Opadające Wskazówki licznika Passat B5 - Rozwiązany

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Passatb5DW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob sty 30, 2016 12:07
Lokalizacja: Ząbkiwice Śląskie

Opadające Wskazówki licznika Passat B5 - Rozwiązany

Post autor: Passatb5DW » pn paź 10, 2016 23:18

Witam! Szukałem po różnych forach informacji o tym problemie jednak nadal nie udało mi się go rozwiązać więc zakładam ten temat.
Passat B5 1.9 TDI AFN 1997 r. od pewnego czasu podczas jazdy opadały wszystkie wskazówki (prędkość, obroty, Temperatura, paliwo) a z nimi także gasła lampka rezerwy... po kilku minutach znowu działały i po chwili opadały i tak w kółko... Teraz gdy odpalam auto wskazówki działają kilkanaście sekund a następnie opadają i już nie "wstają" nie wiem czy to może mieć z tym coś wspólnego ale opadają one miej więcej po takim czasie od odpalenia auta gdy słychać cyknięcie przekaźnika jakiegoś tam który zawsze cyka kilka sekund po odpaleniu...

Zimne Luty poprawiałem. Nie przyniosło to efektu.
Vag również nic nie pokazał.
Ostatnio zmieniony pt paź 14, 2016 18:44 przez Passatb5DW, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Opadające Wskazówki licznika Passat B5

Post autor: grg474 » wt paź 11, 2016 16:02

wygląda to na brak zasilania po stacyjce po odłączeniu przekaźnika od świec


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Passatb5DW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob sty 30, 2016 12:07
Lokalizacja: Ząbkiwice Śląskie

Opadające Wskazówki licznika Passat B5

Post autor: Passatb5DW » wt paź 11, 2016 16:21

Dokładnie coś takiego co piszesz kolego :) Teraz wskazówki działają tylko przy odpalaniu auta po chwili tak jak wcześniej opadają i już nie podnoszą się. Gdy zgaszę auto i od razu przekręcę zapłon, wskazówki się nie podniosą... dopiero gdy odczekam dłuższą chwile na zgaszonym aucie oczywiście wskazówki podnoszą się przy włączeniu zapłonu.. Wydaje mi się że może to mieć jakieś powiązanie właśnie z tym przekaźnikiem bo gasząc auto i od razu je odpalając ten przekaźnik się CHYBA nie włącza dopiero wtedy jak silnik będzie bardziej chłodniejszy... Może źle kombinuje, po prostu takie coś mi wpadło teraz do głowy :)



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Opadające Wskazówki licznika Passat B5

Post autor: grg474 » wt paź 11, 2016 20:32

niebieska wtyczka licznika - pin 1 - kolor przewodu czarny - sprawdź czy jest napięcie jak wyłączy się przekaźnik. Jak nie będzie to odetnij ten przewód i do niego poprowadź przewód z bezpiecznika 5 (teoretycznie powinien być tam + po stacyjce co możesz sprawdzić miernikiem)


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Passatb5DW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob sty 30, 2016 12:07
Lokalizacja: Ząbkiwice Śląskie

Opadające Wskazówki licznika Passat B5

Post autor: Passatb5DW » wt paź 11, 2016 21:19

Dzięki! :) Jutro z rana zabiorę się za to o efektach poinformuje :)



Awatar użytkownika
Passatb5DW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob sty 30, 2016 12:07
Lokalizacja: Ząbkiwice Śląskie

Opadające Wskazówki licznika Passat B5 - Rozwiązany

Post autor: Passatb5DW » pt paź 14, 2016 18:41

Witam Ponownie! Okazało się że prąd jest cały czas na tym czarnym przewodzie...
Rozebrałem cały licznik i podłączyłem samą płytkę... Szybko się okazało że wskazówki podnoszą się i opadają jak dotykam w tych miejscach (ZAZNACZONE CZERWONYM KÓŁKIEM)
Obrazek

Wziąłem płytkę do domu i prze lutowałem tam dosłownie wszystkie miejsca. Po Złożeniu licznika oraz zamontowaniu go na swoim miejscu problem jak ręką odjął... :) Dziękuje wszystkim za rady :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości