przelacznik wlacznik 3 pozycyjny podswietlenie 6 pin

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
VWiater
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 13:07
Lokalizacja: Kraków

przelacznik wlacznik 3 pozycyjny podswietlenie 6 pin

Post autor: VWiater » pn paź 31, 2016 20:55

Koledzy mam następujący problem:
mam przełącznik 3 pozycyjny podświetlany: I off II i ma 6 pinów. Potrzebuje go podłączyć tak żeby się świecił cały czas, w aucie 12V. Gdy podłączam go tak jak poniżej to świeci tylko wtedy gdy go włączę na I lub II.

Obrazek
Opis:
+o i -o na 0 to + i - które lecą do leda pod nogami w aucie(ledy wyłączone)
+ i - na II to stały + i - z akumulatora(ledy włączone cały czas)
+ i -cz na I to + z aku i - pojawiający się po otwarciu drzwi(ledy świecą gdy otwarte drzwi).

Na elektryce/elektronice się mało znam, na jakiś schematach też, jedyne co mi przyszło do głowy to rozebrać włącznik, przeciąć nożki od diody i przylutować je do stałego minusa i plusa przeciągnietego przez wywierconą dziurkę w przełączniku(tylko boję się, że podczas przełączania urwie sie ten kabel). Chyba, że jest taki przełącznik o jakim ja mówię tylko 3 pozycyjny musi być koniecznie.


Założyłeś temat z problemem swojego auta i ktoś Ci pomógł? Czuj się zobowiązany napisać co było przyczyną problemu i w jaki sposób go rozwiązałeś!

Awatar użytkownika
VWiater
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 414
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 13:07
Lokalizacja: Kraków

przelacznik wlacznik 3 pozycyjny podswietlenie 6 pin

Post autor: VWiater » śr lis 02, 2016 14:49

Jakby ktoś miał podobny problem to rozwiązany został na forum elektrody, podaje link:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3266536.html
Temat do zamknięcia.


Założyłeś temat z problemem swojego auta i ktoś Ci pomógł? Czuj się zobowiązany napisać co było przyczyną problemu i w jaki sposób go rozwiązałeś!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości