Elektryka golf 2 2.3 v5 aqn

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

_kuba_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw wrz 22, 2016 21:09

Elektryka golf 2 2.3 v5 aqn

Post autor: _kuba_ » czw wrz 22, 2016 21:25

Witam, potrzebuję wskazówek jak podłączyć instalację elektryczną silnika 2.3 v5 aqn do golfa 2 (wcześniej był silnik 1.6 PN) silnik siedzi już w aucie, tylko problem w tym że nie wiem jak to wszystko podłączyć aby działało, nie ukrywam że jest to mój pierwszy swap i mam dopiero 17 lat, a chciałbym to jakoś sam podłączyć. Jest tu ktoś kto mógłby mi wszystko wytłumaczyć ewentualnie przesłać jakieś schematy ?
Z góry dziękuję.



lysyfm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw paź 25, 2012 17:49

Elektryka golf 2 2.3 v5 aqn

Post autor: lysyfm » pt wrz 23, 2016 22:32

Długa droga przed tobą. Na początek polecam ci ogarnąć program Autodata bądź elsa i postarać się w jaki sposób czytać schematy instalacji elektrycznych. Dużo osób robi na tym kasę (też tak robiłem), a jeszcze więcej osób trzepie na tym niebotyczny hajs. Pierwsze co wyprowadź sobie zasilania z AQN na ECU, wtryski, pompę paliwa, cewki, czujniki i elementy wykonawcze (sondę, przepływomierz itp.) Znajdź ich schematowe odpowiedniki w twojej skrzynce bezpiecznków (a2resource.com - musisz obczaić co jest +12v na stałe, co 12v po zapłonie, co 12v po przekaźniku pompy paliwa) i połącz. Rzeczy jak np. Wentylatory możesz zostawić po instalacji starej wiązki. Do tego dochodzi podłączenie zegarów pod AQN (przeróbka licznika pod obrotomierz bądź konwerter sygnału z ECU, wstawienie czujników ciśnienia oleju z mk2 do AQN, wstawienie czujnika temperatury cieczy z mk2 do AQN bądź wysterowanie sygnału czujnika z AQN rezystorem, zrobienie przejściówki na linkę prędkościomierza zamiast impulsatora w skrzyni biegów). Tak w wielkim skrócie.



lysyfm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw paź 25, 2012 17:49

Elektryka golf 2 2.3 v5 aqn

Post autor: lysyfm » pt wrz 23, 2016 22:46

Jeszcze musisz wywalić immo z ECU. Polecam ci zmienić IP na amerykańskie i poszukać na zagranicznych forach bo dowiesz się dokładnie jak odczytać pamięć eeprom ze sterownika i ją modyfikować m.in. pod kątem usuwania immo. W PL nikt ci od A do Z nie powie od zera jak to zrobić, tam chętniej wymieniają sie informacjami. Do tego wystarczy zwykła lutownica grzałkowa i troche zdolnosci oraz programator ISP SI-prog za 40zł. Jak już ogarniesz programy i sprzęt chętnie posłużę ci pomocą. Uwierz mi są tacy, od których brałem 500zł za ogarnięcie takich bajzli jakie mi przywozili, wiązki po czterech gazownikach i 'fachowych tunerach' i jeszcze mieli tysiące pretensji. Ogarnij sam i bądź panem swojego projektu.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Elektryka golf 2 2.3 v5 aqn

Post autor: grg474 » sob wrz 24, 2016 14:56

dodam jeszcze, że ten silnik ma sterowanie elektrycznej pompki cieczy (pracującej 10 minut po zgaszeniu silnika) - sterownikiem od wentylatorów, można go zastąpić przekaźnikiem czasowym


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości