Problem z wycieraczkami przednimi

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
maciek_11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw kwie 02, 2015 20:24

Problem z wycieraczkami przednimi

Post autor: maciek_11 » ndz mar 19, 2017 21:23

Witam, od jakiegoś czasu barykam się z denerwującym problem w Golfie IV

Wycieraczki przednie na stopniu, gdzie nie powinny chodzić, chodzą jak im się podoba. Bywa, że przez 2 tygodnie jest ok. Innym razem włączają się, wykonają kilka serii i zatrzymają się, nie koniecznie w wyjściowym położeniu tylko bywa, że staną na pionowo na środku szyby. Zauważyłem także, że czasem wycieraczki pozornie wydawać by się mogło wyłączą się, jednak wykonują minimalny ruch, a po podniesieniu ramion ciągle się kręcą, po prostu nie mają na tyle siły, aby uciągnąć pióra po szybie. Dodam, że często wycieraczki włączają się już przy samym zapłonie. Dodatkowo po przekręceniu kluczyka i grzaniu świec zwłaszcza teraz w okresie zimowym kiedy trwa to dłużej zauważyłem, że wraz z tym ruchem wycieraczek miga kontrolka od ABS, jakby miało to związek z problemami z elektryką.

Miałem w aucie problem z przeciekiem przez skrzynkę bezpieczników na podszybiu, który zatamowałem. Może to mieć znaczenie. Dodam, że po zakupie auta wymieniałem w nim manetkę wycieraczek na inną, używaną.

Za namową elektryków wymieniłem już samochodzie przekaźnik 377 oraz kostkę przy stacyjce, bezskutecznie. Nie jestem specem samochodowym, sam raczej nie pogrzebię w poszukiwaniu problemu. Liczę, że może ktoś miał podobny problem i wystarczy coś wymienić, myślałem o samej manetce, może moduł komfortu?

Jeśli to nie pomoże pewnie będę szukał rozwiązania u elektryków, choć już dwukrotnie auto po zawiezieniu do warsztatu "ozdrowiało" na ten czas.

Pozdrawiam,
Maciej



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8847
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Problem z wycieraczkami przednimi

Post autor: marcin7x5 » ndz mar 19, 2017 21:28

Wygląda to na uszkodzenie w manetce.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem z wycieraczkami przednimi

Post autor: Qto » pn mar 20, 2017 09:29

Mi to wygląda na problem z silniczkiem wycieraczek...i pewnie zawierający się mechanizm. Kontrolka ABS być może przez spadek napięcia się pokazuje...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości