Problem z ryglowaniem drzwi

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

michalbub
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw gru 22, 2016 15:35

Problem z ryglowaniem drzwi

Post autor: michalbub » sob gru 24, 2016 11:11

Witam. Z uwagi na to że golf dopiero został zakupiony mam kilka drobnych usterek do usunięcia. Jedną z nich jest to że w przypadku ryglowania drzwi od wewnętrznej strony na guziku ryglowania w drzwiach kierowcy we wszystkich drzwiach wskakują guziki a po upływie około 1 sek. oboje tylnych drzwi ponownie się samo otwiera. czym może to być spowodowane ?



milosz196
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: wt gru 06, 2016 15:09

Problem z ryglowaniem drzwi

Post autor: milosz196 » sob gru 24, 2016 12:57

mam ten sam problem, możliwe że to wina zamka w drzwiach kierowcy ja właśnie zakupiłem cały zamek i po świętach wymienię i zobaczę czy to pomoże



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem z ryglowaniem drzwi

Post autor: Qto » sob gru 24, 2016 13:09

Jeżeli nie otwierają się wszystkie drzwi ani drzwi kierowcy...to problem leży w tych drzwiach które się otwierają.



michalbub
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw gru 22, 2016 15:35

Problem z ryglowaniem drzwi

Post autor: michalbub » sob gru 24, 2016 15:12

właśnie o to chodzi że samochód zamyka się z zewnątrz normalnie ryglują się wszystkie drzwi. Ale problem zaczyna się gdy chce samochód zaryglować guzikiem na drzwiach kierowcy od środka



Awatar użytkownika
Patryk.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: czw gru 31, 2015 17:24

Problem z ryglowaniem drzwi

Post autor: Patryk. » sob gru 24, 2016 15:41

Mam podobny problem, jak rygluje drzwi do wewnątrz to wszystkie drzwi się zamkną ale po sekundzie drzwi pasażera się otwierają. Jak jest samochód zgaszony to wszystkie drzwi się zamkną. Dodam, że ten mam dołożony centralny z pilotem i ten sam problem występuje zamykając odpalony samochód pilotem od centralnego.



Awatar użytkownika
grzechotek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: śr kwie 15, 2015 21:24
Auto: Golf MK6
Silnik: BSE

Problem z ryglowaniem drzwi

Post autor: grzechotek » sob gru 24, 2016 21:47

Mam całkiem podobny problem, ale jak zamykam drzwi od zewnątrz czy to z lewej czy z prawej strony to wszystkie zamki się zamykają. Jak naciskam przycisk od zamykania w środku to zamykają się drzwi od kierowcy i tylne lewe, natomiast prawe przednie i prawe tylne zamykają się a po sekundzie się otwierają. Czytałem, że to mogą być mikroprzełączniki w zamku, ale jak by tak było to od wewnątrz jak by zamykał to tez by się otwierały po sekundzie.



milosz196
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: wt gru 06, 2016 15:09

Problem z ryglowaniem drzwi

Post autor: milosz196 » sob gru 24, 2016 23:51

raczej to bedzie tak jak Qto powiedział problem z zamkiem w tych drzwiach które się po tej sekundzie otwierają, ja dodam mam tak samo i skaner vag pokazał sporadyczny błąd zamka właśnie tych obydwu drzwi tylnych, więc pewnie ten mikrostyk broi



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem z ryglowaniem drzwi

Post autor: Qto » ndz gru 25, 2016 10:17

może niezrozumiale napisałem...
Problem z zamkiem kierowcy lub pasażera (zamki typu master) może powodować otwieranie się wszystkich drzwi lub tych w których jest problem z zamkiem...nigdy nie będą to losowo wybrane drzwi. Jeśli otwierają się tylko drzwi tylne, to w nich jest problem...jeśli otwiera się prawy przód i prawy tył, to przyczyny nie ma co szukać w drzwiach kierowcy.



michalbub
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw gru 22, 2016 15:35

Problem z ryglowaniem drzwi

Post autor: michalbub » ndz gru 25, 2016 10:26

rozumiem czyli należy poszukać problemu w tylnych drzwiach. a teraz jeszcze jedno pytanie czy mikro styki są w obu tylnych drzwiach czy może za nie odpowiadać tylko jeden mikro styk?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem z ryglowaniem drzwi

Post autor: Qto » ndz gru 25, 2016 10:55

w każdym zamku są mikrostyki...awaria lewego tylnego zamka nie będzie miała wpływu na inny zamek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości