Skakanie obrotów

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

cj_tomekk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt lis 15, 2016 12:06

Skakanie obrotów

Post autor: cj_tomekk » wt lis 15, 2016 12:30

Witam forumowiczów.

Temat dość powszechny, rozpracowuję sprawę od 3-ch miesięcy. Silniczek AEE.

Wóz początkowo szarpał i gasł. Czasami nie odpalał pare ładnych minut na środku skrzyzowania :-(

Szarpanie zostało zniwelowane wymianą aparatu zapłonowego + naprawa przewodu. Gaśnięcie zredukowane do skakania obrotów (co jakiś czas gdy wóz się nagrzeje) przez wyczyszczenie map sensora. Wymienione też były przewody zapłonowe oraz przepustnica bo już niedomagała (najpierw używka, było lepiej ale niestablnie, potem nowa i ta jest w porządku). Przyglądałem sie też zaworowi oparów paliwa, odłączenie go sprawiło, że silnik z jednej strony lepiej ustawiał obroty do temperatury silnika, ale skakanie było nieco bardziej nasilone na jałowym, więc ostatecznie zostawiłem podłączony. Po nagrzaniu silnik stabilizuje się na ok 650 RPM czyli ok. Zauważyłem też, że czasami silnik trzęsie tak, że jest to bardziej wyczuwalne, zwlaszcza po skoku obrotów, a czasami po przejechaniu odcinka stabilizuje się i mruczy przyjemnie :-) Generalnie zmierzam w dobrą stronę, ale nadal nie jest poprawnie. Jeszcze dodam, że komputer nie pokazuje żadnych błędów.

Prosiłbym o podpowiedź co jeszcze można by sprawdzić.



cj_tomekk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt lis 15, 2016 12:06

Re: Skakanie obrotów

Post autor: cj_tomekk » czw gru 01, 2016 08:40

Okazało sie, że stabilizacja obrotów sięgała nawet 620 RPM co już jest trochę mało i nawet próbowało niżej cos powodowało skok. Wymieniłem map sensor na inny używany i póki co problem nie występuje i silnik nie trzęsie podejrzanie. Pojeżdżę trochę i zobaczymy, możliwe że to koniec poszukiwań :okej:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 126 gości