urządzenie działa i czy jest prawidłowo podłączone.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Pobór Prądu na wyłączonym silniku

Post autor: marcin7x5 » śr cze 07, 2017 21:21

A przełożyłeś wtyczkę w gniazdo do pomiaru prądu? Masz 2 czy 3 wejścia w mierniku?



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Pobór Prądu na wyłączonym silniku

Post autor: Hubi14 » śr cze 07, 2017 21:55

w multimetrze są zawsze minimum 3 gniazda, wspólne masowe, i jedno do pomiaru napięcia/rezystancji/małych prądów i drugi tylko do dużego Amperarzu, obstawiam błąd w sztuce i źle wykonywany pomiar :D



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9233
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Pobór Prądu na wyłączonym silniku

Post autor: wesol » śr cze 07, 2017 22:46

grekteeeeeej pisze:Pobór sprawdzam na multimetrze ustawionym na 5A i przykładając czarny kabel od miernika do klemy minusowej na akumulatorze a czerwony do minusowej klemy w samochodzie . A multimetr zwykły kupiony w bricomarche za 39,99 Mówie ten multimetr kupiłem specjalnie na potrzeby sprawdzenia tego nigdy wcześniej niestety nie miałem z tym do czynienia :(
Blad w opisie nie ma akumulator klem. Klema to klema i jest na kablu. Po rozpieciu obwodu zamknietego w szereg wstawiamy nasz miernik z nastawem na ampery lub mili ampery.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

grekteeeeeej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn cze 05, 2017 15:59

Pobór Prądu na wyłączonym silniku

Post autor: grekteeeeeej » czw cze 08, 2017 00:19

No mam 3 wejścia, to jak to podłączyć aby wszystko poprawnie pomierzyć ? :D



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Pobór Prądu na wyłączonym silniku

Post autor: marcin7x5 » czw cze 08, 2017 20:43

Wpinasz szeregowo czyli odpinasz kabel z klemą z bieguna aku i podpinasz jeden przewód do bieguna a drugi do klemy o przewodu. W mulimetrze przepinasz na wtyk do pomiaru prądu (A) oczywiście.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości