Zacięty szyberdach

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Gwiezdnyy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob mar 11, 2017 14:32

Zacięty szyberdach

Post autor: Gwiezdnyy » sob kwie 15, 2017 14:13

Witam wszystkich w te świąteczne popołudnie

Ostatnio w Gdańsku były upały więc zacząłem korzystać z dobrodziejstwa jakim jest szyberdach w golfie, ale zapomniałem jaki to delikatny mechanizm no i pech chciał że już któregoś dnia już nie chciał się otworzyć. Więc korbka w dłoń i zacząłem kręcić silniczkiem jak się okazało mechanizm jest cały, przechodzi z trudem z pozycji pionowej do poziomej i w drugą stronę ale działa. Sprawdziłem później, że elektryczne zamykanie szyberdachu też działa problem jest tylko z otwieraniem. Podejrzewam że opory jakie stawiają prowadnice są za duże dla tego silniczka i w rezultacie nie kręci się w ogóle. Dodatkowo przesmarowałem całe prowadnice smarem do łożysk i rozruszałem mechanizm lecz i to nie przyniosło rezultatu. Obstawiam że spalił się bezpiecznik od otwierania szyberdachu ale czy to nie powinno być na jednym bezpieczniku? Niech wypowie się jakiś znawcą co już przerabiał temat szyberdachu.


Pozdrawiam



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Zacięty szyberdach

Post autor: muszkatobiasz » sob kwie 15, 2017 18:23

silniczek do wymiany



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Zacięty szyberdach

Post autor: Mavrick » ndz kwie 16, 2017 22:13

Smarem do lozysk?...po pierwszej jezdzie w deszcz bedziesz mial tam tone blota i prowadnice szlak trafi...



Gwiezdnyy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob mar 11, 2017 14:32

Zacięty szyberdach

Post autor: Gwiezdnyy » ndz kwie 16, 2017 23:44

Chodzi o taki biały smar w spray'u. Dlaczego silnieczek do wymiany? normalnie się na zamyka po wciśnięciu przycisku, problem jest z otwieraniem oraz odchylaniem do góry. Słychać takie "cykanie" po wciśnięciu przycisku do otwierania.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Zacięty szyberdach

Post autor: Mavrick » pn kwie 17, 2017 10:17

Zmien na smar teflonowy albo silikonowy. Wyciagnij silniczek i zobacz czy na sucho chodzi.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 20 gości