Brak świateł mijania, dmuchawy, wycieraczek

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

andrew01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr sty 18, 2006 08:45
Lokalizacja: Grudziądz

Brak świateł mijania, dmuchawy, wycieraczek

Post autor: andrew01 » sob paź 01, 2016 13:28

Panowie,

pacjent: WV Golf III 97, światła H1+H1

Mam problem z brakiem świateł mijania, dmuchawy, wycieraczek i nie wiem czego tam jeszcze. Dziwne jest to, że jeśli włączę włącznikiem światła, a następnie manetką włączę światła długie to dmuchawa i wycieraczki działają, przy czym świateł długich na stałe włączyć nie można, jedynie na czas przytrzymania manetki.

Podmieniałem włącznik świateł, lewą manetkę, ruszałem kablami przy kostce stacyjki i dalej mam to samo.

Jakieś pomysły co to może być? Sprawdzałem też przekaźnik nr 18 ale na oko wygląda ok.

Z góry dziękuję za szybką pomoc.

Pozdrawiam
Andrzej



andrew01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr sty 18, 2006 08:45
Lokalizacja: Grudziądz

Brak świateł mijania, dmuchawy, wycieraczek

Post autor: andrew01 » sob paź 01, 2016 14:37

To jednak kostka stacyjki, doraźnie pomogło zwarcie styku 15 ze stykiem X.

Pozdrawiam
Andrzej



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Brak świateł mijania, dmuchawy, wycieraczek

Post autor: Qto » sob paź 01, 2016 23:10

problem rozwiązany...ale temat poruszany dziesiątki razy ;)
i jeśli problemem nie jest przekaźnik styku X to klękła kostka stacyjki...oczywiście zawsze może się okazać że problemem jest kabel, ale z tego co jest opisane na forum...sprawdzając krok po kroku na pewno da się znaleźć przyczynę. Kolega Zico63b opisywał krok po korku co i jak robić...



andrew01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr sty 18, 2006 08:45
Lokalizacja: Grudziądz

Brak świateł mijania, dmuchawy, wycieraczek

Post autor: andrew01 » ndz paź 02, 2016 00:13

Zmyliło mnie głównie to, że wszystko zaczyna działać po włączeniu świateł długich, zresztą nadal nie rozumiem dlaczego tak się dzieje. U mnie to chyba jednak kostka stacyjki jest winna. Jeśli dobrze rozumiem napięcie po przekreceniu kluczyka powinno się pojawić na styku X oraz 15. U mnie pojawia się tylko na jednym z nich, stad pomogło zrobienie zwory. Minusem tego jest to co opisuje się na forum, czyli ze jak kręci rozrusznik to nie są odlaczane światła, dmuchawa itp. No ale to jest jedynie przejściowo do czasu wymiany stacyjki.

Pozdrawiam
Andrzej



andrew01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr sty 18, 2006 08:45
Lokalizacja: Grudziądz

Brak świateł mijania, dmuchawy, wycieraczek

Post autor: andrew01 » pt paź 07, 2016 17:16

Taaaaaaa..... mam przypadek w stylu... operacja się udała, pacjent zmarł....

Kostka stacyjki wymieniona (kostka oryginalna jak by co), ale auto nie pali. Kostka jako tako na śrubokręt działa i odpala. Wygląda tak, jak by trzpień wychodzący ze stacyjki miał luz lub się wyrobił i nie osiąga wymaganego kąta obrotu, przy którym załącza się styk rozrusznika...

Jakieś pomysły co z tym można zrobić? Bo jak nic nie wymyślę, to chyba zrobię rozrusznik na przycisk... Czy ten trzpień wychodzący ze stacyjki jest wymienialny?

Pozdrawiam
Andrzej
Ostatnio zmieniony pt paź 07, 2016 19:38 przez andrew01, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Peran
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: sob gru 20, 2014 14:05
Lokalizacja: LBL

Re: Brak świateł mijania, dmuchawy, wycieraczek

Post autor: Peran » pt paź 07, 2016 18:59

andrew01 pisze:Taaaaaaa..... mam przypadek w stylu... operacja się udała, pacjent zmarł....

Kostka stacyjki wymieniona (kostka oryginalna jak by co), ale uto nie pali. Kotka jako tako na śrubokręt działa i odpala. Wygląda tak, jak by trzpień wychodzący ze stacyjki miał luz lub się wyrobił i nie ma osiąga wymaganego kąta obrotu przy którym załącza się styk rozrusznika...

Jakieś pomysły co z tym można zrobić? Bo jak nic nie wymyślę, to chyba zrobię rozrusznik na przycisk... Czy ten trzpień wychodzący ze stacyjki jest wymienialny?

Pozdrawiam
Andrzej
U mnie było podobnie już dwóch autach.Trzeba wyjąć kostkę i sprawdź czy nie jest urwana stacyjka w środku tzn kręć kluczem w stacyjce a z drugiej strony spróbować przytrzymać szczypcami czy wykonuje cały ruch.

Nie wiem jak w Mk3 ale w 4 są zestawy naprawcze.
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5985653865
Ostatnio zmieniony pt paź 07, 2016 19:01 przez Peran, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Brak świateł mijania, dmuchawy, wycieraczek

Post autor: Qto » pt paź 07, 2016 19:01

z tego co kojarzę to trzeba całą stacyjkę zmienić...a rozrusznik na przycisk to rozwiązanie na chwilę bo prędzej czy później nie będzie można włączyć nawet zapłonu



andrew01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: śr sty 18, 2006 08:45
Lokalizacja: Grudziądz

Brak świateł mijania, dmuchawy, wycieraczek

Post autor: andrew01 » pt paź 07, 2016 19:41

Zestawu naprawczego faktycznie nie ma, co do stacyjek to jest ich na alle pełno, tyle że wszystkie mają kluczyk bez immo, sądziłem że kupię stacyjkę z kluczykiem, i kostkę immo przełożę...

Pozdrawiam
Andrzej



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Brak świateł mijania, dmuchawy, wycieraczek

Post autor: Qto » sob paź 08, 2016 00:17

bębenek ze stacyjki zapewne da się przełożyć



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości