Problem z ogrzewaniem tylnej szyby

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

xmatiis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr sty 14, 2015 19:47
Lokalizacja: Opolskie

Problem z ogrzewaniem tylnej szyby

Post autor: xmatiis » ndz sty 18, 2015 13:12

Witam.

Mam problem tak jak w temacie. Otóż tylna szyba jest ciągle ogrzewana, tzn. tak jakby ciągle był włączony przycisk ogrzewania. Co do przycisku, prawdopodobnie nie działa, i trochę się przycina, teraz jest pozycji wyłączonej jednak szyba jest ciągle ogrzewana. Co jest przyczyną ? Spalony włącznik ?



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Problem z ogrzewaniem tylnej szyby

Post autor: Haki » ndz sty 18, 2015 15:31

Uwalony przełącznik ... jak uda Ci się rozebrać to zobacz czy nie zwarły się styki na stałe ... miałem coś podobnego w Polo


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

xmatiis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr sty 14, 2015 19:47
Lokalizacja: Opolskie

Problem z ogrzewaniem tylnej szyby

Post autor: xmatiis » ndz sty 18, 2015 17:36

Okej. Dzięki, w tym tygodniu postaram się wymontować przełącznik. Da się go wyjąć bez rozkręcania całego panelu ?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem z ogrzewaniem tylnej szyby

Post autor: Qto » ndz sty 18, 2015 17:37

da się, po wyjęciu włącznika odepnij wtyczkę od niego - to wystarczy aby stwierdzić czy w nim leży przyczyna



Awatar użytkownika
golfik88
...
...
Posty: 714
Rejestracja: pt maja 18, 2007 14:48
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Problem z ogrzewaniem tylnej szyby-nowy problem

Post autor: golfik88 » śr lut 22, 2017 19:13

Witam,

Wiem, że temat "stary jak świat" ale nie chciałem otwierać nowego, ponieważ mam podobny problem.

W moim przypadku, wygląda to tak:
Kiedy przekręcam zapłon (kontrolki się świecą) to przycisk od ogrzewania tylnej szyby nie świeci się (bo tak raczej musi być, dopóki nie włączy się ogrzewania) - sprawdzam miernikiem napięcie jest pod numer 4 we wtyczce i wynosi 12,12 V.
W tej samej pozycji kluczyka włączam światła (postojowe/mijania) i przycisk zaczyna świecić jakby było włączone ogrzewanie (co nie powinno mieć miejsca), pojawia się napięcie na pinach 1 i 3.
Najdziwniejsze z tego wszystkiego jest to, że jak wyłączę zapłon, lecz zostawię włączone światła (w tym przypadku tylko postojowe) to nadal świeci się przycisk i nadal we wtyczce jest napięcie.
To powoduje, że działa mi automatycznie ogrzewanie tylnej szyby, bez wciskania przycisku......



Czy ktoś z Was miał taki przypadek?? Gdzie szukać przyczyny...... :-( :-( :-(

Tak to wygląda, trochę słaba jakość bo telefonem.
Obrazek

Druga kwestia, wyjąłem bezpiecznik numer 9 (od ogrzewania) i nadal świeci się dioda/żarówka w włączniku.....
ObrazekObrazek

Z tego co wyczytałem ze schematu to:
- cienki przewód szary z niebieskim paskiem jest połączony z włącznikiem świateł (zapala mała zieloną diodę po włączeniu świateł)
- brązowy - masa
- gruby biały z zielonym paskiem plus idący w kierunku szyby
- gruby czarny z żółtym paskiem plus idący z bezpiecznika numer 9

Czyli po zetknięciu pinów dwóch grubych przewodów, dopiero wtedy powinna zaświecić się żarówka (biała) i działać ogrzewanie.....



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości