Komputer pokładowy + średnie spalanie

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
osa1989
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: sob lut 04, 2017 20:01
Lokalizacja: Toruń

Komputer pokładowy + średnie spalanie

Post autor: osa1989 » sob kwie 15, 2017 19:24

Witam serdecznie, mam taki problem odnośnie komputera pokładowego, że w momencie "rozgrzania się samochodu" w sensie dłużej pochodzi odpalony wyświetlacz zaczyna zanikać aż do takiego momentu, że za przeproszeniem chu*** widać a przy świecącym słońcu to w ogóle:

Obrazek


od czego to się robi i czy jest możliwość samemu to ogarnąć czy do jakiegoś elektromechanika z tym podjechać.

Druga sprawa to średnie spalanie, dziś jechałem pierwszy raz w dłuższą trasę i w momencie zatrzymania się na stacji i zgaszenia go śr spalanie się wyzerowało. W Passacie B5 miałem tak, że cały czas wyliczał średnią od momentu kiedy go wyzerowałem i bez względu kiedy i gdzie jechałem. Tutaj myslałem nad tą funkcją i tego przełącznika co zmienia 1 - 2 przy średniej czy 1 pokazuje aktualne od momentu startu a 2 średnią z ostatnich jazd moich?? Czy to tylko 2 różne obliczenia komputerka, bo przy "1" miałem 5,2 bodajże a przy "2" 7,5 czy coś takiego.

Z góry dziękuje za odpowiedź



Awatar użytkownika
krissMK4
TDI - The Devil Inside
TDI - The Devil Inside
Posty: 664
Rejestracja: pt cze 24, 2011 15:29
Lokalizacja: Lipsko

Komputer pokładowy + średnie spalanie

Post autor: krissMK4 » sob kwie 15, 2017 19:47

Ekran już swoje przeszedł , i będą zanikać linie w wysokiej temperaturze , w 1/2 fis ekran jest nie wymienny ,tylko zmiana licznika ratuje sytuacje :bajer:

A co do spalania to masz 2 pomiary , 1. resetuje sie po dłuższym postoju , 2. zostaje :) i podejrzewam że masz na pomiarze pierwszym i ci sie kasuje :) przełacz resetem na drugi i nie będzie się resetować :bajer:

Tak to są niezależne od siebie pomiary na różnych dystansach bo jedno się kasuje a drugie nie


Obrazek

Znajdź przyczynę, rozwiąż problem
Bo inaczej za daleko nie pojedziesz już tym golfem ;)

Awatar użytkownika
speedi93
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: śr paź 31, 2012 16:01
Lokalizacja: Jelenia Góra
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+
Kontakt:

Re: Komputer pokładowy + średnie spalanie

Post autor: speedi93 » śr kwie 19, 2017 07:48

Pierwszy pomiar kasuje się sam 2 godziny po zgaszeniu auta a drugi pomiar kasuje się ręcznie

Wysłane z mojego UMIDIGI Z przy użyciu Tapatalka


ALH + GTB17 + FMIC + WZM230 + 107J = 194HP 397Nm

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 117 gości