Opis pinów przycisku podgrzewania tylnej szyby oraz oświetle

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Astercholik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: wt gru 29, 2015 23:00
Lokalizacja: Żory

Opis pinów przycisku podgrzewania tylnej szyby oraz oświetle

Post autor: Astercholik » sob paź 01, 2016 18:45

Witam czy jest mi ktoś w stanie przedstawić opis pinów przełącznika podgrzewania tylnej szyby, mój Golf posiada fake esp jak i podgrzewanie siedzeń i chciałbym podmienić przycisk esp za taki sam jak podgrzewanie tylnej szyby dokładnie chce podłączyć klime pod ten przycisk i ma działać to tak że pali sie czerwone podświetlenie (brazowy z szaro chyba niebieskim) naciskam zapala się na żółto i klima się włącza czyli musze podłączyć coś pod jeden pin który na wyłączonym przycisku nic nie robi a po naciśnięciu daje przepływ przez 1 kabel coś na zasadzie lamki nocnej klikamy się zapala

Przepraszam za bajzel w wypowiedzi ale nw jak to opisać, jak bd w domu postaram się lepiej opisać



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Opis pinów przycisku podgrzewania tylnej szyby oraz oświetle

Post autor: grg474 » sob paź 01, 2016 20:49

1 - gr/bl - podświetlenie (będzie na czerwono)
2 - br - masa
5 - ws/ge zasilanie z bezpiecznika
6 - ws - wyjście zasilania do grzania tylnej szyby
gr = grey
bl = blau
ws = weis
ge = gelb


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Astercholik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: wt gru 29, 2015 23:00
Lokalizacja: Żory

Opis pinów przycisku podgrzewania tylnej szyby oraz oświetle

Post autor: Astercholik » sob paź 01, 2016 21:24

Dzięki wielkie ale brakuje jednego pinu :)



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Opis pinów przycisku podgrzewania tylnej szyby oraz oświetle

Post autor: grg474 » sob paź 01, 2016 21:40

pin 3 sw/br daje zasilanie dla modułu komfort celem załączenia grzania lusterek
pin 8 (rzadko występuje) - grzanie kierownicy


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Astercholik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: wt gru 29, 2015 23:00
Lokalizacja: Żory

Opis pinów przycisku podgrzewania tylnej szyby oraz oświetle

Post autor: Astercholik » ndz paź 02, 2016 00:11

Użyje moich zdolności manualnych czyli żadnych :D

Tak jak widać na foto mam wykonana opcję po lewej i czy na przycisku od podgrzewania tylnej szyby idzie wykonać coś podobnego bodajże to bd tak pod pinem xx mam 1 cześć przewodu a pod pinem yy mam 2 część przewodu i po wciśnięciu go pin xx i yy tworzą przepływ co prowadzi do tego że klima się włącza???

Obrazek

Do pytań typu czemu klima nie działa z panelu przez swap, problemy z canowskim licznikiem w aucie bez can oraz to ze klima nie wykrywa obrotów silnika - mam tu kajś temat od tego :D

Które piny uzupełnić by był przepływ po wciśnięciu grzania szyby 5 i 6

Znalazłem coś takiego viewtopic.php?f=14&t=491814 ale ze mnie elektryk jak nikt więc proszę ciebie o pomoc który pin połączyć ze sobą by stał się jednością po wciśnięciu



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Opis pinów przycisku podgrzewania tylnej szyby oraz oświetle

Post autor: grg474 » ndz paź 02, 2016 12:57

Astercholik pisze:ale ze mnie elektryk jak nikt więc proszę ciebie o pomoc
to widać
Astercholik pisze: pytań typu czemu klima nie działa z panelu przez swap, problemy z canowskim licznikiem w aucie bez can oraz to ze klima nie wykrywa obrotów silnika -
po prostu źle podłaczasz.
Wracając do tematu - kup odciętą wtyczkę grzania szyby z wiązki mk4 z przewodami i podepnij zgodnie z w/w rozpiską


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Astercholik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: wt gru 29, 2015 23:00
Lokalizacja: Żory

Re: Opis pinów przycisku podgrzewania tylnej szyby oraz oświ

Post autor: Astercholik » ndz paź 02, 2016 17:28

Z tego co pamiętam sam pomagasz mi w tym temacie odnośnie że klima mi nie działa z panelu dla przypomnienia ten wątek: viewtopic.php?f=186&t=596378

Dokładnie czekam na odpowiedź od kolesia czy jego przycisk ma wiązkę :D to jak byś mi mogł napisać dokładnie który przewód podłączyć - podświetlanie wiem ale który z którym aby to działało i będzie można zamknąć temat :D
grg474 pisze: po prostu źle podłaczasz
Nic nie podłączałem ponieważ ja kupiłem samochód już po swapie poprzednim właścicielem był Tukan który wypowiada się w linku który dałem wyżej, to on coś źle podłączył :D dlatego takie są problemy z tą klimą



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 129 gości