Brak ogrzewania tylnej szyby

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Pietja321
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 17:30

Brak ogrzewania tylnej szyby

Post autor: Pietja321 » ndz gru 18, 2016 17:42

Witam, panowie mam problem otóż przyszły mrozy moze nie jakies duże ale szyba zamarznięta. Z tego co pamiętam to nagrzewanie nie działo już od wiosny tego roku. Gdy włącze ogrzewanie kompletnie nic sie nie dzieje, lampka sie nie zapala z tyłu napięcia nie ma aczkolwiek zaraz jeszcze pojde sprawdzić czy masa nie jest przerwana. Na szybie jest ok 2Ohmy.

Skoro prąd nie dochodzi do włącznika i nie zapala sie dioda to wątpie zeby z tyłu było napięcie chyba ze włącznik potrzebuje jakiegoś oporu zeby sie zaświeciła dioda.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Brak ogrzewania tylnej szyby

Post autor: Qto » ndz gru 18, 2016 18:25

może bezpiecznik?



Pietja321
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz gru 18, 2016 17:30

Brak ogrzewania tylnej szyby

Post autor: Pietja321 » ndz gru 18, 2016 19:02

Sprawdzałem jest OK. Sprawdziłem tak ze lewą strone podłączyłem do miernika a mase dałem do śruby z lampy tylnej i na mierniku pokazuje ~13V. Więc dlaczego nie świeci dioda w włączniku ? i dlaczego nie działa podgrzewanie tej szyby ?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Brak ogrzewania tylnej szyby

Post autor: Qto » ndz gru 18, 2016 22:31

a jeszcze sprawdź czy jest masa...
jak się okaże że jest i napięcie i masa...to sprawdź jeszcze raz ale nie miernikiem a żarówką np 21W. Jeśli żarówka zaświeci normalnym światłem to problem leży gdzieś w szybie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości