Jaką dobrać diodę pół przewodnikową?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
remik5535
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: wt sty 29, 2013 19:10
Lokalizacja: Chocianów
Kontakt:

Jaką dobrać diodę pół przewodnikową?

Post autor: remik5535 » czw mar 09, 2017 11:17

Część, sprawa dotyczy passata B3 ale to prawie to samo :) potrzebuję dobrać diodę półprzewodnikową. W swoim passacie miałem problem z ładowaniem, żeby ono było musiałem auto mocno przygazować, na początek wymieniłem szczotki na alternatorze, dużo to nie dało. Wyczytałem że może być to wina diody w liczniku, i tak się też okazało że coś nie łączyło w kostce do licznika, poprawiłem to, ale auto nadal trzeba było i tak na początku lekko przygazować, więc po prostu zrezygnowałem z diody. Odłączyłem niebieski kabel od wtyczki do licznika i połączyłem z napięciem po zapłonie, auto od razu ma ładowanie ale okazało się że nie da się go zgasić bo spowrotem na niebieskim kabelku pojawia się +12v. Więc po prostu między przewodem +12v po zapłonie a tym niebieskim kablem dałem przycisk. Teraz gdy odpalę auto to muszę wcisnąć tylko ten przycisk aby było ładowanie, i wtedy jestem pewny że jest. Ale chciałbym jednak ten przycisk zamienić z diodą półprzewodnikową tak żeby już nie trzeba było naciskać. I pytanie czy pomożecie mi dobrać jaka to ma być dioda? O jakich parametrach? Tak żeby dioda przewodziła prąd z przewodu +12v po zapłonie do niebieskiego przewodu ale nie przewodziła później +12v z niebieskiego na ten po zapłonie.

Wysłane z P8 lite



Awatar użytkownika
iNitiaL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: czw paź 31, 2013 14:43
Lokalizacja: ___
Auto: mk zwei

Jaką dobrać diodę pół przewodnikową?

Post autor: iNitiaL » czw mar 09, 2017 14:19

Dioda prostownicza, powinna starczyć 1N4001. Rozumiem że masz jakiś problem z tym niebieskim kabelkiem wzbudzającym alternator (w schematach 'alternator excitor wire')?
Moim skromnym zdaniem to naprawiłbym licznik zamiast kombinować. Powinno się dać wymienić samą elektronikę licznika jeżeli zależy Ci na zachowaniu przebiegu.


___

bioly05011
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2828
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 21:36
Lokalizacja: Rzepin

Jaką dobrać diodę pół przewodnikową?

Post autor: bioly05011 » czw mar 09, 2017 14:23

rozbierałeś altek,sprawdzałeś diody wzbudzenia...


Sprzedam części do pomp wtryskowych,całe pompy 110afn,90 1z, 90 Z górnym przelewem,pompa renault 1.9dti tłok 11

Awatar użytkownika
remik5535
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: wt sty 29, 2013 19:10
Lokalizacja: Chocianów
Kontakt:

Jaką dobrać diodę pół przewodnikową?

Post autor: remik5535 » czw mar 09, 2017 17:06

Dużo już robiłem przy tym aucie, nie mam już siły do niego, a rozbierać altek, lub rozkładać cały licznik tylko po to żeby szczerze mieć tylko jedną świecącą diodę to odechciewa mi się już. Altek mogę rozebrać, i nie tak poskładać i może być do wymiany wtedy a licznik będę może za niedługo wymieniał to wtedy dokładnie popatrzę. Narazie chcę to zrobić na tej prostej zasadzie diody, wlutować ją i będę miał spokój.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości