Błąd czujnika temperatury paliwa G81

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mrozilla
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn gru 29, 2008 17:01
Lokalizacja: Polska

Błąd czujnika temperatury paliwa G81

Post autor: mrozilla » śr paź 12, 2016 20:40

Już od dłuższego czasu pojawia mi się błąd:
17571 - Czujnik temperatury paliwa (G81)
P1163 - 35-10 - przerwa/zwarcie z plusem - Sporadyczny
Obrazek
Rozumiem, że ten komunikat tyczy się tego czujnika widocznego na zdjęciu, bo w sieci jest sporo informacji o czujniku w nastawniku pompy wtryskowe, a o tym w wersji PD jest niestety mało.
W programie pokazuje temperaturę paliwa inną o parę stopni od temperatury płynu chłodzącego. Po odpięciu czujnika temperatura wyświetlana jest taka sama jak temperatura płynu chłodzącego. Po wyjęciu czujnika i zmierzeniu go w temperaturze około 20st.C mierząc opór multimetr pokazuje wartość 1490, a przy podgrzewaniu czujnika suszarką wartość ciągle spada. Wygląda na to, że czujnik jest sprawny. Ruszając wtyczką od czujnika gdzie zamiast czujnika wpięty jest multimetr również nie widać żadnych oznak tego aby gdzieś przewód był naderwany.
Po każdym skasowaniu błąd powraca.
Wcześniej dodatkowo był jeszcze błąd zacisku DF, ale okazało się, że odpowiada za niego wtyczka pod obudową akumulatora, była w takim stanie, że po ruszeniu wtyczka została w rękach, po naprawie i skasowaniu błąd nie powraca. Jedynie ten czujnik temperatury paliwa - ale wszystko wydaje się być w porządku, gdzie szukać przyczyny?



mrozilla
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn gru 29, 2008 17:01
Lokalizacja: Polska

Re: Błąd czujnika temperatury paliwa G81

Post autor: mrozilla » śr lis 02, 2016 21:07

Czy nikt nie ma żadnego pomysłu odnośnie zaistniałej sytuacji? Po wykasowaniu błędu i przejechaniu parunastu kilometrów problem powraca, nie wiem co jeszcze mogę sprawdzić albo co zrobić aby wyeliminować problem skoro wynika z pomiarów, że wszystko działa prawidłowo... Chyba, że nie o ten czujnik chodzi, który sprawdzam tylko właśnie w tym silniku z tego co udało mi się na forach dowiedzieć chodzi właśnie o ten czujnik na przewodzie widoczny na zdjęciu...



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Błąd czujnika temperatury paliwa G81

Post autor: grg474 » czw lis 03, 2016 21:36

no chyba to logiczne - czujnik G81 jest 2 przewodowy. Skoro wg ciebie czujnik jest sprawny to jest błąd w wiązce. Dajesz 2 przewody zamiast obecnych od sterownika silnika i błąd powinien zgasnąć, jak nie gasnie to wina czujnika


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości